Jo'nun sakatlığının ardından...


Tarih 2 Şubat SalıGalatasaray'ın sabah yapılan antenmanında yeni transfer Jo ayak bileğinden sakatlandı. Yapılan kontrollerin ardından Jo'nun en az 3 ay sahalardan ayrı kalacağı açıklandı..
Yukarıdaki satırlar bir varsayım üzerinedir. Allah korusun demek geliyor böyle bir durum için ama söz konusu kulüp Galatasaray ise ve söz konusu sağlık ekibi Galatasaray sağlık ekibi ise böyle bir şeyin olmayacağını iddia etmek hiç de kolay değil. Ve eğer ki Jo sakatlanırsa Galatasaray'ın o bölgeye koyabileceği 1 tane bile oyuncuya sahip olmadığı gerçeği var ortada. Keita,Dos Santos,Arda belki denenebilir ama ne kadar randıman alınabileceği meçhule giden bir geminin dönüp dönmeyeceğini beklemek gibi.Baros yok,Kewell yok,Nonda ve Serkan Çalık gönderilmiş üstelik de Paf takımdan bazı oyuncular denenmesine rağmen (Serdar Eylik,Murat Akça ve Emre Çolak gibi) denenmiş hiçbir forvet oyuncusu yok.Yapılan kadro oluşumuna göre zaten UEFA Avrupa Ligi forvetsiz oynamaya mahkum edilmiş gibi gözükürken bir de lig ve kupada forvetsiz kalmayı göze almak ne kadar doğru. Kaldı ki Jo sakatlanmasa bile çok randıman vereceği garanti olmayan bir futbolcu. Son 2 sezonda doğru dürüst golü bile yok. Ayrıca disiplinsiz olduğu söyleniyor. Ülkeye alışıp alışamayacağı da belirsiz. Belki adam uyum sağlamakta güçlük çekecek.Böyle bir durumda Galatasaray milyon eurolarla kadro oluşturduğu bir sezonu kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacak.1-Avrupa Kupalarında oynamayacağı bilinmesine rağmen sanki yer yüzünde hiçbir forvet kalmamış gibi Jo'yu kiralamak bir riskti.2-Avrupa Kupalarında forvet oynatacak tek isim Nonda olduğu bilindiği halde onu göndermek riskti.3-Bunlar bilindiği halde kalan kısa süre içerisinde kötü de olsa bir santrfor almamak çok daha büyük bir risk olacak.
Bunca riskin içinden hem ligde şampiyon olan hem Avrupa Ligi'nde üst turlara çıkan bir Galatasaray görmek açıkçası bana pek inandırıcı gelmiyor.Yapılması gereken ya Leo Franco-Kewell ikilisinden birini gönderip (Kewell sözleşme dondulması koşuluyla) yabancı bir forvet almak.Ya da bir yerli forvet bulmak.Mustafa Pektemek,Sercan,Necati,Hasan Kabze,İbrahim Akın aklıma gelen isimler.Transferi kapatmak ve forveti tek bir isme emanet etmek yönetimin bu zamana kadar oynadığı en büyük kumar olacaktır..

.............................................................................................................................................................................................................................Yönetici Notu: Jo en az 3 Hafta sahalardan uzak kalacak. Varsayım üzerine açılan bu konu gerçeklik kazandı malesef.
 
Cevap: Ya Jo'ya Bir Şey Olursa2 Şubatta öyle birşey olursa bu foruma girme :)Takımda çok oyuncu var o mevkide oynuyabilecek çokta sorun teşkil etmiyor açıkcası.
 
Cevap: Ya Jo'ya Bir Şey OlursaHaldun Üstünel ve Rijkaard bunları düşünerek hareket ediyorlardır. Onlara güvenelim..
 
Cevap: Ya Jo'ya Bir Şey OlursaJo görünüşte yarım sezonluğuna kiralanmış olabilir ama

amaç yarım sezon oynatmak değilki.

Şuan Galatasaray'ın birkaç sezonluk kadrosu oluşturuluyor.
 
Cevap: Ya Jo'ya Bir Şey Olursa2 şubat değilde Fener maçında emrenin Barosa yaptığı gibi yine Jonun bacağını eline vereceğini düşünüyorum
 
Cevap: Ya Jo'ya Bir Şey OlursaSorun bu zaten.Galatasaray kişiler bazında futbol degil,sistem bazında oynuyor.Tek bir oyuncu ile şampiyon olmayacağı gibi tek bir oyuncu ile de şampiyonluktan olmaması lazım.Ama unutuldu bu.Yapılan transferler belki cok degerli ve yararlı olabilir ancak zararlı olacaksa ne yazıktır ki takım harmonisine en büyük zararı vericek.Benim korkum sadece bu.Ne sakatlık ne de başka bişey.Burada Rijkaard devreye girebilir.Takımı yeniden gerçek takım haline getirebilir.Zaten bu yetisiyle Rijkaard olmuştur.Bizde mutlu mutlu maçlarımızı izleriz.
 
Cevap: Ya Jo'ya Bir Şey Olursanonda kalsaydı jo alınmasaydı nonda sakatlansaydı.....

kurmaca yapmak kolay... hayat zaten risklerle dolu.... risk almadan başarılıda olamazsın..... bence Haldun la F.R bunları düşünmüştür.....
 
Cevap: Ya Jo'ya Bir Şey OlursaGeçen yıl da buna benzer bir durum savunma hattında yaşanmıştı ve Servet-Emre Güngör sakat Emre Aşık cezalıyken Meira gönderilmiş ve savunma Kewell'a kalmıştı.O yüzden de çok iddialı olduğumuz halde UEFA Kupası'ndan elenmiş o eleniş ligin de gitmesine sebebiyet vermişti. Bu sezon da aynı risk forvet hattı için alınıyor bana göre. Atletico Madrid'le Ali Sami Yen'de oynarken forvette Lucas Neill'ı görür müyüz diye endişeleniyorum :)
 
Cevap: Ya Jo'ya Bir Şey OlursaGeçen yıl da buna benzer bir durum savunma hattında yaşanmıştı ve Servet-Emre Güngör sakat Emre Aşık cezalıyken Meira gönderilmiş ve savunma Kewell'a kalmıştı.O yüzden de çok iddialı olduğumuz halde UEFA Kupası'ndan elenmiş o eleniş ligin de gitmesine sebebiyet vermişti. Bu sezon da aynı risk forvet hattı için alınıyor bana göre. Atletico Madrid'le Ali Sami Yen'de oynarken forvette Lucas Neill'ı görür müyüz diye endişeleniyorum :)O dönemde takımın savumada alternatifi vardı.Semih Kaya idi adı.O dönemki teknik direktörümüz o maça kadar Semih hiç rotasyona sokulmadığı için değerlendiremedi o maçta.Sonuçta Kewell oynamak zorunda kaldı.Ama şimdi Rijkaard'ın her mevkiye bir tane de genç oyuncularımızdan alternatifi var ve güvenerek sahaya sürebiliyor.Çünkü ona göre böyle şansızlıklar olmadan şans veriyor.
 
Cevap: Ya Jo'ya Bir Şey OlursaValla Jo sakatlanıp Nonda oynayacagına,forvetsiz çıkalım daha karlı olur :DNonda'nın yaptıgı tek şey top geldiginde topa vurmak.Ayrıca Gio oynar,Keita oynar,Nonda'dan daha etkili olurlar.
 
Cevap: Ya Jo'ya Bir Şey OlursaHaldun Üstünel,Rijkaard düşünmüştür deyip işin içinden çıkmak kolaydır ama yeryüzünde hiçbir takım 3 cephede mücadele etmeyi ve başarılı olmayı hedefliyorken forvet gibi kritik bir bölge için sadece 1 alternatif bırakmaz,bırakırsa büyük hata yapmış olur.FM'yi çoğu kişi oynar bu forumda.Hanginiz sezon ortasında forvet oynayabileceğiniz tek bir adam bırakıyorsunuz ki..
 
Cevap: Ya Jo'ya Bir Şey OlursaKeita-Dos Santos 4-3-3 için ideal winger oyuncularıdır. Dünyada sayılı isimlerdir bunlar ama bu adamlardan 3'lünün ortasında verim beklemek hayalciliktir bana göre.Dos Santos 1.65 boyunda cılız bir adamın teki.Kalabalık bir Beşiktaş,Fenerbahçe ya da Atletico Madrid savunması arasında kaybolur gider.
 
Üst Alt