Jo en az 3 hafta yok! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Jo en az 3 hafta yok!

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final ilk maçında Antalyaspor ile karşı karşıya gelen Galatasarayımız'ın yeni transferlerinde Jo sakatlandı.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final ilk maçında Antalyaspor ile karşı karşıya gelen Galatasarayımız'ın yeni transferlerinde Jo sakatlandı. Karşılaşmanın 33. dakikasında bileğini tutarak sağlık görevlilerine sakatlandığını işaret eden Jo, tedavisinin ardından oyundan alındı. Jo'nun yerine oyuna devre arasında kadromuza kattığımız Dos Santos girdi.

Sağlık ekibi tarafından yapılan ilk açıklamaya göre Jo'da herhangi bir kırık tesbit edilmediği belirtildi.

Kaynak: Webaslan.com

Cevap: Jo sakatlandı!

O topici açan bendim ama benle alay edenler bile olmuştu. Varsayım üzerine açılmış bir başlık olduğu için "Ninemin sakalları olsaydı" diyen çıkmıştı. Jo'nun sakatlanabileceğini tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok. Şöyle dönüp son 2-3 yıla baktığımızda hemen hemen her dönem sakatlıkların olduğu ve bunların bir çoğunun da uzun süreli sakatlıklar olduğu bilinen bir gerçekti. Bunu bildiği halde yönetimin bunca yoğun maç trafiğine girileceğini bildiği halde koca bir ikinci yarıya gerçek mevkisi forvet olan tek bir futbolcuyla yola çıkması skandal bir karardı. Ki alınan oyuncu fm tabiriyle striker değil yardımcı forvet pozisyonda daha başarılı olabilen bir adamken. Yani tek forvetli sistemde oynamaya alışkın olmayan, 2 senedir doğru dürüst maç oynamayan, İngiltere Premier Ligi'ne adapte olamamış bir adama bu derece bel bağlamak bana göre hataydı. Bana göre Avrupa Kupalarında oynayan Jo iyi bir futbolcu olsa bile alınmamalıydı. Çünkü kuruluş amacı "Türk olmayan takımları yenmek" olan bir kulübün Avrupa Ligi'ni bu derece riske etmesi ve bu transferi yapması saflıktı. Hadi Jo'yu lig için aldık diyelim. Sol kanatta o kadar alternatif varken Dos Santos'u almak da neyin nesiydi. Dos Santos yerine Avrupa'da oynayabilecek bir santrfor alınamaz mıydı? Hadi Dos Santos'u da kabul edelim. Hiçbir forvet oyuncusu alınmadan Nonda neden gönderildi. Nonda kötü de olsa bir santrfordu ve ilk yarıda 16 gol atmıştı. Nonda yerine Leo Franco gönderilemez miydi? Leo Franco'nun kontenjan harcamaktan başka bir şey yapmadığı görülemiyor muydu? Hadi Leo Franco da dokunulmaz diyelim, Kewell'ın sözleşmesi dondurulamaz mıydı. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin sürekli yaptığı şeyi yapmak çok mu ayıptı? Transferin son günlerinde yerli bir forvet alınamaz mıydı? Hiçbiri yapılamasa bile Serkan Çalık bir forvet oyuncusudur denilerek kadroda tutulamaz mıydı? Özgürcan falan kiradan çağrılamaz mıydı? En azından forvet oynama özelliği olabilen 1 adam daha kadroda bulundurmak çok mu zordu? Böyle bir durumda kanat oyuncuları olan Arda, Dos Santos, Keita'dan forvet yaratmaya çalışmak, Nasrettin Hoca mantığıyla göle maya çalmak değil miydi? Bugünkü rakip yarı alanda çoğalamayan, hücumda ne yapacağını bilmeyen oyuncularla gol aramak daha mı mantıklıydı? Değildi elbet. Bunları ben buradan görebilirken ve pek çok taraftar görüyorken onca paralar harcayan yönetim ve teknik heyet göremiyor muydu? Sorular uzar gider..

Jo belki ufak bir sakatlık geçirmiş de olabilir, belki cumartesi günü de forma giyer. Hatta 4 ay boyunca hiç sakatlanmadan her maçta 3 gol atan biri haline de dönüşebilir. Ama hiçbirisi yönetimin aldığı bu riskin doğru bir karar olduğunu göstermez bana göre..

Jo 3 hafta yok !

Sağlık Raporu: Jo

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı Oyuncusu Joao Silva’nın (Jo) Antalyaspor karşılaşmasının ilk yarısında sol ayak bileğine aldığı darbeye bağlı sakatlığının tedavisinin en az 3 hafta süreceği öngörülmektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Cevap: Jo da gitti

Her sene neden bu tarz şansızlıklar olur ki? Elimizde kullanacağımız tek forvet Cem Sultan tabi onu da kullanacağımızı sanmıyorum. Of moralim bozuldu :(

Üst Alt