James Webb: 'En Güçlü Teleskop' Uzaya Gönderildi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

James Webb: 'En Güçlü Teleskop' Uzaya Gönderildi

Evet arkadaşlar çok güzel kalktı, kalkışını beğendim.

''NASA, which produced the $10bn infrared telescope in partnership with the European and Canadian space agencies, has hailed it as the premiere space-science observatory of the next decade.''

Bu gibi projelerin ortağı olduğumuzu çocuklarımız göremese de torunlarımız görür inşallah.

Hubble 200 milyar galaksiyi tespit etmiş ki bu evrenin sadece %5i diyorlar. Bu teleskop kalan %95i gösterebilecekmi şimdi. Diyelim gösterdi farklı ne bulunabilir ki, benzer galaksilerden başka

SM-A525F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Uzayda ne kadar uzağa bakarsan o kadar geçmişi görürsün. O yüzden önemli olan bu teleskopla ne kadar uzağa bakabildiğimiz. Bu teleskop evrenin oluşum aşamaları hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayacak.

Son düzenleme:
Hubble 200 milyar galaksiyi tespit etmiş ki bu evrenin sadece %5i diyorlar. Bu teleskop kalan %95i gösterebilecekmi şimdi. Diyelim gösterdi farklı ne bulunabilir ki, benzer galaksilerden başka

Tam emin olmamakla beraber sadece yaşanabilir veya canlı olan gezegenlerde olabilen elementleri tespit edebiliyormuş diye biliyorum. Yani şu gezegende x element varsa canlı yaşam formuda varmış denebilecek anladığım kadarıyla.

Nasıl yapacaklar bilmiyorum da söylenenler gerçekse acayip şeyler çıkabilir ortaya. Hubble'ın fotoğrafları bile manyaktı bakalım onu nasıl aşacak.

Webb çok daha büyük bir teleskop ve daha uzağı fazla ayrıntıyla görmeyi umuyorlar. Mesela yaşam olması muhtemel gezegenlerin atmosferlerini daha iyi gözlemlemeyi amaçlıyorlar. Ayrıca Big Bang'in yaşandığı o ilk ana bakmayı hedefliyorlar.

Üst Alt