Ivan Helguera: "Beni Fenerbahçe'ye göndermek istediler ama ben Valencia'ya transfer olmak istiyordum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ivan Helguera: "Beni Fenerbahçe'ye göndermek istediler ama ben Valencia'ya transfer olmak istiyordum"

1618560785850.png

Helguera, İspanyol basınından AS'a verdiği röportajda kariyerinin önemli eşiklerinden bahsederken, Real Madrid'den ayrılık sürecine de değindi.

Real Madrid'in Fabio Capello ile yaşadığı şampiyonluğun ardından o dönemki takım arkadaşı Roberto Carlos gibi kendisini de Fenerbahçe'ye göndermek istediğini söyleyen Helguera, buna rağmen Valencia'yı tercih ettiğini söyledi:

"Şampiyonluğun ardından yaşadıklarım biraz tuhaftı. Beni göndermek isteyen onlardı. O dönemki sportif direktörümüz Predrag Mijatovic kulübün eski oyuncusuydu ve bunu yapanın eski bir oyuncu olması daha fazla canınızı acıtıyor.

"Başkan Ramon Calderon ve Mijatovic bana takımdan ayrılmam gerektiğini ve kalırsam asla forma giyemeyeceğimi söylediler. Beni Fenerbahçe'ye göndermek istiyorlardı. Bense Real Madrid'de kalmak ya da Valencia'ya transfer olmak istiyordum.

"Bir yıllık daha sözleşmem vardı ve Real Madrid'de kalabilirdim ama Calderon ve Mijatovic de orada olacaktı ve bu durumda kalmamın bir anlamı olmazdı. Forma numaram alındığında sekiz yıldır birlikte oynadığım takım arkadaşlarımın herhangi bir tepki vermemesine de çok üzülmüştüm ve sonunda Fenerbahçe'ye değil, gitmek istediğim takıma gittim."

Goal.com

Üst Alt