Josef de Souza: "Galatasaray - Fenerbahçe maçı dünyanın en büyük derbisi!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Josef de Souza: "Galatasaray - Fenerbahçe maçı dünyanın en büyük derbisi!"

derbi-galatasaray-fenerbahce-1503231-622x360.jpg

Fenerbahçeli futbolcular Galatasaray ile oynayacakları derbi maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı

Josef de Souza:

Dil meselesi nedeniyle ben gerekli bilgileri arkadaşlarımıza anlatıyorum. Yeni gelen arkadaşlarımıza derbinin büyüklüğünü anlatmaya çalıştım. Örneğin Soldado, Real-Barcelona derbisini yaşamış bir oyuncu. Ben de Brezilya ve Portekiz’de derbi oynadım. Galatasaray-Fenerbahçe derbisi bence dünyanın en büyük derbisi. Beşiktaş maçından önce de arkadaşlarımızla konuştuk. O maçtan önce bile, bu karşılaşmanın Fenerbahçe-Galatasaray maçıyla kıyası olmaz dedim. Bu bilgileri verdim. Bizi nasıl bir atmosferi beklediğini biliyoruz. Umarız derbiden istediğimiz sonuçla döneriz.

Soldado :

Tüm oyuncular olarak maçın öneminin farkındayız. Sezon başında bu maçı ne zaman oynayacağız diye bakarsınız. Alacağımız 3 puan 3 puandan daha fazla. Deplasmanda oynayacağımız gerçeği var. 3 puanla taraftarlarımızı mutlu etmek ve galibiyet serisini yakalamak istiyoruz. Yukarıya doğru çıkmak ve Galatasaray’a daha da yaklaşmak istiyoruz. Final gibi bir maça çıkacağız. Takım olarak bakış açımız böyle. Farkı indirmek istiyoruz. Galatasaray’ın da zorlu maçları var. Galatasaray’ı yenerek dönmek istiyoruz. Kendimize inanıyoruz. Oradan galibiyetle dönebileceğimize ve galibiyet serisi başlatacağımıza kesinlikle inanıyoruz

Hasan Ali :
Tabii ki takım arkadaşlarımıza derbiyi anlatmaya gerek yok. Dünya çapında bir derbi olduğu için herkes derbiyi iyi biliyor. Ama biz atmosferi ve maçta olabilecekleri anlatmaya çalışıyoruz. Yardımcı olmaya çalışıyoruz. Özellikle idmanlara herkesin isteği ve arzusu üst düzeyde. Bu net görünüyor. Herkes derbinin bilincinde.

Beinsports

Abartma be oğlum...

Kriter kaliteyse, Real Madrid - Barcelona var. Rekabet dozajıysa, Boca Juniors - River Plate var.

Galatasaray - Fenerbahçe derbisi, dünyanın en büyük derbilerinden biridir. Ama kesinlikle dünyanın en büyük derbisi değildir. Saçmalamış.

Abartma be oğlum...

Kriter kaliteyse, Real Madrid - Barcelona var. Rekabet dozajıysa, Boca Juniors - River Plate var.

Galatasaray - Fenerbahçe derbisi, dünyanın en büyük derbilerinden biridir. Ama kesinlikle dünyanın en büyük derbisi değildir. Saçmalamış.

Ona bakarsan kelime anlamına takılırsan Real-Barcelona maçıda derbi değil

Üst Alt