Jaja [GSC Analiz] | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Jaja [GSC Analiz]

Jaja(Jakson Avelino Coelho)

549857_detay.jpg

Doğum Tarihi:28/02/1986 (25 yaşında)

Doğum yeri: Ipatinga, Brezilya

Pozisyon: ,Ofansif Ortasaha Sol, Forvet Arkası, Forvet

Kullandığı ayak: Sol

Takımı:Al-Ahli

Boy:1.89 cm

Özellikler:

Duran Toplar (Frikik, Penaltı, Korner): 78

Dribbling (Hız, Çabukluk, Top Sürme):72

Pas (Uzun , Kısa ve Ara pas) : 73

Defans(Markaj,Top Çalma ): 45

Golcülük(Son vuruş ve Bitiricilik): 80

Teknik(Şut ve Teknik): 88

@Değerlendirme 100 üzerinden yapılmıştır..

@Veriler Tamamen Şahsıma Aittir, izinsiz kullanılması yasaktır...

Geçmiş:

Amerika MG

Futbola burada başladı..Tıpkı Gaziantepspor'lu Wagner ve Eski Arsenal oyuncusu Gilberto Silva gibi futbola burada başladı.. Burada toplam 17 maç oynarken gol atma başarısı gösteremedi..

Feyenoord

2004-2005 sezonu başında Feyenoord'a transfer olan yıldız oyuncu aynı sezon ve bir sonraki sezon devre arasına kadar Westerlo'ya kiralandı.. Burada toplam 30 maçta 11 gol attı.. Feyenoord formasını ise hiç giymedi..

Getafe

20 yaşında Feyenoord'an, Getafe'ye 2 M €'ya transfer oldu.. Yarım sezon Getafe'de dururken genelde yedek bekledi.. Ve Getafe formasını 2 kez giydi.. 2006-2007 sezonunda önce Flamengo'ya kiralık verildi.. Burada 5 maç oynayan yıldız hiç gol atamazken devre arasında Genk takımına kiralandı. Genk formasıyla çıktığı 9 maçta sadece 1 gol atabildi.. 2007-2008 sezonunun başında ilk parladığı kulüp olan Westerlo'ya yeniden

kiralandı. Bu takımın formasını 9 kez giyerken 4'de gol attı.

Metalist

2007-2008 sezonunun devre arasına kadar 3,5 yıllık profesyonel futbol hayatında 6 farklı takımda forma giyen Jaja, istikrarı ve çıkışı yakalayacağı takıma 1 m€ karşılığında transfer oldu..Burada ilk sezonunda 2007-2008 sezonu devre arasında 11 maçta 3 gol atan oyuncu.. Daha sonra bu formunu arttırarak devam etti.. 2008-2009 sezonunda Ligde 23 maçta 11 gol, Uefa kupasında ise 10 maçta 4 gol attı. 2009-2010 sezonunda ise 25 lig maçında 16 kez fileleri havalandırmayı başararak piyasasını arttırdı..

Trabzonspor

geçtiğimiz sezonun başında 4.5 M €'ya Trabzonspor'a transfer oldu.. Bordo Mavili forma ile 29 lig maçında 12, 1 Türkiye kupası maçında 2 gol atarak TS'nin şampiyonluk yarışında önemli katkısı oldu.. Ancak futbolu kadar gece hayatıyla da konuşulan oyuncu saha dışı sorunlarıyla sürekli gündeme geldi..

Al-Ahli

Bu sezon başında 5 m €'ya Al-Ahli formasıyla 5 maça çıktı 1 gol attı. Ancak sorunlar bu takımda da devam etti..

Artıları - Eksileri

+ Yaratıcılık

+ Teknik ve Etkili Şutları

+ Çabukluk

- Disiplinsiz tavırları

- Gece Hayatı

[video] Jaja Coelho " Durdurulamaz" - YouTube[/video]

*** Analiz GSCimbom için yapılmıştır. İzinsiz kullanımı yasaktır..

Cevap: Jaja [GSC Analiz]

Neilin belini kırmıstı. Stilini Rivaldoya benzetiyorum. İlgilendigimizi zannetmiyorum ilgilenirsek gece hayat muhabbetine takılmadan hocanın alıcagını düşünüyorum. FT ve Tafi bi ayar cekerler ama tsden giderken yuzde 50 miydi neydi ole bi mevzu vardı o yuzden belki madde vardır türkiyeye dönemez falan fıstık diye

İyidir.Sağlam bir sözleşmeyle gelirse muazzam katkı verir.Bir de 3'e bağlasak ne iyi olur var ya.:)

Oyuncu isterse gezer. Turkiye'de gece hayati niye bukadar elestiriliyor. Isterse cizgi cizgi kokain'i masaya koyup burnundan ceksin, adam gecen sene 10 mevkisinde oynamasina ragmen 12 gol atti. Takimi tasiyanlardandi. Bir oyuncu sahaya cikip, maci kazandiriyorsa, bize ne ozel hayatindan ? Geceleri barlarda dolasip, sahada gezinirse o ayri bir konu. Her oyuncu bar'a, diskoya gider. Milyoner olan, her genc erkek gider. Abartilacak birsey yok. Bence buyuk bir sorun degil.

Sonucta Trabzon'da oynayip, gece hayatini aramasi normal. Sosyal aktivite, gece hayati 0 olan bir yerde yabanci futbolcu ne yapsin ?

Neilin belini kırmıstı. Stilini Rivaldoya benzetiyorum. İlgilendigimizi zannetmiyorum ilgilenirsek gece hayat muhabbetine takılmadan hocanın alıcagını düşünüyorum. FT ve Tafi bi ayar cekerler ama tsden giderken yuzde 50 miydi neydi ole bi mevzu vardı o yuzden belki madde vardır türkiyeye dönemez falan fıstık diye

Eklediğim video da var dediğin pozisyon

İyidir.Sağlam bir sözleşmeyle gelirse muazzam katkı verir.Bir de 3'e bağlasak ne iyi olur var ya.:)

İyidir ama dediğin gibi sağlam sözleşme olması lazım en azından tutmazsa fazla birşey kaybetmememiz lazım.. En azından yollamak için uğraşmamak lazım..

Oyuncu isterse gezer. Turkiye'de gece hayati niye bukadar elestiriliyor. Isterse cizgi cizgi kokain'i masaya koyup burnundan ceksin, adam gecen sene 10 mevkisinde oynamasina ragmen 12 gol atti. Takimi tasiyanlardandi. Bir oyuncu sahaya cikip, maci kazandiriyorsa, bize ne ozel hayatindan ? Geceleri barlarda dolasip, sahada gezinirse o ayri bir konu. Her oyuncu bar'a, diskoya gider. Milyoner olan, her genc erkek gider. Abartilacak birsey yok. Bence buyuk bir sorun degil.

Sonucta Trabzon'da oynayip, gece hayatini aramasi normal. Sosyal aktivite, gece hayati 0 olan bir yerde yabanci futbolcu ne yapsin ?

Benim için sorun değil ama bu zamana kadar gelen oyuncuları gördük ki problem oluyor.. Takım kötü giderken ilk bu tür oyuncular eleştiriliyor malesef biz sorun olarak görsek de görmesek de..

Özellikleri metreyle mi ölçtün? :D

Neyi?

Analiz yüzeysel olmuş.

Keşke Mehmet Oğuz veya Mete Alparslan yapsaydı bu analizi.

Alınırsa çok büyük katkı sağlayacağı görüşündeyim.

DÜşünüyorumda ilerde Elmander Jaja harbiden çok iyi olur.. İkiside top sürebiliyor yaratıcılar adam geçebiliyorlar... Valla tadından yenmez bi forvet hattı olur.

Analiz için eline sağlık.Jaja'yı gelmesini istemiyorum.İlgilendiğimizide düşünmüyorum.

Üst Alt