İyi Bir Kondisyon İçin? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İyi Bir Kondisyon İçin?

Arkadaşlar soru gayet basit iyi bir kondisyon için ne yapmalıyım yani 90 dklık bir maç çıkarabilmek için ?

Yaşım 18

Kilom 66

Boyum 1,75

Ne kadar ve hangi aralıklarla koşmalı vs. gibi

Birde az bi göbek var rahatsız olmuyorum ama düz olması için kaç mekik kaç şınav çekmeliyim ?

Cevap: İyi Bir Kondisyon İçin?

Çüş lan, 66 kiloda nasıl göbek olur? 80 küsür kilom var bende göbek var ama o da aşırı fazla değil, sen 66 kiloyla göbek yapmışsan büyük iş başarmışsın reyiz, takdir ettim.

Vallah bana da acilen kondisyon lazim. Gecen hali saha macinda 2-3 güzel hareket yaptiktan sonra pilim bitti. :asd:

Günde 1km koşudan 3'er günde 1'er km artırarak 10km'ye kadar çıkarsan oldukça sağlam kondisyonun olur. Ama 10km oldukça fazla geleceği için, 5km sana yeterli olur. Bunu 1 ay yapman lazım ilk başta. Maç yapacaksan sahaya çıkmadan 2-2.5-3 saat önceden yemek yemiş olmalısın. Yani birşeyler yiyip sahaya çıkarsan yığılır kalırsın.

Günde 1km koşudan 3'er günde 1'er km artırarak 10km'ye kadar çıkarsan oldukça sağlam kondisyonun olur. Ama 10km oldukça fazla geleceği için, 5km sana yeterli olur. Bunu 1 ay yapman lazım ilk başta. Maç yapacaksan sahaya çıkmadan 2-2.5-3 saat önceden yemek yemiş olmalısın. Yani birşeyler yiyip sahaya çıkarsan yığılır kalırsın.

Valla en yararlı cevap bu oldu teşekkür ederim :)

Seninle aşağı yukarı aynı fiziki özelliklere sahibim bende de az bir şey göbek vardı maçlarda çabuk yoruluyordum.2 aydır koşuyorum düzenli olarak günde 20 mekik 20 şınav çekiyorum maçlarda da epey rahatladım.Bu arada az olan göbek te eridi gitti.

Bende de 3-4 sene önce inanılmaz göbek vardı. Dudaklar falan şişikti yani şişkoydum. Sonra bi gün karar verdim zayıflamaya, şınav ve mekik çekmeye başladım. İlk başlarda 10-20 yapıyordum ama sonralarda her gün 300 mekik ve 300 şınav çekmeye başladım. Biraz daha az yemek yemeye başladım ve şimdi fit durumdayım. :)

Bence ilk günlerde kaç mekik/şınav yapabiliyorsan yap, sonra sonra daha çoğaltırsın. Koşmak için de aynı, koşabildiğin kadar koş. :D

Spor salonuna git bunca şeyi yapana kadar, neyse.

Yarım saat koşabilirsin günlük, belli bir tempoda, önce hızlı yürüyerek başlayıp, sonra hafif tempoda koşu olabilir.

Ardından günlük 60 tane falan mekik çekmeye çalış, bu önemli. 20'şer 20'şer 3 set halinde yapabilirsin mesela. Dinlenerek yapmak iyidir. Hatta 60 tane eğik düzlemde, 60 tane de sırt üstü yatarak çekmeye çalış, toplam 120 tane, kafadan karın kası çalışmış olursun.

Spor salonuna gitmeden yapabileceklerin maksimum bunlar, spor salonuna yazılırsan daha fazla çalışma imkânın olur özetle.

Göbek mekikle erimez.Cardio yapacaksın.Koşacaksın,zıplayacaksın,yüzeceksin vs :D Hem kondisyonun olur hem de göbeğini eritirsin.Birde eğer çevrende yüksek ormanlık bir yer varsa orda koş,2 kat daha fazla etkili olur koşuların.

Göbeğin eridikten sonra günde 300 kadar yarım mekik çek.1 ayda baklavalar belli olmaya başlar.

Günde 5 km yürüyüş/koşu yapıyorum ben koşu bandında.

Bir de yarım saat ağırlık çalışıyorum.

Yaklaşık 15 gündür yapıyorum, 2-3 gün önceki halı sahada bir önceki haftaya göre biraz düzelme vardı benim kondisyonda. :)

Hem biraz göbek falan çıkmıştı bende, onu da şekle sokayım diyorum.

Devam etmeye karar verdim. Bir kaç ay yaparım en az.

benim kondisoynumda bok gibi yeminle, demin mac yapiyorduk, ölüyordum az kalsin

kondisyon cok önemli, söyle sehir disi bir yerde yasiyor olsam, seve seve kosmaya giderdim, ama bu kalabalikta, hic kosaism gelmiyor

Üst Alt