Joga Bonito Başlığı - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
O değilde Tsubasa - Hyuga mücadelesinin bir nevi reelde benzerinin olması da garip bir tesadüf. Tabiiki bire bir aynı değil ama Messi ve Ronaldo'nun tarzlarına da bakıldığında benziyorlar hatta Tsubasa Barcelona'ya, Hyuga Juventus'a gidiyor falans.
Cristiano müthiş adam ama Messi'nin olayı farklı. Oyun zekası, vizyonu ve pas kalitesi geçmişin efsane on numaralarının izlerini taşıyor. Ek olarak dribbling konusunda da üstün. CR daha estetik görünüyor topla dans ediyor falan ama mesela o bitmek bilmez step overların sonrasında adam geçtiği nadirdir, ben pek hatırlamıyorum Manu günleri dışında. Ronaldinho, R9 falan o hareketleri yaptıkları zaman 2-3 kişiyi oturturlardı kıçlarının üstüne. Cristiano fizik olarak daha iyi. Kafa topları bir de duran topları ekleyebiliriz belki. Messi'ye laf edilebilecek bir şey yok yaw valla ben kabullendim artık kusursuz bir topçu. Eskiden bu tartışmada CR falan derdim uyuzluğuna da olay tartışmaya kapalı aslında.

Cristiano müthiş adam ama Messi'nin olayı farklı. Oyun zekası, vizyonu ve pas kalitesi geçmişin efsane on numaralarının izlerini taşıyor. Ek olarak dribbling konusunda da üstün. CR daha estetik görünüyor topla dans ediyor falan ama mesela o bitmek bilmez step overların sonrasında adam geçtiği nadirdir, ben pek hatırlamıyorum Manu günleri dışında. Ronaldinho, R9 falan o hareketleri yaptıkları zaman 2-3 kişiyi oturturlardı kıçlarının üstüne. Cristiano fizik olarak daha iyi. Kafa topları bir de duran topları ekleyebiliriz belki. Messi'ye laf edilebilecek bir şey yok yaw valla ben kabullendim artık kusursuz bir topçu. Eskiden bu tartışmada CR falan derdim uyuzluğuna da olay tartışmaya kapalı aslında.

Katılıyorum zaten başlarda her ne kadar benzer yönleri çok olsa da Ronaldo daha çok gol ve skor odaklı bir oyuna adapte etti kendini.

Messi'nin bana en önemli yönü zor işleri basit göstermek gibi geliyor ki zaten bu yüzden kimisine yeterince estetik gelmiyor ki ben akıllı oyunu daha çok seviyorum. Dar alanda son dönemde onun gibisi de çıkmadı, biz yıllarca fuleli oyuncuları izlemeye alıştığımız için belki de farklı geldi başlarda ama kesinlikle çok farklı bir adam, saha görüşü ve yapmak istediği hemen her şeyi zaman alsa da iyi olarak yapması önemli özellikler. Bence duran top konusunda da Ronaldo'yugeçti son dönemde, son 3 yılın falan en çok frikik atanı oydu galiba.

Tabii önemli bir eksikliği var o da egoistlik ve liderlik. Bu yüzden acaba diyor insanlar, her ne kadar liderlik Ronaldo'da da pek olmasa da egoistliği ve hırsı sayesinde takımı ateşleyebiliyor.

keşke hep manuda kalsaydı
çocukken hep ronaldinhonun ayağının burnuyla topa yön değiştirtip adam geçme hamlesini ve şu aşağıdaki şeyi deniyoduk halısahada birbirimize karşı tabi olmuyordu ;D

Katılıyorum zaten başlarda her ne kadar benzer yönleri çok olsa da Ronaldo daha çok gol ve skor odaklı bir oyuna adapte etti kendini.

Messi'nin bana en önemli yönü zor işleri basit göstermek gibi geliyor ki zaten bu yüzden kimisine yeterince estetik gelmiyor ki ben akıllı oyunu daha çok seviyorum. Dar alanda son dönemde onun gibisi de çıkmadı, biz yıllarca fuleli oyuncuları izlemeye alıştığımız için belki de farklı geldi başlarda ama kesinlikle çok farklı bir adam, saha görüşü ve yapmak istediği hemen her şeyi zaman alsa da iyi olarak yapması önemli özellikler. Bence duran top konusunda da Ronaldo'yugeçti son dönemde, son 3 yılın falan en çok frikik atanı oydu galiba.

Tabii önemli bir eksikliği var o da egoistlik ve liderlik. Bu yüzden acaba diyor insanlar, her ne kadar liderlik Ronaldo'da da pek olmasa da egoistliği ve hırsı sayesinde takımı ateşleyebiliyor.
Duran topta CR'nin stili unique o yüzden hoşuma gidiyor ama doğrudur Messi daha iyi son yıllarda o konuda. Ronaldo'nun yüzdesi düşük zaten ama yapıştırdığı zaman çok iyi gol oluyor. Liderlik başka bir olay bence ikisinde de yok. Messi'de hırs da eksik ama söylediğin gibi. O kadar iyi olunca normal karşılanabilir bir de mizaç meselesi. Tabii Ronaldo çalışmasa ve bu kadar hırslı olmasa kıyasa konu olamazdı onu da söylemek lazım.

keşke hep manuda kalsaydı
çocukken hep ronaldinhonun ayağının burnuyla topa yön değiştirtip adam geçme hamlesini ve şu aşağıdaki şeyi deniyoduk halısahada birbirimize karşı tabi olmuyordu ;D

Bende Ronaldindo'nun 2:39'deki hareketi denerdim ey gidi :D

Duran topta CR'nin stili unique o yüzden hoşuma gidiyor ama doğrudur Messi daha iyi son yıllarda o konuda. Ronaldo'nun yüzdesi düşük zaten ama yapıştırdığı zaman çok iyi gol oluyor. Liderlik başka bir olay bence ikisinde de yok. Messi'de hırs da eksik ama söylediğin gibi. O kadar iyi olunca normal karşılanabilir bir de mizaç meselesi. Tabii Ronaldo çalışmasa ve bu kadar hırslı olmasa kıyasa konu olamazdı onu da söylemek lazım.

dediğim o işte ;D
bir de cr7nin topun üstüne basıp diğer ayağıyla pas atması var denemeler arasında

Yanlış harekete odaklanmışsın ahbap ben ondan öncekini diyorum, senin bahsettiğin zor yaw yapabiliyor muydun? :D
Cr'nin hareket yapılır bak. Onun Manudaki asıl hareketlerini koymamışlar videoya.

Burada 5:51'deki hareket çok iyi

yarım yamalak ;D
ama daha çok durduğun yerde yapılan hareketlere odaklanmıştıkeric cantona joga tvsi ve pepsi reklamları kanımıza girmişti :D birbirimizle yarışıyoduk deli gibi

şu ronaldinhonun yaptığı sektirirken topu bacağının altından geçirme şeysi için günler uğraşmıştım mahallede bir çocuk yapıyodu hırs yapmıştım yapmak için ;D

Bunu şimdi gördüm de 98 dünya kupasında herkesin aklını almasının akabinde(21 yaşında) 2002 dünya kupası öncesi zaten 2.5 yıl kadar sakat geçiriyor. Hatta hiç bir dünya kupası elemesinde oynamadığı için milli takıma alınması bile eleştiriliyor. Şimdi baktım 2002 dünya kupasından önce en son 99 yılında milli takım forması giymiş. Sonrasını hepimiz biliyoruz zaten. Futbol tarihindeki en efsane comeback. Bu adama da "sakatlansa" denmez artık insaf en verimli çağının 3 yılı patates olmuş :D O Brezilya takımı elemelerden üçüncü olarak Arjantin'den 13 puan fark yiyerek geliyor bu arada turnuvaya onu da belirtelim. Durdurulamaz bir takım falan değil yani.

Neyse Hagi atmaya gelmiştim buraya;

Böyle şut atan başka kim var yaw? Frikikte Juninho falan var ama bu kadar farklı açıdan, farklı tipte uzak mesafe golü atan başka topçu var mı?
ronaldo tamamiyle 2002 dünya kupasıyla ismi okunan bir adam

çok iyi golcü ve çok iyi futbolcuydu

ama bir ibrahimoviç bile değil bana göre

1 sezonluk barcelona kariyeri, 5 yılda 70 maç oynadığı inter macerası var

en parladığı dönem 2002 dünya kupasında o muhteşem brezilyanın forveti olması sayesinde ekmek yedi

oradan da los galacticosa. tabiki öyle bir takımda çok gol atması gayet doğal

büyük bir futbolcu olduğunu kabul ediyorum. ama ne bir ibrahimoviç ne bir raul ne de bir rooney bile değil bana göre

kariyeri kısa sürdü çünkü

ingilizlerin gascoigne 'i gibi. ben onu hiç izlemedim ama kısa kariyer sebebiyle ancak yarıştıracağım isim o olur

ronaldo tamamiyle 2002 dünya kupasıyla ismi okunan bir adam

çok iyi golcü ve çok iyi futbolcuydu

ama bir ibrahimoviç bile değil bana göre

1 sezonluk barcelona kariyeri, 5 yılda 70 maç oynadığı inter macerası var

en parladığı dönem 2002 dünya kupasında o muhteşem brezilyanın forveti olması sayesinde ekmek yedi

oradan da los galacticosa. tabiki öyle bir takımda çok gol atması gayet doğal

büyük bir futbolcu olduğunu kabul ediyorum. ama ne bir ibrahimoviç ne bir raul ne de bir rooney bile değil bana göre

kariyeri kısa sürdü çünkü

ingilizlerin gascoigne 'i gibi. ben onu hiç izlemedim ama kısa kariyer sebebiyle ancak yarıştıracağım isim o olur
Ronaldo'nun bahsettiğin İbra'nın idolü olduğunu, herife taptığını biliyorsun herhalde. Futbolu değiştiren adam olarak tarif eder kendisini. Etkilediği futbolcuların listesini yazsam Zidane'dan, Recoba'dan, Cannavaro'dan başlar Salah'a, Benzema'ya yol olur. Seni etkilememiş belli ki ama Rooney, Raul falan nedir yaw :D

Hem 98 hem de 2002'de turnuvanın oyuncusu seçildiğini de belirtelim.

İbra'nın Ronaldo aşkını bir videoyla tarif ederek konuyu kapatıyorum:

20. saniyede Ronaldo'nun dönüp arkamda biri mi var bakışı atması efsane :D

Ronaldo'nun bahsettiğin İbra'nın idolü olduğunu, herife taptığını biliyorsun herhalde. Futbolu değiştiren adam olarak tarif eder kendisini. Etkilediği futbolcuların listesini yazsam Zidane'dan, Recoba'dan, Cannavaro'dan başlar Salah'a, Benzema'ya yol olur. Seni etkilememiş belli ki ama Rooney, Raul falan nedir yaw :D

Hem 98 hem de 2002'de turnuvanın oyuncusu seçildiğini de belirtelim.

İbra'nın Ronaldo aşkını bir videoyla tarif ederek konuyu kapatıyorum:

20. saniyede Ronaldo'nun dönüp arkamda biri mi var bakışı atması efsane :D
bu kadar kısa süren kariyer ile futbolu nasıl değiştirmiş

benzema, vieri ayarında bana göre ronaldo

daha üstü değil

fatih tekke gibi 28 yaşından sonra yıldız oldu

los galacticos kariyeri var işte

benzemada da var o kadarı

bu kadar kısa süren kariyer ile futbolu nasıl değiştirmiş

benzema, vieri ayarında bana göre ronaldo

daha üstü değil

fatih tekke gibi 28 yaşından sonra yıldız oldu

los galacticos kariyeri var işte

benzemada da var o kadarı
Kariyerinin kısa hali böyle etki bırakmış işte.
Daha iyi diye örnek verdiğin Raul'ün "Onun seviyesinden çok uzağım. Yaptıklarından öğrenmeye çalışıyorum" diye açıklaması var. Yine örnek verdiğin Benzama'nın idolü. Bir başka örneğin olan Vieri'nin gördüğüm en iyi topçu dediği adam bkz:

Kesinlikle Ronaldo gelmiş geçmiş en çalışkan ve en çok kendini geliştiren futbolcu olabilir.

Allah vergisi yetenek olarak Messi Ronaldo’dan fersah fersah öndedir ama Ronaldo çalışarak özellikle de fizikalite ve dayanıklılık olarak(hem maç içinde hem de sağlık açısından) kendisini acayip geliştirdi. Ancak bu şekilde Messi ile kıyaslanabilir hale gelebilirdi zaten.

Bu demek değil ki Messi kendisini geliştirmedi o da üzerine kattı baya. Ama Ronaldo robot gibi bir şey oldu.

Üst Alt