Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem oldu


Allah yardımcıları olsun, ülkemizi böyle afetlerden korusun.Japonya'nın kuzeyinde 8.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından Tokyo'nun kuzey kıyısını tsunami vurdu. Rusya, Tayvan ve çevredeki adalar da uyarıldı.Depremin büyüklüğü önce 7.9 olarak açıklanmıştı, ancak ABD Jeoloji Merkezi depremin büyüklüğünün 8.9 olduğunu duyurdu.Depremde ölü ya da yaralı olup olmadığına ilişkin henüz bir bilgi bulunmuyor.Japonya'nın kuzeydoğu kıyılarında meydana gelen 8.9 büyüklüğündeki deprem, başkent Tokyo'daki binaların birkaç dakika boyunca sallanmasına ve tsunami uyarısı verilmesine neden oldu.Meteoroloji kurumundan yapılar açıklamada, Miyagi kıyılarını 6 metre yüksekliğindeki dev dalgaların vurabileceği uyarısında bulunuldu.Daha önce yapılan açıklamada, dalga yüksekliğinin 3 metre olabileceği belirtilmişti. Bu arada, 50 santimetre yüksekliğindeki küçük dalgaların kıyılara ulaştığı kaydedildi.Hawaii'deki Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi ise tsunami uyarısının Japonya, Rusya, Marcus Adası ve Kuzey Marianas için geçerli olduğunu belirtti.Depremin yerin 10 kilometre altında, doğu kıyısına 125 kilometre uzaklıkta olduğu kaydedildi.Tokyo'nun merkezinde büyük binalar şiddetli sarsılırken, çalışanlar sokaklara çıktı. Televizyon görüntülerinde büyük bir bina yanarken ve ülkenin kuzey kesiminde büyük bir tsunaminin verdiği zarar gösterildi.Japonya'da çarşamba günü 7.3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelmişti.Japonya'da 8.9 büyüklüğünde deprem CNNTurk.com
 
Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem olduGörüntüler felaket, umarım en az kayıpla atlatırlar. Burda olma ihtimalini düşünmek bile istemiyorum. Tsunami depremden kötü.
 
Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem olduŞu an canlı yayında tsunami anını gösteriyorlar. Çok kötü bir şey gerçekten, sabah sabah kendimi kötü hissettim. Hele o köprüde arabalarıyla kaçmaya çalışan insanların bir anda yok oluşunu gördükten sonra tamamen bittim. Allah yardımcıları olsun. :(
 
Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem olduAllah yardımcıları olsun, bize de yaşatmasın böyle acı.
 
Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem oldu8.9'u söylemesi bile korkunç ama resmi olarak ölü sayısı 10 imiş.Adamlar aşmış olayı.Şu deprem Allah korusun bizde olsa ülkenin yüzde 70'i telef olur, nüfus 20 milyona falan iner.
 
Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem olduBu şekilde büyük bir deprem, bizim gibi büyük çoğuklukta sağlam yapı üzerinde yapılmayan konutlarımızda olmuş olsa, halimizi düşünemiyorum. Allah korusun.

Umarım Japonya çabuk atlatır. Çok üzücü bir durum. Geçmiş olsun.
 
Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem olduAllah yardımcıları olsun. Nasıl bir felakettir 8.9 şiddetinde bir deprem düşünmesi bile zor. Japonya sağlam yapılaşmanın teknolojinin beşiğidir. En kısa zamanda atlatıcaklardır. Allahım sen bizi koru yarrabbim. AMİN.
 
Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem olduBizim marmara depreminden yaklaşık 20 kat daha güçlü bir depremmiş; nitekim bu deprem İstanbul'da falan olsaydı neler olurdu düşünemiyorum.
 
Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem olduntvde'ki tsunami görüntüleri fena.Yanan arabalar,evler resmen beşinci sınıf felaket filmleri gibi hollywood'un.
 
Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem olduJaponya, sadece bu sene 680 beyaz Balina'yı katletti ve Yunuslar'da cabası. Okyanusun eko sisteminin doğayısıyla dünyayı bozan japonlara bir doğa tokadı..
 
Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem olduBenden bir daha alıntı yapmazsan sevinirim. Fikirlerime "kuru muhalefet" olma.Senin ne fikrin var?Sana göre her felaket, her ölüm bir cezalandırma.Senin zihniyetin büyük marmara depreminde 7.4 yetmedimi pankartı açan tiplerdir. İğrenç ve leş bir mantığın var. Şöyle şeyleri foruma yazacağına git lisede arkadaşlarına anlat.Burayı kirletme.Artık yeter.
 
Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem olduBüyük geçmiş olsun,ALLAH böyle felaketler yaşatmasın.
 
Üst Alt