Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem oldu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem oldu

Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem oldu

Adam olana bir kere kelam edilir. Burası tartışma platformu ya da bir forum. Sınırları zorlayarak dilediğimi yazabilirim. Kimse de karışamaz. "İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır."

Bazılarına cevap vermek istemiyorum. Çünkü cevap verebileceğim noktada beynimin neler yapabileceğini tahmin edebiliyorum. Sanalda ve reelde sizin gibilerle gerek güzel sözle, gerek küfürle, gerek topla tüfekle her türlü tartışma ve savaşımdan galip çıkmama rağmen, artık size cevap vermeyeceğim.

Bu mesajım yukarıdaki arkadaşa vedamdır. Sözlerimden sonra olur da mesaj yazarsan, kendi küçük hayal dünyanda, "bana cevap veremedi, saçmaladı vıdıdı bıdıdı" olarak yorumlayıp kendini tatmin et. Belki konjüktüre dahil olursun.

Adam olana bir kere kelam edilir. Burası tartışma platformu ya da bir forum. Sınırları zorlayarak dilediğimi yazabilirim. Kimse de karışamaz. "İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır."

Bazılarına cevap vermek istemiyorum. Çünkü cevap verebileceğim noktada beynimin neler yapabileceğini tahmin edebiliyorum. Sanalda ve reelde sizin gibilerle gerek güzel sözle, gerek küfürle, gerek topla tüfekle her türlü tartışma ve savaşımdan galip çıkmama rağmen, artık size cevap vermeyeceğim.

Bu mesajım yukarıdaki arkadaşa vedamdır. Sözlerimden sonra olur da mesaj yazarsan, kendi küçük hayal dünyanda, "bana cevap veremedi, saçmaladı vıdıdı bıdıdı" olarak yorumlayıp kendini tatmin et. Belki konjüktüre dahil olursun.

He gülüm he canım, büyük aydınsın sen bravo, böyle devam et.

Birkaç video izledim ve şok oldum cidden.Allah yardımcıları olsun.Böyle bir deprem burada olsa İstanbul'un iki yakası birleşirdi heralde.:eek:

Bence burda tartışmaktan çok örnek ve ibret alınması gerekir. Arkadaşlarında belirttiği üzere Japonyada olan bu deprem İstanbulda olsa idi şuan çoğumuz burda yazamıyor yazabilecek olanlarsa mutlaka kaybettiği bir yakınına ağlıyor olurdu. Balinalar için Japon hükümetine balıkçılarına kızmak başka bir şey. Ancak belki orda ağzına balık bile sürmeyen depremzedelerede bunu yüklemek zamansız. En doğrusu minimum hasarla ve insan kaybıyla atlatmış olmalarını dilemek. Özelliklede Türkiyede her yaşanan felaketen sonra ilk koşan ülkelerden olan Japonya bu saygıyı ve dilekleri bence fazlası ile hakkediyor.

Çok büyük bir felaket.Üstüne birde Tsunami oluştu ama adamlar bilinçli çabuk atlatırlar Türkiye'de 5 şiddetinde deprem oluyor insanlar kendilerini apartmandan atıyor.Tsunamiyi izleyince kanım dondu.

Çok büyük felaket Allah yardımcıları olsun.

Yanlız Japon halkı ne kadar sakindi görüntülerde. Herşeyleri bilinçli adamların.

8.9 şiddetinde bir depremde Türkiye yok olur.

Japonya,gerçekten takdir edilesi bir deprem ülkesi.

Japonya'nin gordugu en buyuk deprem buymus. Adamlar depreme karsi dayanikli ama asil problem o Tsunami.

Gecmis olsun.

videoları az önce izledim gerçekten çok kötü bir durum geçmiş olsun...

8.9 nedir abi ya yuh!

Geçmiş olsun oradaki insanlara. Umarım fazla bir kayıp olmaz.

Tsunami çok fenaydı yalnız.

[video=youtube;j3fUqdGXLbM]https://www.youtube.com/watch?v=j3fUqdGXLbM&feature=youtu.be[/video]

Allah korusun biz de böyle bişey olsa Türkiye devleti diye bir yer kalmazdı herelde.aslında bizim bu olaydan ders çıkarmamız lazım ne kadar hazırlıklıyız depreme

inş en kısa sürede atlatırlar.ama artık böyle felaketlerde olacak maalesef Allah sonumuzu hayır etssin

Çok üzüldüm hakkaten Allah yardımcıları olsun..

Çok büyük çaplı depremler bunlar,her ne kadar Japonya konumu itibariyle alışkın olsada üzülmemek elde değil hepimiz insanız..

Üst Alt