Joker (4 Ekim 2019) - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Joker (4 Ekim 2019)

sinemada izleyeme fırsatı bulamadım geçen nette gördüm izledim denildiği kadar güzel bir yapıt olmuş aksiyon filmi değil bu mantıkla izleyenler beklediğini bulamayabilir film sistemin yozlaştırdığı akıl hastası dışlanmış bir adamı konu alıyor senaryosu falan ben beğendim

Bu filmin adı Joker değil de Arthur Fleck olsa

1) Arthur'u oynayan adamın aşırı derece abartılı rol yaptığından
2) Filmin konusunun ağır aksak gittiğinden
3) Filmin konusunun orjinal olmadığından

falan bahsedilecekti.

Tek Joker kelimesi filmi kurtarmış. Ben filmde Joker göremedim. Delinin biri ilaçlarını almayı bırakmış, kendisini Joker zannetmiş.

Bu filmin adı Joker değil de Arthur Fleck olsa

1) Arthur'u oynayan adamın aşırı derece abartılı rol yaptığından
2) Filmin konusunun ağır aksak gittiğinden
3) Filmin konusunun orjinal olmadığından

falan bahsedilecekti.

Tek Joker kelimesi filmi kurtarmış. Ben filmde Joker göremedim. Delinin biri ilaçlarını almayı bırakmış, kendisini Joker zannetmiş.
joker dediğin şey o zaten

Estagfurullah ustat. Suan psikiyatri alaninda muzdarip olduğumuz durum bu bölümün cok fazla şiddet ile bağdaştirilmasi. Turkcesi nasil bilmiyorum, lakin inanilmaz derecede stigma olustu. Bu filmin ana fikrine saygim var. Sosyokulturel ortamda psikiyatrik vakalara yer olmayisi ve saire. Geçmişte (bir nebze kendi psikiyatrik gecmisi sebebiyle) annesinin Joker uzerinde yarattigi travmalar ve bunun akabinde Jokerin şiddet yolunu secmesi ve bunun guzellenmesi.

Ben bu psikiyatri > siddet algisina inanilmaz derecede muhalefetim. Ve Hollywood bu iliskiyi cok fazla kullaniyor filmlerinde. Jokerde bunun esintilerini gorunce biraz rahatsiz oldum rengim.
aferin sana sen süpermanlerin devam etmesini ve toplumun kendi başkalaştırmalarının sonuçlarına katlanmaya devam etmesini istiyorsun ve kolay gelsin zamanın gerisinde kardeşim. psikiyatrik geçmiş ha

hristiyan tema tam olarak işlenmiş her zaman olduğu gibi , şeytan olarak joker (istenmeyen "anarşik" evlat), isa olarak bruce wayne (tercih edilen kapitalist, "kurtarıcı" evlat) , ve elbette tanrı/baba olarak thomas wayne (kapital).. filmde "isyan güzellemesi" yapıldığını düşünenler onun tamamen politik liberal bir kara propaganda olduğunu farkedememiş görünüyor.. nitekim acz içindeki kitleleri peşinden sürükleyerek sözde anarşist harekete öncülük eden joker'in thomas wayne tarafından "reddedilmiş deli bir fahişenin piçi" olan "psikopat bir zavallı" olarak sunumu, sadece "sınıfsal kimlik ayrımını" kategorikleştirdiği gibi tek bir şeyi de yüceltmektedir: devlet..

Üst Alt