izlediğiniz en efsane avrupa futbolu maçları - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

izlediğiniz en efsane avrupa futbolu maçları

Real Madrid ve Juve'yi hem oyun,hem skor olarak ezen Ajax'ın herkes finale çıkacağını düşünüyordu. Ajax deplasmanda 1-0 kazanmıştı. Evinde de 2-0 yapıp artık final kutlamalarına başlamıştı. Ancak o güne kadar bir türlü Avrupa futbolunda beklenen patlamayı yapamayan Lucas Moura inanılmaz goller atıp maçı 3-2 kazandırdı. 27 yıllık Şampiyonlar Ligi tarihinin en efsane 5 maçı arasına rahatlıkla girecek bir maç.

En efsane maclar Manu-Bayern ve L’pool-Milan finalleridir. Her ne kadar Manu ve Pooldan nefret etsem de haklarini vermek lazim.

1995 yilinda yasim epey küçük olmasina ragmen Ajax-Bayern maçi hatirliyorum. Ajax o dönem efsane oynuyordu ve Bayerni eze eze 5-2 yenmislerdi.

CL’yi de almislardi zaten o sezon.

Portekiz Ligi tarihinin muhtemelen en efsane maçı.. 2012-13 sezonu 29.haftası. Sondan bir önceki hafta. Benfica 74, Porto ise 72 puan ile bu maça çıktı. Porto evinde mutlak kazanması lazım. Benfica'ya beraberlik yetiyor. Benfica öne geçiyor ama bunu koruyamıyor. Önce 1-1 oluyor ve 90+2. dakikada Kelvin şampiyonluk golünü atıyor. Jorge Jesus dizleri üstüne çöküp kalıyor.. Sonraki hafta deplasman maçını da kazanıp şampiyon oluyor Porto. Benfica ise bu maç 4 gün sonra yine son dakikada Chelsea UEL Finalini kaybediyor. Hemen ardından Portekiz Kupası finalini de kaybediyor.

3 kupa hayali kurarken 1 tanesi bile gelmiyor.

2002 2003 manu real cl çeyrek final maçları 3 1 real evinde 4 3 te manu evinde kazanmıştı kadrolar müthişti

Bir de figonun barthezi avlama anı hala aklımda

2012 2013 sezonu Şampiyonlar Ligi maçı. Real Madrid, kendi sahasında geriye düştüğü maçı son dakikalarda attığı iki golle lehine çevirmeyi başarıyor.

Türk takımları içerisinde bizi bir kenara koyarsak Liverpool faciasından acayip derecede keyif almıştım. :D 8 dal sigaram vardı. Her golde biri bitmişti. Avrupa maçları içinde en güzeli Milan-Liverpool finalidir. Statta İtalyanlar ile beraber izlemiş onların acısına tanık olmuştum.

Bence de en iyi finallerdenvermisim. Milan'in ilk yarida uc kisi ile ataga cikip Liverpool savunmasini saskina cevirdigi gol efsaneydi.

Bir baska aklima gelen ise Arjantin-Almanya 86 Dunya Kupasi finali. 3-2 bitmisti. Maradona gol atmadi o macta ama guzel paslar vermisti.

Üst Alt