İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz (ARŞİV) - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
13530-izlediginiz-filmler-gorusleriniz-onerileriniz-4171388_1-jpg

vakti zamaninda sinemada izlemistin.bugün tekrardan nostalji niyetine izledim..
devlet icinde devlet olan ceteleri,örgütlenmeyi anlatan bi film..bugünün ülke sartlarina uyarlayip tekrardan buna benzer bir film cekilmeli diye düsünüyorum..tabii cesur yapimci ve yönetmenler halen var ise?!?
netice itibariyle,en azindan ali sürmeli´nin hatirina bile izlenebilecek bir film..

Ekli dosyalar

• 4171388_1.jpg
    4171388_1.jpg
    20.7 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme:
dabbe-5-zehr-i-cin-1407358835.jpg

Yerli korku filmlerini gecenin 3 ünde evde tek başıma izlesem, zerre kadar etkilenmeyen biriyim. Dün kız arkadaşla bu filme gittik, yine önyargılıydım tabi. Hatta filmin ilk kısımlarını dalga geçe geçe izledim ama bir süre sonra gözlerimi yummuş, görüntüye bakamazken buldum kendimi :D

Ha mükemmel miydi ? Hayır. Ama Türk Korku Sinemasının genel seviyesini baz aldığımızda, o seviyeyi aşan bir film. Senaryosu güzel. Sonlara doğru ters köşe etkisi verdi diyebiliriz. Efektleri de kaliteliydi. İzlenilebilir.

10/6.2

attachment.php
Z

Normalde bu tarz filmleri pek izlemem ancak arkadaş tavsiyesi ile izledim ve hiçte fena değil bana göre.

Film için söyleyebileceklerim

Orijinallik: 5/10

Kurgu : 7.5/10

Hikaye: 8/10

Sahne Çekim: 8/10

İzlemenizi tavsiye ederim.

İMDB puanı ise: 8.2/10 şeklinde.

Ekli dosyalar

• rush.jpg
    rush.jpg
    82.9 KB · Görüntüleme: 186
Son düzenleme:
attachment.php

Gel 7 Kasım Gel! ;( Güneş sistemleri, Galaksiler, Gezegenler, Kara Delik vs... o sonsuz boşluğun, hiçliğin içerisindeki devasa küreler :hat: Uzay bilimleri veyahut uzay ile alakalı film ve belgesellere son derece büyük bir ilgi duyan ve hatta şu anda 17 milyar km ötemizde, güneş sistemimizden çıkan veya çıkmak üzere olan insan yapımı voyager-II isimli bir cihazın o karanlık uzay boşluğunda mermiden 20 kat hızlı bir şekilde ilerlediğini düşününce dahi gözleri dolan benim gibiler için biçilmiş kaftan bir film olacak gibi duruyor. Yönetmenlik koltuğunda Christopher Nolan, başrolde ise Matthew McConaughey, konu solucan deliği ve yıldızlararası seyahat.... Belki bu yüzden hayal kırıklığına uğrama şansım çok yüksek ama çok büyük bir beklenti içerisindeyim çok... :angel:

Ekli dosyalar

• 0816692.jpg
    0816692.jpg
    16.1 KB · Görüntüleme: 238
13540-izlediginiz-filmler-gorusleriniz-onerileriniz-rush-jpg
Z

Normalde bu tarz filmleri pek izlemem ancak arkadaş tavsiyesi ile izledim ve hiçte fena değil bana göre.

Film için söyleyebileceklerim

Orijinallik: 5/10

Kurgu : 7.5/10

Hikaye: 8/10

Sahne Çekim: 8/10

İzlemenizi tavsiye ederim.

İMDB puanı ise: 8.2/10 şeklinde.

Castingi gercekten dikkat cekici. Gercek halleri vs filmdeki aktor ve aktrisler

8M7VtxE.jpg

Deep Thought cihazından gönderildi.

13541-izlediginiz-filmler-gorusleriniz-onerileriniz-0816692-jpg

Gel 7 Kasım Gel! ;( Güneş sistemleri, Galaksiler, Gezegenler, Kara Delik vs... o sonsuz boşluğun, hiçliğin içerisindeki devasa küreler :hat: Uzay bilimleri veyahut uzay ile alakalı film ve belgesellere son derece büyük bir ilgi duyan ve hatta şu anda 17 milyar km ötemizde, güneş sistemimizden çıkan veya çıkmak üzere olan insan yapımı voyager-II isimli bir cihazın o karanlık uzay boşluğunda mermiden 20 kat hızlı bir şekilde ilerlediğini düşününce dahi gözleri dolan benim gibiler için biçilmiş kaftan bir film olacak gibi duruyor. Yönetmenlik koltuğunda Christopher Nolan, başrolde ise Matthew McConaughey, konu solucan deliği ve yıldızlararası seyahat.... Belki bu yüzden hayal kırıklığına uğrama şansım çok yüksek ama çok büyük bir beklenti içerisindeyim çok... :angel:

Ayni duygulari bende yasiyorum, ayrica insallah birkaç bolumluk birsey olur soyle.

Sana stephen baxter'in arche kitabini oneririm bu arada, keske filmi yapilsa dedigim bir eser. Içinde apocalypse dunyadan kaçis ve uzayda yolculuk içeren bir hikaye.

9782258084995.jpg

Ayni duygulari bende yasiyorum, ayrica insallah birkaç bolumluk birsey olur soyle.

Sana stephen baxter'in arche kitabini oneririm bu arada, keske filmi yapilsa dedigim bir eser. Içinde apocalypse dunyadan kaçis ve uzayda yolculuk içeren bir hikaye.

9782258084995.jpg

Fırsat bulursam bu öneriyi değerlendireceğim :) Ama Interstellar bir an önce çıksın da izleyelim ben daha fazla bekleyemeyeceğim :D Umarım vizyon tarihinde bir aksama olmaz ;(

All is lost

Robert Redford, teknesi ile denizde dolasirken bir konteynere carpar ve tekne hasar alir. Film bundan sonraki gunleri konu aliyor.

Film feci sikici oncelikle. Yani oyle bi derinligi var da yoruyor falan degil. Film ciddi anlamda gercekci. Ama ayni gerceklikten oturu uzun uzun adamin bilmem ne cihazini tamir etmesini falan izliyoruz. Ne zaman ki firtina geliyor isler zorlasiyor ondan sonra biraz izlenebilir oluyor. Sonu da, keske soyle olsaydi, boyle olsaydi dedirtiyor.

Film gercekci oldugu icin, Robert da yalniz oldugu icin filmde diyalog yok. Robert arada tek tuk kelime ediyor o kadar. Adamin adi bile belli degil aktorun adini kullandim.

Bu yastaki Robert Redford performansini izlemek harici bir sey katmadi. Aslinda fikir guzel ama cok olmamis bu ya.

Silver Linings Playbook

O kadar onerilmesine ragmen ancak izleyebildim. Guzel basladi, sahane bitti, ortalarinda ise biraz bocaladi bana kalirsa.

Pat, karisini is arkadasi ile yakaladiktan sonra sinir krizi gecirmis ve uzun sure tedavi gormustur. hastaneden ciktkktan sonra da karisi Nikki'yi tekrar etkilemek icin calismalara baslar. Bu surecte hayatina giren Tiffany, olaylarin akisini degistirecektir.

Filmin en hosuma giden kismi sanirim dans sahnesi, ister istemez bir tatmin duygusu uyandiriyor insanda. Yalniz benim merak ettigim, Pat, Tiffany'nin arkasindan gitmeden once karisinin kulagina ne anlatti uzun uzun?

Yonetmen soyle izah etmis simdi buldum;

"I think it’s open to interpretation, but the intention of it is to say that the best way you can say goodbye to somebody is lovingly, from the best place of yourself, which doesn’t happen often enough in this world," he explained. "I think very often, when it’s time to say goodbye to each other, we choose to agitate or turn it into something else, because goodbyes can be too emotional. But no, he didn’t agitate, he said it in a very soulful way. I could tell you everything I think he said, but we’ll leave it up to [the audience]."

Rusyadan Sevgilerle:
007 James Bond serisinden bir film.. Filmin cogu ulkemizde geciyor.. 60larin Turkiyesini bir hollywood yapimi uzerinden izlerken baya keyif aldim.. ve belki de ilk defa bir filmde ulkemiz yabanci bir yapim tarafindan art niyet olmaksizin gosterilmis.. ne ortadogu imaji cizmeye calismislar ne de karalamislar.. filmi ise begendim aksiyonu bol ve senaryosu hoş..

Son düzenleme:
bernie-jack-black_510.jpg

Bernie (2011) - IMDb

bekledigimden iyiydi. jack black'in oyunculuk yetenegi oldugunu bilmiyordum acikcasi. hikaye basit olsada gayet akiciydi.
cenaze levazımatçısı ve ayni zamanda kasabanin iyilik perisi olan bir adamin, kendisinden yasca büyük zengin ve dul bir kadina yakinlasmasini konu aliyor kisaca. film gercek bir olaydan uyarlanmis.

Maze Runner

Inanilmaz surukleyici ve keyifliydi. Seri filmler icin mevzunun havada birakilmasi. Tomarla mantik hatasi, saplanip kalinmis kliseler ise filmin net olarak iyi film sinifina girmesine engel oluyor. Baya birsey yazacagim.

Bir defa biz yillardir buradayiz haci edebiyati yapan elemanlarin tamaminin saclarin podyuma cikacak gibi sekil olmasi goze batiyor. Runner olan bebelerin terden pislikten can veriyor olmasi lazim iken yaldir yaldir saclarla ve guzel kiyafetlerle dolasmalari fena.

Sahnesel sacmaliklar da mevcut, cocugun o mesafeden ziplayip cat diye sarmasiga yapismasi (yere yapisip elleri kan icinde kalmali nsa) mesela. Sonra runner Ben sokulunca bir gun boyunca bisey dicem bi dinleyin diye gezdi, biri de soyle ne diyosun demedi. Adam da salak gibi konusmak yerine bi dinleyin bi dinleyin diye gezdi, soylesene lan ne diceksen. Ama ayni olay zenci liderin basina gelince gunlerce basinda beklediler iyilestirmek icin. Noldu hepimiz birimiz tavirlari. Ben sevilmiyor muydu?

Filmin sonunda Gally-Chuck sahnesini cok elestirecektim. Gally'nin iman gucuyle hayatinda girmedigi mazeden yardira yardira cikisi bir yana, ultra manasiz bir sekilde ates etmesi ve burada grubun tombiginin olmesi inanilmaz yapmacik. Ama son sahnede chuck un yaptigi figur gosterilirken ekibin ehe mehe zokayi yuttular muhabbeti bunun altinda baska bisey olabilir dedirtti.

Yine de cocuklarin, bu Gally nasil geldi lan, birader helikopter varsa gelip alsaniza bizi tepkiler vermemesi, Glade'de kalan elemanlari gidip alalim bile demeyip onlari hapis birakmalari sacma.

Ha bu arada son odada baslarina onca sey gelmesine ragmen bir tanesinin aklina bedenleri kontrol etmek gelmemesi, asyali genconun ise yerdeki silahi almak yerine tepiklemesi falan manasiz. Cocuk silahi uzaklastirinca belli ki biri gelip onu alacak yani, foreshadowing degil bu, bildigin goze sokmak.

Kliseler ile sayisizdi. Iyi niyetli zenci liderin olmesi, yakisikli bebenin cok iyi niyetle ana karaktere yardim etmesi, cirkin cocugun kotucul olmasi, ekibin en zekisinin harita cikarticinin asyali olmasi, son anda kapanan yerlerden son saniye cikmayi basarma. Ana karakterin okunmus gibi hep sansinin yaver gitmesi falan.

Tum bu satasmalarima karsin hakkaten keyifli film. Bitince "Cube lan bu" demek mumkun. Sanku cube filmine cok az hunger games karistirmislar gibi geldi bana.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt