Jose Antonio Reyes Analizi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Jose Antonio Reyes Analizi

Cevap: Jose Antonio Reyes Analizi

Daha önce de dediğim gibi ya tutarsa transferlerinden biri. O yüzden ne olur ne olmaz diyemiyorum. Gelirse hayırlısı olsun.

Güzel analiz yapmışsın. PSV'den tekme tokat kovulan Amrabat bile bu ligde iş yaptı. Reyes bu ligin kalitesinin üstünde bir isim.Her türlü iş yapar.Benim açımdan tek sıkıntı 4-4-2 oynayacaksak bu sistemde kanat oyuncularının takım savunmasına etkisi büyük.Reyes bu sisteme uymaz ama 4-3-3 e cuk oturur.Umarım Fatih Terim bunları düşünmüştür

Güzel analiz yapmışsın. PSV'den tekme tokat kovulan Amrabat bile bu ligde iş yaptı. Reyes bu ligin kalitesinin üstünde bir isim.Her türlü iş yapar.Benim açımdan tek sıkıntı 4-4-2 oynayacaksak bu sistemde kanat oyuncularının takım savunmasına etkisi büyük.Reyes bu sisteme uymaz ama 4-3-3 e cuk oturur.Umarım Fatih Terim bunları düşünmüştür

Olmadı 4-4-2 de ikinci forvet olarak oynatırız.

Baptista'ya bidon, çaptan düşmüş diye algılayanlar Reyes'i niye farklı kategoriye sokuyor anlamıyorum. Baptista nasıl bir zamanlar +20m eurolar edip 1.sınıf takımlarda oynadıysa, Reyes'te oyleydi, hatta Reyes çok daha önce koptu A sınıf takımlardan. Benfica'da esamesi okunmadı (Saviola nispeten tuttu misal) A.Madrid'te de vasat yoksa Arda'nın taksidi falan hikaye, A.Madrid'te para mı yok, A.Madrid'in Riera'sı gibi şu an. Riera'dan iyidir ama şunu unutmayalım, Reyes'in son buyuk transferi bu, Reyes'i satamayız kolay kolay, gelir 1.5 sene oynar, vasat olursa 2-3m euroya zor satarız.

Reyes gelsin ama tek şartla Riera + para seklinde takası kabul ettirerek. Riera'da gider Arda'nın yedeği olur A.Madrid'te.

Bence Reyes'in tutup tutmayacağı piyango işi değil. Doğru sistemde ve doğru pozisyonda oynatılırsa %80 tutar. Ama ondan senelerdir yapamadığı şeyler beklenirse %80 tutmaz.

Reyes asist özelliği güçlü bir oyuncu, yavaş ama top tutabilen, adam geçebilen, oyunu iyi okuyan, etkili paslar atabilen bir oyuncu. Bu oyuncunun yeri 4-3-3'de Melo - Selçuk ikilisiyle beraber orta sahanın önü, ya da 4-4-2 sağ kanadıdır.

4-3-3 oynayıp sağ forvet olarak oynatırsanız, oyunu yavaşlatan, bir türlü kaleye gidemeyen, yeteneklerini sergileyemeyen bir oyuncu ile karşı karşıya kalırsınız. 4-3-3 forvetleri Podolski gibi, topla 18e yakın yerlerde buluşup gol yapmayı bilen isimler olmalı. Ya da Suarez gibi, Vargas gibi, Nani gibi doğrudan kaleye gidebilen oyuncular.

Ben Reyes'i 4-3-3'ün orta sahasında görmeyi çok isterim.

Muslera

Eboue Semih Ömer Toprak Hasan Ali

Reyes Melo Selçuk

Vargas Sercan Suarez

gibi bir kadroda muhteşem işler yapar.

merak etme terim düsünmüstür ;) ayrica amrabat napmis ve bize lig icicnmi iyi futbolcular lazim yoksa avrupa icinmi?

Reyes'in den doğru oynacağı mevki akant değil 2.Forvet dir.Reyes+Elmander gibi serbest oynarsa ligi sallar.Kanat oynarsa çok verimli olamaz diyorum bende.

Simao ne kadar etkili sizce? Eboue ve Sabri en azından direnç katıyor takıma, onların sayesine tek kale oynuyuruz, geçen senelerde hep pozisyon verirdik. Ebuoe + Simao ya da Eboue + Reyes yapıp eger hucumda da etkili olamazsak, savunmada aksar bu yuzden. İlla hucumcu açık alacaksan bari sol açık al. Eboue ya da Sabri'den birini atıl bırakma. Çunku sol kanatta bir Sabrimiz yok.

Reyes Elmander forvet ikilisinin avantajı, deplase olabilmeleri olur. Ama ikisininde bitiriciliği zayıf. Reyes sırtında adamla oynamayı itiş kakışı sevmez. Daha çok 3. adam surpriz golcu olur o kadar.

Reyes'in den doğru oynacağı mevki akant değil 2.Forvet dir.Reyes+Elmander gibi serbest oynarsa ligi sallar.Kanat oynarsa çok verimli olamaz diyorum bende.

Alakası dahi yok, Reyes forvet ile yakından uzaktan alakası olmayan bir oyuncu. Reyes Xavi tipinde bir oyuncu. Çok hızlı değil ama çok teknik, top tutabilen, çalım atabilen bir oyuncu. Şutları da fena değil, ama doğrudan kaleye gidecek, ara paslarına koşacak, pres yapacak ne fizik gücü ne de oyun karakteri yok Reyes'de. Muslera'yı forvet oynat daha iyi.

Simao ne kadar etkili sizce? Eboue ve Sabri en azından direnç katıyor takıma, onların sayesine tek kale oynuyuruz, geçen senelerde hep pozisyon verirdik. Ebuoe + Simao ya da Eboue + Reyes yapıp eger hucumda da etkili olamazsak, savunmada aksar bu yuzden. İlla hucumcu açık alacaksan bari sol açık al. Eboue ya da Sabri'den birini atıl bırakma. Çunku sol kanatta bir Sabrimiz yok.

Simao yaşlandı artık, fizik olarak da geriledi bu yüzden istediklerini yapamıyor, zaten 2-3 sene önceki Simao olsa şu an Beşiktaş'ta oynuyor olmazdı ki o dönemde de defansa fazla yardım eden bir oyuncu değildi. Oyuncuların karakteristik özellikleri, takıma adapte oldukları taktirde değişebilir, eğer Reyes ile kimyayı tutturabilirsek onu bir iki ay sonra defanstan top çıkarmaya çalışırken izleyebiliriz.

Şu şartlarda risk transferi olmayacak adamları almamız zor, 4 milyon eurolardan bahsediliyor, bu para böylesine üst düzey bir oyuncu için değer bana göre, yeteneğini kullandığı taktirde ligi sarsar çünkü.

Bu arada ben de Reyes'in 2. forvet olarak oynamasından yanayım aslında ama muhtemelen 4-4-2'de sağ açığa monte edilir, çünkü kadro durumu buna elverişli değil. 4-4-2 oynayacaksak ikinci forvet olarak oynayacak adam Elmander olmalı, çünkü o işi çok iyi yapıyor.

Sabri'yi orta sahada oynatmakla, takımı arkadan bıçaklamak arasında hiçbir fark göremiyorum. Atıl diye takımın hücum gücünü prangalayamayız, kusura bakmasın Sabri efendi. Eboue ile rekabete girsin, formayı kapsın.

Reyes asist özelliği güçlü bir oyuncu, yavaş ama top tutabilen, adam geçebilen, oyunu iyi okuyan, etkili paslar atabilen bir oyuncu. Bu oyuncunun yeri 4-3-3'de Melo - Selçuk ikilisiyle beraber orta sahanın önü, ya da 4-4-2 sağ kanadıdır.

4-3-3 oynayıp sağ forvet olarak oynatırsanız, oyunu yavaşlatan, bir türlü kaleye gidemeyen, yeteneklerini sergileyemeyen bir oyuncu ile karşı karşıya kalırsınız. 4-3-3 forvetleri Podolski gibi, topla 18e yakın yerlerde buluşup gol yapmayı bilen isimler olmalı. Ya da Suarez gibi, Vargas gibi, Nani gibi doğrudan kaleye gidebilen oyuncular.

Ben Reyes'i 4-3-3'ün orta sahasında görmeyi çok isterim.

Reyes'ten bence de 4-3-3'ün sag forveti olmaz ve 4-3-3'ün orta 3'lusunde de olmaz, Selçuk Melo'nun verimi bir anda düşer. Tipik 4-4-2'nin sağ kanadı olur, solda da iç oynayabilen bir adamla. Peki böyle bir sol iç-kanat var mı? Yok. F.Terim bence ne yapacak? Reyes gelirse tek forvete devam edecek, Kazım'ın yerini reyes alacak, kısırlığa devam edecegiz. Sonra vazgeçip ortada Selçuk ve Melo'yu yalnız bırakacak, forveti ikliyecek, kopuk kopuk bir takım olucagız.

Alakası dahi yok, Reyes forvet ile yakından uzaktan alakası olmayan bir oyuncu. Reyes Xavi tipinde bir oyuncu. Çok hızlı değil ama çok teknik, top tutabilen, çalım atabilen bir oyuncu. Şutları da fena değil, ama doğrudan kaleye gidecek, ara paslarına koşacak, pres yapacak ne fizik gücü ne de oyun karakteri yok Reyes'de. Muslera'yı forvet oynat daha iyi.

Hocam cidden yanlış isimden bahsediyorsun bence sen. Reyes 4-3-3'ün kanatları veya 4-4-2'nin ikinci forveti veya bir ihtimal ortasaha kanadı olarak oynar.

Üst Alt