Japonya'da 6.1 Büyüklüğünde Deprem! (3 Ölü, 100'den Fazla Yaralı) - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Japonya'da 6.1 Büyüklüğünde Deprem! (3 Ölü, 100'den Fazla Yaralı)

Gerçekten çok ürkütücü. Maalesef bizim ülkede herhangi bir önlem alınmadığı için sonuçları çok daha ağır oluyor.

Yaşadığım en yüksek deprem 5.7 idi. Ona da sokakta denk gelmiştim. Her yer sağa sola gidiyordu. Evler sanki yan yatıp düzeldi.

5.7 bu kadar feci ise 7,4'te neler oldu marmara'da düşünmek bile istemiyorum. Hele ki 7.0 ile 7.1 arasında bile çok fark varken. . .
5 katlı bir binanın dükkan üstü 1. katındaydık. Deprem başladığı anda elektrikler gitti. Gecenin bir vakti ve zifiri karanlık. Kaçamadık sadece kaçmaya çalıştık çünkü öyle bir depremdi ki ayakta duramıyorduk. Deprem bittiğinde ise bırak binanın kapısını evin kapısına varamamıştık, evden çıkamamıştık bile. Bina yıkılsa 4 kat üstümüze yıkılmıştı yani. Deprem bitip kendimizi bir şekilde dışarı attığımızda karşılaştığımız manzarayı, çığlıkları, el lambalarının aydınlatmaya çalıştığı o loş karanlıkta gördüğümüz yıkılan binaları, göçüklerden gelen inlemeleri yardım çığlıklarını söylemiyorum bile. Tam anlamıyla küçük bir kıyamet işte. Allah muhafaza 9,5 falan bizim için bildiğin kıyamet olur.

5 katlı bir binanın dükkan üstü 1. katındaydık. Deprem başladığı anda elektrikler gitti. Gecenin bir vakti ve zifiri karanlık. Kaçamadık sadece kaçmaya çalıştık çünkü öyle bir depremdi ki ayakta duramıyorduk. Deprem bittiğinde ise bırak binanın kapısını evin kapısına varamamıştık, evden çıkamamıştık bile. Bina yıkılsa 4 kat üstümüze yıkılmıştı yani. Deprem bitip kendimizi bir şekilde dışarı attığımızda karşılaştığımız manzarayı, çığlıkları, el lambalarının aydınlatmaya çalıştığı o loş karanlıkta gördüğümüz yıkılan binaları, göçüklerden gelen inlemeleri yardım çığlıklarını söylemiyorum bile. Tam anlamıyla küçük bir kıyamet işte. Allah muhafaza 9,5 falan bizim için bildiğin kıyamet olur.

Çok iyi anlıyorum. Geçmiş olsun. Büyük bir faciaydı. O dönemi de çok iyi hatırlıyorum. Televizyon başında bizler yıkıldık mahvolduk. Milyonlarca insanın hayatı mahvoldu 45 saniyede. Çok üzgünüm. Umarım senin çok kaybın olmamıştır.

Allah muhafaza İstanbul'da bu şiddette olsa sadece panikten binlerce kişi ölür.

Acı tablo şu ki bu saatten sonra alınacak önlemler yüzbinlerce ölü yerine onbinlerce ölü ile kurtulmamıza yarayabilir. Hiçbir hükümet bunun önünü alamaz artık çok radikal kararlar alınmadıkça ki o da imkansız. Abarttığımı düşünenler Esenler-Bağcılar-Zeytinburnu gibi semtleri mutlaka gezmeli. O kadar kötü bi yapılaşma ve yapıların içinde o kadar berbat bir nüfus dağılımı var ki.

Bilim diyor ki yaklaşıyor yaklaşmakta olan. Devlet de diyor ki bizi siz seçtiniz.

Esenlerler Gungoren Bagcilar Esenyurt
En cok kayip verecek ilceler.
Ozellikle esenler bitisik nizam olmayan bina yok ve abartisiz 10 apartmandan 7si 20+yillik esenler metroya her yurudugumde depremi canlandiririm gozumde inanin cogu kisinin cesetlerini bile cikaramayacaklar o leş binalardan

Çok iyi anlıyorum. Geçmiş olsun. Büyük bir faciaydı. O dönemi de çok iyi hatırlıyorum. Televizyon başında bizler yıkıldık mahvolduk. Milyonlarca insanın hayatı mahvoldu 45 saniyede. Çok üzgünüm. Umarım senin çok kaybın olmamıştır.
Benim yakın akrabalarımdan ve arkadaşlarımdan çok şükür bir kaybım olmadı. Uzak akrabalardan kayıplar verdik. Yakın akrabalarım ise lokasyon olarak Adapazarı, Değirmendere, İstanbul ve Yalova'ya yayılmış vaziyetteydi ve birinin burnu dahi kanamadı. 17 Ağustos'un şanslılarından biri olarak sayılabilirim. Çok şükür ki...

Benim yakın akrabalarımdan ve arkadaşlarımdan çok şükür bir kaybım olmadı. Uzak akrabalardan kayıplar verdik. Yakın akrabalarım ise lokasyon olarak Adapazarı, Değirmendere, İstanbul ve Yalova'ya yayılmış vaziyetteydi ve birinin burnu dahi kanamadı. 17 Ağustos'un şanslılarından biri olarak sayılabilirim. Çok şükür ki...

Çok şükür. Umarım bir daha böyle acıları yaşamayız.

Üst Alt