Jean Alesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Jean Alesi

Basligi ilginc yaptim ki bakin diye

RENKDASLARIM

fatih terim bu isi kivirabiliyor mu bilmiyorum [son 3 kulup gorevinden kovulmus bir bireydir] ama oraya girmeyelim

kanadlari kullanabiliyor muyuz? hayir. hucum yapabiliyor muyuz? hayir

4-5-1 oynadigimizda forvet yalniz kaliyor. 4-4-2 oynadigimizda ortada pas yapacak adam olmuyor:SS:

galiba bugun kanadlari cikarip pek cok orta saha mamulleri aldik oyunda [bir nevi bu seneki fc barcelona]

acep diyorum

kanatsiz sistemlere donme zamani gelmismidir ancelotti misali ¿

fikr-i renkdaslari bekliyorum bu hususta [ins]

Cevap: Jean Alesi

başlıga bak içergi gel gülüyorum o yüzden haklısın diyip geçiyrum sonra konuşuruz

selçuk inan ortada biraz daha insiyatif alsa 4-4-2 iş yapabilir ama o kaybolunca hiç yaratıcılık kalmıyo

Fatih Terim hakkinda söylediklerin vicdansizliktir. Zira Türkiye´ye onun disinda basari getiren tek bir adam dahi yoktur. Yerlerde sürünen Galatasaray´in zirve yarisinda oldugunu görmezden geliyorsun ve rakiplerimizin oynadigi berbat futbolu da görmüyorsun.

Onun disinda kanatsiz oynama fikri tartisilabilir. Neden olmasin? Kanatlardan 0 verim aldigimiza göre kaybedecek birseyimiz de olmaz diye düsünüyorum.

ortasahayı kullanabiliyosak kanatları kullanamıyosak orta saha oyuncularını kanatlara koysak kanatlarıda kullanmış olmaz mıyız????

Uçurtmalar rüzgar gücüyle uçmazlar.Rüzgara karşı durdukları için yükselirler.

Kanadı olmayan takım kanatsız kuşa benzer.Kanatsız kuş rüzgara karşı duramayan uçurtmaya benzer.Rüzgara karşı durmayan uçurtma uçamaz.Kanatsız takım da uçamaz düşer arkadaşşşş.

(saçmaladım)

Fatih Terim hakkinda söylediklerin vicdansizliktir. Zira Türkiye´ye onun disinda basari getiren tek bir adam dahi yoktur. Yerlerde sürünen Galatasaray´in zirve yarisinda oldugunu görmezden geliyorsun ve rakiplerimizin oynadigi berbat futbolu da görmüyorsun.

Onun disinda kanatsiz oynama fikri tartisilabilir. Neden olmasin? Kanatlardan 0 verim aldigimiza göre kaybedecek birseyimiz de olmaz diye düsünüyorum.

gecmiste yasayanlar's list

gerci 10 senedir basarisi yok kendisinin :eek:

dunyada baska gerets, feldkamp, skibbe kalmadi galiba fatih hocayi getirdiler

neyse getirsinler ama sahada oynanan futbol olsa da takdir etsek. 10'da birimiz paraya kurulan genclerbirliginden iyi takim degiliz malesef

şaun kanatsız oynamak bana daha mantıklı geliyor .. zaten bir kanatta kazımı görünce tek kanadı kırık oynuyoruz .. ama işte hepsi kador yetersizliginden kaynaklanıyor devre arasına kadar bir şekilde idare etmek gerkiyor .. kanatsız oynamak içinde yeteri kadar oyuncumuz yok .. yekta olsayd bir nebze . ama söyle olabilir belki ..

-------muslera-----------

eboue--kaya--ujfa--balta

----------melo-----------

-- engin-selçuk-çolak(ayhan)(riera)

---------elmander-------

---------baros--------- bekler açısından eboue yeterli hucumu her şekilde verir ama burda balta risk taşıyor .. çolak ve engin oyunu sag ön ve arkaya gitmek üzre yönlü oynayabilirler. . elmander zaten orda tampon olucak . baroşta geriye gelmeyecek biraz daha tahmmül edilebilir olucak ..

Elimizdeki kanat oyuncularını toplasak 1 tane zor adam çıktığı için dediğin gayet mantıklı Cund'daş.

Ama bu sisteme geçmeden önce Merthan'ı kanatda izlemek isteriz.

Kenar oyuncuları olmadan oynama konusu öyle basit değil.Bunun için uzak forvet oyanayabilen,gezici,adam geçebilen bir forvete mutlak ihtiyacın var.Yine en az bir tane gezici,kanatlara inebilen bir 10 numaraya ihtiyacın var.Kısaca bir şekilde oyunu geniş alana yayabilicek tipte oyunculara ihtiyacın var.Bunlarda bizde yok şuan.Kanat oyuncuları varda ne oluyor dersen haklısın.Aşağı tükürsen sakal bıyık olayı.Bir şekilde devre arasını getiricez.Orda bu tercih yapılıp,ona yönelik oyuncu alınıcak.Yani umarım.

Kenar oyuncuları olmadan oynama konusu öyle basit değil.Bunun için uzak forvet oyanayabilen,gezici,adam geçebilen bir forvete mutlak ihtiyacın var.Yine en az bir tane gezici,kanatlara inebilen bir 10 numaraya ihtiyacın var.Kısaca bir şekilde oyunu geniş alana yayabilicek tipte oyunculara ihtiyacın var.Bunlarda bizde yok şuan.Kanat oyuncuları varda ne oluyor dersen haklısın.Aşağı tükürsen sakal bıyık olayı.Bir şekilde devre arasını getiricez.Orda bu tercih yapılıp,ona yönelik oyuncu alınıcak.Yani umarım.

yeani su an oynamaya calistigimiz seyler cok daha basit ama yapamiyoruz dedim acaba takim kolektif olarak ZORU mu seviyor?

gecmiste yasayanlar's list

gerci 10 senedir basarisi yok kendisinin :eek:

dunyada baska gerets, feldkamp, skibbe kalmadi galiba fatih hocayi getirdiler

neyse getirsinler ama sahada oynanan futbol olsa da takdir etsek. 10'da birimiz paraya kurulan genclerbirliginden iyi takim degiliz malesef

Avrupa 3.lügü basari degil demek :) Fiorentina da yaptiklari basari degil demek :) Peki

ya bu başlıgı açan arkadaş neyin peşinde ben anlamadım

yok kanatsız oynayalım dior yok şu dior yok bu dior

BİR BARÇA BİR REAL BİR CELSI BIR ROMA BIR BAYERN BIR DORTMUND BIR MANCESTER BIR LIVERPOOL BIR CITY BIR TOTNIM BIR VALENCIA BIR BORDO BIR LYON BIR PORTO BIR ARSENAL BIR VILLAREAL BIR JUVENTUS BIR INTER BIR BENFICA BIR MILAN

KANATSIZ MI OYNUYOR??????????

bloklar arası boşluğu iyi doldurur top şişirmez sakin olur yerden kısa paslar tek toplar duvar pasları 2 ye 1 ler çeşitli atak varyasyonları bu tür kombinasyonlarla maçı rahat alırız kadro felan konuşulmaz bu maçta yani bunlar yaparsak tamamdır

Üst Alt