Juan Pablo Pino ve Fatih Hoca | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Juan Pablo Pino ve Fatih Hoca

Fatih Terim'in olduğu yerde en önemli ve olmazsa olmaz öncelik "ekip ruhu" dur. Hocanın GSTV deki konuşmalarını tekrar izlerseniz en çok bunun üzerinde durduğunu görürsünüz.. Zaten bireysel yeteneklerin ve yıldız oyuncuların tek başına hiçbir işe yaramadığını son 3 sezonda hem de çok acı bir şekilde tecrübe etmedik mi? Yıldız oyuncular ancak "ekip bütünlüğü"ne ulaşmış bir takımın parçası oldukları zaman size başarı ve şampiyonluk getirebilir.. Aksi taktirde saman alevi gibi parlayıp anlık heyecanlar üretmekten öteye gidemezler.

Fatih Terim 2008 de 2.sınıf bir oyuncu kadrosu ile Avrupa 3.sü olurken başarının temelinde yine bu ekip ruhu vardı.. Fatih Tekke, Halil Altıntop ve İ. Toraman gibi oyuncular dururken Mevlüt ve Emre Aşık'ı kadroya aldığı için hepimiz tavır aldık Terim'e. Ama Emre Aşık dikişli kafasıyla hava topu alırken, son dakika gollerinde tüm takım sevinç yumağı olurken ve en önemlisi çoğu kendi takımlarında bile kadroya giremeyen 2 si kaleci, toplam 14 oyuncu ile Milli Takım Almanyaya sahayı dar ederken anladım ben Hoca'yı.. O'nın olduğu yerde fert yok ekip vardır.. 35'lik Hagi'nin kendi takım arkadaşlarını saha içinde nasıl kolladığını ve onlara yapılan en ufak bir harekete verdiği tepkileri hatırlarsanız ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız..

Pino'ya gelecek olursak.. Bana göre Galatasaray'ın futbolcu kadrosundaki en yetenekli isimdi Pino.. Hız-Teknik-Çeviklik-Güç-Şut Yeteneği yani ne deseniz var bence.. ve takımda kalıp Fatih Hoca'nın elinde parlamasını en çok istediğim oyuncuydu belkide.. Fakat gözden kaçırdığınız bir nokta var.. ve bu nedenle Pino yüzünden Hoca'yı suçlayanlardan tek birşey istiyorum: Forumda Kamp Günlüğü bölümüne girsinler.. ve baştan sona tüm fotograflara göz atıp takımdaki herkes neşeli ve istekli bir şekilde çalışırken Pino'nun yüz ifadesine bakarak iyice inceledikten sonra lütfen görüşlerini buraya yazsınlar...

Cevap: Juan Pablo Pino ve Fatih Hoca

Kamp Gunlugunun resimlerine bakmadim fakat dogru soyluyorsun aci bir gercekten bahsediyorsun aslinda . Bir cok kisi tepki koyabilir yazdiklarima ama tepki koyanlar da dahil herkesin icinden biraz olsun hak verecegine eminim . Bahsettigin sey amator ruh evet amator ruhla Uefa kupasini alirsin evet amator ruhla Avrupa ucuncusu olursun vs. Fakat iki sene sonra dibi boylarsin superim sanirken profesyonellesmemis oyuncularla bir yere kadar gidersin . Gidip Avrupa ucuncusu olursun sonra Dunyada 32 takimin gitti dunya kupasina katilamazsin ahlar vahlar cekersin niye biz boyle olduk dersin . Uefa'yi alirsin 10 sene ileri gidecegine 10 sene geri gidersin ahhlar vahlar cekersin niye biz boyle olduk dersin . O cok sevdigin sakatlandimi uzuldugun ( takimin icin degil onlar icin ) oyuncular azicik kuyruklarina basildimi televizyonlara cikar bas bas bagirir vefasizlar diye takimin gelecegi hic kimsenin umrunda degildir herkes bireysel dusunur . Hani sen o oyunculari Galatasaray icin canini veriyor diye takimda tutmustun ya onlar gider amator ruhlarini askiya asip profesyonel ruhla biraz daha kazanalim diye nefret ettigin takimlarin armalarini oper . Ben zaten o takimliydim bu takimliydim der . Hani sen o adamlara amator ruhla oynadigini sanarken sarkilar yazmistin ya gider kufurler bestelersin bu kez . O yuzden gececegiz bu amator ruhlari yok oyuncu gulmuyormus yok takim icin canini vermiyorum tekmeye kafa sokmuyormus bunlar lafi guzaf . Her gun surati bi karis gezsin sakiz cignesin takimi icin canini vermesin sadece gerektigi kadar formasini terletsin tekmeye kafa sokmasin ayaga pas yapsin . Bakalim daha mi iyi oluyor daha mi kotu oluyor . Biz bu kafayla bir yere kadar geliriz bir sene iki sene basarili olur sonra 15 sene boyunca o iki seneyle ovunuruz . Kimse kusura bakmasin Fatih Terim'in ilk geldigi gun cok uzulmustum umudumu buyuk olcude kaybetmistim bugun de ayni seyleri dusunuyorum . Pino'yu cok severim ama olay Pino'nun gonderilmesi degil olay iste yukarida bahsettigin amator ruhla bir yerlere gelebilecegimizi sanmamiz olay ustunden 11 sene gecmisken futbol baska yere gelmisken bizim hala 2000 yilindaki gibi olmak istememiz . Dusuncelerim bunlar aslinda dah yazacak cok sey var ama simdilik bunlar ...

Pino olsada olmasada birsey farketmez. bu sene basarı gelmesi cok zor, cunku aynı kadroyla oynayacağız.

Pino nerde sut nerde calim nerde orta hatta nereye kosu yapmasi gerektigini bilmeyen birisi.

Evet kabiliyetine sözüm yok ama bildigin üst düzey hali saha topcusu.

Kamp Gunlugunun resimlerine bakmadim fakat dogru soyluyorsun aci bir gercekten bahsediyorsun aslinda . Bir cok kisi tepki koyabilir yazdiklarima ama tepki koyanlar da dahil herkesin icinden biraz olsun hak verecegine eminim . Bahsettigin sey amator ruh evet amator ruhla Uefa kupasini alirsin evet amator ruhla Avrupa ucuncusu olursun vs. Fakat iki sene sonra dibi boylarsin superim sanirken profesyonellesmemis oyuncularla bir yere kadar gidersin . Gidip Avrupa ucuncusu olursun sonra Dunyada 32 takimin gitti dunya kupasina katilamazsin ahlar vahlar cekersin niye biz boyle olduk dersin . Uefa'yi alirsin 10 sene ileri gidecegine 10 sene geri gidersin ahhlar vahlar cekersin niye biz boyle olduk dersin . O cok sevdigin sakatlandimi uzuldugun ( takimin icin degil onlar icin ) oyuncular azicik kuyruklarina basildimi televizyonlara cikar bas bas bagirir vefasizlar diye takimin gelecegi hic kimsenin umrunda degildir herkes bireysel dusunur . Hani sen o oyunculari Galatasaray icin canini veriyor diye takimda tutmustun ya onlar gider amator ruhlarini askiya asip profesyonel ruhla biraz daha kazanalim diye nefret ettigin takimlarin armalarini oper . Ben zaten o takimliydim bu takimliydim der . Hani sen o adamlara amator ruhla oynadigini sanarken sarkilar yazmistin ya gider kufurler bestelersin bu kez . O yuzden gececegiz bu amator ruhlari yok oyuncu gulmuyormus yok takim icin canini vermiyorum tekmeye kafa sokmuyormus bunlar lafi guzaf . Her gun surati bi karis gezsin sakiz cignesin takimi icin canini vermesin sadece gerektigi kadar formasini terletsin tekmeye kafa sokmasin ayaga pas yapsin . Bakalim daha mi iyi oluyor daha mi kotu oluyor . Biz bu kafayla bir yere kadar geliriz bir sene iki sene basarili olur sonra 15 sene boyunca o iki seneyle ovunuruz . Kimse kusura bakmasin Fatih Terim'in ilk geldigi gun cok uzulmustum umudumu buyuk olcude kaybetmistim bugun de ayni seyleri dusunuyorum . Pino'yu cok severim ama olay Pino'nun gonderilmesi degil olay iste yukarida bahsettigin amator ruhla bir yerlere gelebilecegimizi sanmamiz olay ustunden 11 sene gecmisken futbol baska yere gelmisken bizim hala 2000 yilindaki gibi olmak istememiz . Dusuncelerim bunlar aslinda dah yazacak cok sey var ama simdilik bunlar ...

Valla hiç kusura bakma ama son zamanlarda herkesin diline pelesenk olmuş ve artık gına getiren Fatih Terim = Gaz ve Motivasyon yazılarından biri olmuş.. Kaldı ki benim yazdıklarımın içinde amatörlük-motivasyon ekseninde tek bir tema olmadığını yeniden okursan çok rahat görürsün. Bu konuda polemiğe girecek değilim ama kısaca 1-2 noktaya vurgu yapayım.. Günümüz Futbolunda başarı tamamen organizasyon yeteneğinize endekslidir (bkz.Barcelona).. ve organizasyonun kelime anlamı: Düzenli bir grubun (yani ekipleşmiş bir topluluk) üyelerinin tamamı (bkz.tdk). Hal böyle iken ekipleşme üzerine yazılmış bir yazıdan ruh kelimesini cımbızla çekerek konuyu amatörlüğe ve gaz vermeye doğru saptırmak ve bunun üzerinden Hoca'ya sallamak? İşte buna yorum yok : )

Valla hiç kusura bakma ama son zamanlarda herkesin diline pelesenk olmuş ve artık gına getiren Fatih Terim = Gaz ve Motivasyon yazılarından biri olmuş.. Kaldı ki benim yazdıklarımın içinde amatörlük-motivasyon ekseninde tek bir tema olmadığını yeniden okursan çok rahat görürsün. Bu konuda polemiğe girecek değilim ama kısaca 1-2 noktaya vurgu yapayım.. Günümüz Futbolunda başarı tamamen organizasyon yeteneğinize endekslidir (bkz.Barcelona).. ve organizasyonun kelime anlamı: Düzenli bir grubun (yani ekipleşmiş bir topluluk) üyelerinin tamamı (bkz.tdk). Hal böyle iken ekipleşme üzerine yazılmış bir yazıdan ruh kelimesini cımbızla çekerek konuyu amatörlüğe ve gaz vermeye doğru saptırmak ve bunun üzerinden Hoca'ya sallamak? İşte buna yorum yok : )

Birincisi sen benim yazimi iyi okumamissin fakat kendi yazini hic hic iyi okumamissin . Yazinin neredeyse hepsi amator ruhu anlatiyor . Verdigin ornege bakiyorum Euro 2008 orengi tamamen benim anlattigim seyle taban tabana uyuyor . Pino ile ilgili konuda Pino'da herseyin oldugunu tek eksigin yuzundeki gulucuk oldugunu soylemissin bu da benim dedigimle uyusuyor iste :) . Yani cimbiz degil maşa kullandim bir kismini degil butununu aldim yazinin .

Not olarak : Ben Fatih Terim sadece motive ediyor da demedim bunu neresinde gordum yazimin ? Sadece bu amator ruh yaklasiminin bana gore yanlis oldugunu soyledim .

Ekip olmak.. kendini bir ekibin parçası hissetmek ve ortak amaç için bir bütün halinde savaşmak ne zamandan beri amatörlük oluyor söylermisin? Şu an global anlamda markalaşmış milyar dolarlık şirketlerin sırf çalışanlarına bu bilinci kazandırmak için eğitimlere döktükleri paraları hiç mi duymadın ya da okumadın?

Söylermisin lütfen; gruptaki insanların "herkes kendinden sorumludur.. ben gözlerimi kaparım vazifemi yaparım" demesi mi profesyonellik ve üst düzey düşünce tarzıdır ?

Pino'nun gidişine üzülmedim desem yalan olur! Çünkü belli meziyetleri , yetenekleri olan geç bir oyuncuya sahipdik belki biraz şans tanınabilirdi diye düşünüyorum.Ama bundan sonra isimler fark etmez sahada aslan gibi oynayan yüreğini ortaya koyan her oyuncuyu severiz biz! Fatih Terim inşallah bu sene o ruhu geri getirecek takıma emin olun o ruh geldiği zaman kadro falan hiç önemli değil mevcut kadro ile de o ruh sayesinde iyi işler çıkarırız! Tabi ki takviye şart ama!

Pino gereksiz şekilde 6 + 2 yabancı hakkımızı dolduruyor. şu an 5 yabancımız + 1( Muslera sayarsak) 6 yabancımız var.

2 tane çok iyi adam almalıyız bana kalırsa Fatih hoca Almanya sonrası eğer trasnferi becerebilirsek Culio ve Stancu yu da yollayıp yerleine iyi oyuncular almak gerek.

1 - Muslera 2 - Ujfalusi 3 - Baros 4 - Elmander Şu an banko oynucak yabancılar

Stancu - Culio ancak 18 e e girerler.

Pino gereksiz şekilde 6 + 2 yabancı hakkımızı dolduruyor. şu an 5 yabancımız + 1( Muslera sayarsak) 6 yabancımız var.

2 tane çok iyi adam almalıyız bana kalırsa Fatih hoca Almanya sonrası eğer trasnferi becerebilirsek Culio ve Stancu yu da yollayıp yerleine iyi oyuncular almak gerek.

1 - Muslera 2 - Ujfalusi 3 - Baros 4 - Elmander Şu an banko oynucak yabancılar

Stancu - Culio ancak 18 e e girerler.

6 + sinirsiz olmuyor mu yabanci hakki?

Pino ya sallayıp duranlar gecen sene takımda ayakta kalan kaleye şut çeken bir başka kişi daha söyleyebiliyorlarsa hersey kabulumdur.Sen bu adamı oynatmayı bileceksin yeteneklerinden meziyetlerinden yararlanacaksın.Yanında adam gibi futbolcularla oynatacaksın ki hızından tekniğinden ortalarından yararlanacaksın.

Pino ya sallayıp duranlar gecen sene takımda ayakta kalan kaleye şut çeken bir başka kişi daha söyleyebiliyorlarsa hersey kabulumdur.Sen bu adamı oynatmayı bileceksin yeteneklerinden meziyetlerinden yararlanacaksın.Yanında adam gibi futbolcularla oynatacaksın ki hızından tekniğinden ortalarından yararlanacaksın.

Öyle bakmamak lazim. O kadrodaki futbolcularin cogu yetersizdi, sonucunu da gördük zaten. Öyle olmasaydi 10-12 futbolcu yollarmiydik? Pino da kötünün biraz iyisiydi acikcasi. Galatasaray´i hedefe tasiyacak kapasiteye sahip degildi. Sut cekiyordu evet, ama 20 suttan 2´si kaleyi buluyordu, birisi de inanilmaz gol oluyordu. Ama yeterli degildi. Galatasaray daha kaliteli futbolcular almali. Alirlarsa tabiki. Transfer yapmazlarsa Pino´nun yollanmasini sorgulayabiliriz. En azindan yedek olurdu. Volkan Sen iyi olurdu o bölgeye

yas kac? Baktim infoda varmis 25 mis.

Sana Bir soru sorayim?

Barcelonadan Abidal Amator Ruhlumu? Profosyonelmi?

Galatasaraydan Bulent Korkmaz Amator Ruhlumu? Profosyonelmi?

bu soruma cevab vere bilirseniz cok guzel olucak

bu kadar uzun yazmıssınız paragrafta yapmıssınız lakin paragraflar arası 1 satır boşluk olmadıgından okumak zor.

Öyle bakmamak lazim. O kadrodaki futbolcularin cogu yetersizdi, sonucunu da gördük zaten. Öyle olmasaydi 10-12 futbolcu yollarmiydik? Pino da kötünün biraz iyisiydi acikcasi. Galatasaray´i hedefe tasiyacak kapasiteye sahip degildi. Sut cekiyordu evet, ama 20 suttan 2´si kaleyi buluyordu, birisi de inanilmaz gol oluyordu. Ama yeterli degildi. Galatasaray daha kaliteli futbolcular almali. Alirlarsa tabiki. Transfer yapmazlarsa Pino´nun yollanmasini sorgulayabiliriz. En azindan yedek olurdu. Volkan Sen iyi olurdu o bölgeye

Yetersiz dediklerinin hepsi şuan Almanya kampında farkındaysan.. O yetersizler şuan kampa gitmeyi hakediyorsa Pino onlardan kat ve kat hakediyodur orada şuan olmayı.. 20 şuttan 2 si demişsinde ,o şutları atmasaydı sen ben ve tüm Gs taraftarı ne izleyecektik? Servetin muhtesem calımlarından Sabrinin müthiş ortlarından Baltanın yedirdiği süper gollerden mi zevk alacaktık ?? Gecen sene sadece Pino nun oldugu maçlarda keyif vardı bu açık seçik ortada olan birşey. Yeterliliği tartışılır muhakkak .Bir Keita değil o ayrı ama zevk veren keyif veren ayagına top geldiğinde heyecanlandıgım tek adam Pino idi geçen seneki yetersiz dediğin takımda ve şuan o yetersiz takımın büyük çogunlugu kampta!!!!!

Dünya starı balta hala kadroda.Bu adam değilmi sigara içen.Bu adam değilmi maçların çoğunda bize kaybettiren.

Kesinlikle katılıyorum hatta birseyler eklerdim fakat zamanım yok ellerine saglık :D

bu kadar uzun yazmıssınız paragrafta yapmıssınız lakin paragraflar arası 1 satır boşluk olmadıgından okumak zor.

Yahu fatih hoca gaz verir bilmem ne diye hoca mı alınır yada desteklenir ... Gunümüz futbolunda elbette ki gazın da büyük bir önemi var fakat gazın öneminin olduğu yere kadar taktik şart ... Fatih hoca bizi Avrupa ligi finaline çıkartana kadar taktik, finalde ise gaz gereeklidir ama bunun için finale çıkmak lazım

Pinoya gelecek olursak.... Ya simdi şu arkadaslar gitmeden pinoya laf atmak nedir ya!

Aydın

Stancu

G.zan

Balta(yek klubesine gitsin o da)

AYHAN! (geriye oynama kralı ...cirkeflik padişahı)

SARP! (vallahi ağzımı acmak istemiyorum sabah sabah)

Ha bunlar gitti biz takımda şut çeken tek adamı atmaya çalışıyoruz değil mi....

Bırakın ya..

Pino maçlarda gördüğüm kadarıyla sağda değil de solda daha iyiydi.

Abuk subuk şutlar atıyordu ama geçen sene kimsenin dribling yapmadığı takımda fena durmuyordu.

Üst Alt