Japonya nerede? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Japonya nerede?

Cevap: Japonya nerede?

Hocam sistem böyle işte,fakirler olacak ki insanlar para kazanabilmek için çalışacak.Cehalet olacak ki kültürlü bir birey olmanın değeri anlaşılacak.

Yani dediğim gibi adamlar o çekimi yaparken 100 tane adama sormuşlardır 5-10 tane yakalamışlardır.Bu maalesef normal bir yüzde.Sonuç olarak hepimiz bir yarış içerisindeyiz.Bir işe girerken farkında olmadan 10 kişiyi eleyip geliyoruz oraya.O 10 kişinin kaderini etkiliyoruz.Bu da zincirleme şeklinde gidiyor,doğal olarak en üsttekiler olduğu gibi en diptekiler oluyor.Bu insanlar işte en dipteki adamlar.

dogrudur

ama iste kalkip bu programi yapan adam kizamazsin

paparazzi programindan daha degerli

bunu izleyip dalga gecildigini goren fakat cevabi bilmeyen adamsa eger acar ogrenir

- Japonya nerede olduğunu biliyor musunuz ?

- Biliyorum evet. (E söyle hacı o zaman)

- Nerede ?

- Güney kuzey.

Bu replik efsane olmalı, Freud zamanında falan yaşasaydı büyük felsefeci olurdu bu adam :asd:

Japonya'nın nerde olduğunu bilmeyebilirmişmiş...

Sana gidip Teksas'ın GüneyDoğusun da hangi şehir yer alır, diye sormuyorlar ki.

Japonya lan.

Bu arada bu lafı söyleyen Aysun Kayacı olduğu için doğal olarak tepki görmüş, insanlar aşağılamış, "sen kimsin ki" diyip binbir türlü komplekse bürünmüştü.

Evet "dağdaki çoban" lafı belki fazla ağır ama kasıt zaten direk çobanlar değil ki. Bu tiplerin verdiği oy ile, benim verdiğim oy asla eşit olmamalı.

Eşit olursa ne olur görüyoruz işte.

Bu arada bu lafı söyleyen Aysun Kayacı olduğu için doğal olarak tepki görmüş, insanlar aşağılamış, "sen kimsin ki" diyip binbir türlü komplekse bürünmüştü.

Evet "dağdaki çoban" lafı belki fazla ağır ama kasıt zaten direk çobanlar değil ki. Bu tiplerin verdiği oy ile, benim verdiğim oy asla eşit olmamalı.

Nasıl bi kriter önerirsin?

Bu durumu tamamen cahilliğe veya ekonomik duruma bağlamak yanlış. Hadi bu insanlar cahil oldukları için veya ekonomik açıdan hayat kavgası verdikleri için bilmiyor olabilirler. Ona bişey diyemem, çokta suçlamam (ama yine de ekonomik durum falan bilgisizliğe bahane olmamalı). Ama üniversite öğrencilerine sorulan buna benzer sorularda da inanılmaz cevaplar geliyor. Hatta tarih öğretmeni bir adam mısır piramitlerinin Türkiye'den kaçırıldığını zannediyordu. Şimdi bu mal üniversite öğrencilerinden veya bu mal tarih hocasından ne fayda gelecek bu insanlığa?

Bir de garip bir Türkçeyle konuşan, zengin cadde kızları tayfası var, onlar cahillikte ve mallıkta sınır tanımıyor zaten, bunlara emo diye adlandırılan mallıkta 5. boyuta kadar yükselmiş olanları da eklemeyi unutmayalım. Bence bu insanların harcadığı suya, oksijene yazık. Dünyanın üzerinde parazit olmaktan başka birşey değiller.

İşin demokrasi boyutuna gelirsek, benim kullandığım oyla bu insanların kullandığı oy eşit olmamalı. Demokrasi herşeyden önce adaleti sağlamak için gereklidir denir ama demokrasinin daha ilk adımında adaletsizlik var. Zaten demokrasiyi sevmememin nedenlerinden biri de bu. Ne de olsa, hangi partiye oy vereceğini bile bilmediği için iple seçim pusulasını ölçerek oy atan insanların katıldığı seçime katılıyoruz biz de. Ben böyle demokrasinin nesini seveyim?

Tamam, senin seçtiğin adam başbakan olsun.

- Japonya nerede olduğunu biliyor musunuz ?

- Biliyorum evet. (E söyle hacı o zaman)

- Nerede ?

- Güney kuzey.

Bu replik efsane olmalı, Freud zamanında falan yaşasaydı büyük felsefeci olurdu bu adam :asd:

Harbiden öyle:) Hani Cem Yılmaz babasından örnek veriyor ya "Ne neredeyim ya?" demiş babası bu da onun gibi.

-Japonya nerede?

-Güneyden bakınca Kuzey'de; Kuzey'den bakınca Güney'de,göreceli işte:D

Haberin sunucusu demiyor ki Türkiye'nin ne tarafında diye,'nerede' diyor:)

Ne güzel haber. Bakın halkımız ne kadar da gerizekalı. Bu büyük habercilik başarısından dolayı kutlanmalı Star.

Belki %5 belki %20 . Bilmiyorsa bilmiyor yahu. Nedir yani suç mu ? Bunu bilmemekle kime ne zarar vermiş bu insanlar ? Tabi bu harika videoyu tvlere çıkaranları izleyerek kendine verdikleri zararlardan başka.

Aslında bu tür haberlerle mevzunun çekilmek istediği yer halkın eğitim veya kültür seviyesi değil tabi ki. :)

Aziz Nesin boşuna söylememiş böyle mallar oldukça 50 sene daha arpa boyu yol gidemeyiz biz.

Ne güzel haber. Bakın halkımız ne kadar da gerizekalı. Bu büyük habercilik başarısından dolayı kutlanmalı Star.

Belki %5 belki %20 . Bilmiyorsa bilmiyor yahu. Nedir yani suç mu ? Bunu bilmemekle kime ne zarar vermiş bu insanlar ? Tabi bu harika videoyu tvlere çıkaranları izleyerek kendine verdikleri zararlardan başka.

Aslında bu tür haberlerle mevzunun çekilmek istediği yer halkın eğitim veya kültür seviyesi değil tabi ki. :)

Hicbir seyi bilmesinler o zaman. Istanbul'da yasiyorsa Turkiye'nin baskentini, dogudaki komsularini falan bilmesin. Ne gerek var?

cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. sadece seçim yaptığını zanneder. cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir!"

nietzsche .

Hicbir seyi bilmesinler o zaman. Istanbul'da yasiyorsa Turkiye'nin baskentini, dogudaki komsularini falan bilmesin. Ne gerek var?

Keşke bilse herkes ama bilmeyenler oluyor ne yapalım şimdi yani. Bu şekilde tvlere çıkarmak, aşağılamak doğru mu ?

Bu ülkede binlerce okuma yazma bilmeyen hatta Türkçe bilmeyen insan var ve bu insanların büyük çoğunluğunun bunları bilme fırsatı elinde olmadı. Tabi bu özellikleri de onları aptal hatta hayvan yapmaya yetti. Kendi insanını küçümsemekten ne zevk alıyorlar anlamıyorum.

Ayrıca videodakilerden biri çıksa ''size ne kardeşim'' dese ne diyeceksiniz acaba ? :)

Herkes her şeyi bilmese de olur. Yalnız herkes haddini bilmeli. İnsanları bu şekilde rencide etmek, hele hele de bu şekilde genellemelere varmak doğru değil.

Valla bu gibi adamlar rencide edilmeyi hakediyor. Zaten gelip çat diye soru sorduklarını sanmıyorum. Sorudan önce ''soru sorabilir miyiz?'' diye soru yöneltiyorlardır. E adam meşhur olcam diye ''tabi'' diyince g.t gibi kalıyor böyle.

Bilmiyorsan bilmiyorum de, bas git. Avrasya kıtasında sanırım diyen adam var. Mesela Kıbrıs'ı sordukları zaman Sicilya adasında, askerliğimi orada yaptım diyordu denyonun biri. Bunun gibi adamları rencide edeceksin ki sayıları azalsın.

Üst Alt