Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem oldu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem oldu

Cevap: Japonyada 8.9 büyüklüğünde deprem oldu

Ürpertici görüntüler gercekten arabanın icindesiniz karsı taraftan gürül gürül sular geliyor film karesi gibi vay anasını ya Allah yardımcıları olsun.

Eğer bu depremi Balina katliamlarına Yunus balıklarına bağlayıp doğanın tokadı diyerek betimleyen bi insanla aynı topraklarda yaşıyorsam yazık bana.

Japonya, sadece bu sene 680 beyaz Balina'yı katletti ve Yunuslar'da cabası. Okyanusun eko sisteminin doğayısıyla dünyayı bozan japonlara bir doğa tokadı..

Oha bildiğin kanım dondu. Bunun gibiler yüzünden dinimden soğuyorum yeminle bu nedir yahu? 8.9 yetmedi mi? Akıllı ol Japonya falan. OHA lan.

Yarın öbür gün burda böyle bir deprem olsa, seninde o yakınların bu depremde hayatını kaybetse ne diyeceksin? Çevrendeki herkes hayatını kaybetse, bir tek sen sağ kalsan?

Daha çok şey söylenir de hiç gerek yok cidden. Ceza yiyemem hiç boş yere.

ekleme: bu deprem filistin de olsa yorumun ne olacaktı çok merak ediyorum?

Japonya’daki 8,9 büyüklüğündeki depremi yaşayan Türklerden Selimhan Kılıç, sarsıntı başlayınca kendini camdan dışarı attığını söyledi. Kılıç, “Biraz sakinleşince eve girdim. İkinci sarsıntıda da yine camdan atladım” dedi.

Gülermisin Aglarmısın Trajikomik

Bakın arkadaşlar, ben asla tartışma konusunda dayatmacı değilim; Herkes her şeyi tartışsın, söylesin, dillendirsin...Amenna; Ancak bizleri biz etmesi gereken değerleri (benim gibi düşünenler için konuşuyorum) "yok saymak" benim adıma/bizlerin adına ahmaklıktır. Ben, kimliksizleştirilip tümüyle hafızasız bırakılmış bir toplumun ferdi olmak istemem.

Neden mahalle baskısı uyguluyorsunuz ki? Niye birşeyleri dayatma çabası içersindesiniz her zaman? Ben her türlü kültürel saldırıya maruz kalırım, kendimi çırılçıplak hissederim, dahası herhangi bir gelişim de gösteremem; Amam sizin ayak takımları oyununuza "yem" olmam. Bakın, Batı dünyasındaki "iyi nedir?", "güzel nedir?", "doğru olan nedir?" tartışmalarının seyrini izlerseniz; Bütünlüğü çok ama çok rahat bir şekilde görürsünüz. Ben bu tartışmaların seyrini izledikten sonra ve aktifliğini takip ettikten sonra yukarıda alıntıladığınız yorumu yaptım.

Bana, imam üstün gelmedi, bana ilkokul öğretmenim üstün geldi, lisedeki hocalarım, akademideki rehberlerim... En azından bu bile olgunlaşmamın bir sembolüdür.

2 dakika boyunca o deperme maruz kalmak nedir ya? :SS:

İnşallah az kayıpla atlatırlar. Tsunamiden de büyük darbe yediler. Büyük geçmiş olsun. :(

Eve yeni geldim ve görüntüleri yeni izleyebildim. Allah yardımcıları olsun. Tsunami felaketi meydana gelmese geçen gün olan deprem gibi belkide Japonya için sıradan bir gün gibi geçecekti en azından bu denli konuşulmayacaktı.

Japonların deprem karşısında sakin, bilinçli ve soğukkanlı halleri yapılara gösterdikleri önem deprem felaketlerini neden en az hasarla atlattıklarını yeniden gösterdi.

Üst Alt