Juan Pablo Pino ve Fatih Hoca - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Juan Pablo Pino ve Fatih Hoca

Cevap: Juan Pablo Pino ve Fatih Hoca

Off

Yahu fatih hoca gaz verir bilmem ne diye hoca mı alınır yada desteklenir ... Gunümüz futbolunda elbette ki gazın da büyük bir önemi var fakat gazın öneminin olduğu yere kadar taktik şart ... Fatih hoca bizi Avrupa ligi finaline çıkartana kadar taktik, finalde ise gaz gereeklidir ama bunun için finale çıkmak lazım

Pinoya gelecek olursak.... Ya simdi şu arkadaslar gitmeden pinoya laf atmak nedir ya!

Aydın

Stancu

G.zan

Balta(yek klubesine gitsin o da)

AYHAN! (geriye oynama kralı ...cirkeflik padişahı)

SARP! (vallahi ağzımı acmak istemiyorum sabah sabah)

Ha bunlar gitti biz takımda şut çeken tek adamı atmaya çalışıyoruz değil mi....

Bırakın ya..

Ben duruma şu açıdan bakıyorum.

Pino: Şöyle bir düşünürsek takımımızda bulunduğu hücum mevkii itibariyle 2. ya da 3. sırada gelen oyuncudur kalite olarak.

Ama Pino'nun takım uyumu ve yardımlaşması yerlerde sürünüyor.

Pino'nun oynadığı maçlara bir göz atın,pas verse kaç gol olurdu,pas vermedi diye,ya da boşa koşmadı diye attığından kaç gol fazlası heba oldu diye bir inceleyin.

Böyle oyuncuların modern futbolda yeri yok.Takımın iyi ise 1 tane böyle oyuncuyu kaldırabilirsin ama bu kaldırmaya değecek kalitede bir oyuncu mu onu çözümlemek lazım.

Fatih Hocanın doğru kararlarından birisi.Mustafa Sarp da diğeri.

Kamp dönüşü de temizlemeye devam edecektir.Arkasındayız.

Kamp Gunlugunun resimlerine bakmadim fakat dogru soyluyorsun aci bir gercekten bahsediyorsun aslinda . Bir cok kisi tepki koyabilir yazdiklarima ama tepki koyanlar da dahil herkesin icinden biraz olsun hak verecegine eminim . Bahsettigin sey amator ruh evet amator ruhla Uefa kupasini alirsin evet amator ruhla Avrupa ucuncusu olursun vs. Fakat iki sene sonra dibi boylarsin superim sanirken profesyonellesmemis oyuncularla bir yere kadar gidersin . Gidip Avrupa ucuncusu olursun sonra Dunyada 32 takimin gitti dunya kupasina katilamazsin ahlar vahlar cekersin niye biz boyle olduk dersin . Uefa'yi alirsin 10 sene ileri gidecegine 10 sene geri gidersin ahhlar vahlar cekersin niye biz boyle olduk dersin . O cok sevdigin sakatlandimi uzuldugun ( takimin icin degil onlar icin ) oyuncular azicik kuyruklarina basildimi televizyonlara cikar bas bas bagirir vefasizlar diye takimin gelecegi hic kimsenin umrunda degildir herkes bireysel dusunur . Hani sen o oyunculari Galatasaray icin canini veriyor diye takimda tutmustun ya onlar gider amator ruhlarini askiya asip profesyonel ruhla biraz daha kazanalim diye nefret ettigin takimlarin armalarini oper . Ben zaten o takimliydim bu takimliydim der . Hani sen o adamlara amator ruhla oynadigini sanarken sarkilar yazmistin ya gider kufurler bestelersin bu kez . O yuzden gececegiz bu amator ruhlari yok oyuncu gulmuyormus yok takim icin canini vermiyorum tekmeye kafa sokmuyormus bunlar lafi guzaf . Her gun surati bi karis gezsin sakiz cignesin takimi icin canini vermesin sadece gerektigi kadar formasini terletsin tekmeye kafa sokmasin ayaga pas yapsin . Bakalim daha mi iyi oluyor daha mi kotu oluyor . Biz bu kafayla bir yere kadar geliriz bir sene iki sene basarili olur sonra 15 sene boyunca o iki seneyle ovunuruz . Kimse kusura bakmasin Fatih Terim'in ilk geldigi gun cok uzulmustum umudumu buyuk olcude kaybetmistim bugun de ayni seyleri dusunuyorum . Pino'yu cok severim ama olay Pino'nun gonderilmesi degil olay iste yukarida bahsettigin amator ruhla bir yerlere gelebilecegimizi sanmamiz olay ustunden 11 sene gecmisken futbol baska yere gelmisken bizim hala 2000 yilindaki gibi olmak istememiz . Dusuncelerim bunlar aslinda dah yazacak cok sey var ama simdilik bunlar ...

Her cümlesine katılıyorum.

Umarım Terim bizleri yanıltır ve aradan geçen onca zamanda dünya futbolunu biraz takip etmiştir ve anlamıştır artık oyuncuların Profesyonelleşmesi gerektiğini.

Pino kayıp değil bize ne vermiş ki bu adam bu kadar sorun ediliyor.

Arkasından ağıt yakılacak bir oyuncu değil,gitmesi de çok iyi oldu.

Yahu ne Pinoymuş...

Yok artık kesin eminim bazılarımız sırf sallayacak birşey olsun diye yazıyor. Bu ne arkadaş.

anlasilan bu sene heyecansiz mac izleyecegiz. ne tempo var, ne dribbling, ne uzaktan sutlar. düz düz oynarlar artik. 2008 euroluk takim gibiyiz, berbat futbol bekliyor bizi, ardada ikidebir sakatlanirsa antalyasporlan yarisiriz.

eeeey grande ellinde hakanlar, hagiler, tafarell, popescular yok. arifi pinoyla gönderin zaten. ellde kaldi - linderoth-baros, lukunku-stancu....vs

yas kac? Baktim infoda varmis 25 mis.

Sana Bir soru sorayim?

Barcelonadan Abidal Amator Ruhlumu? Profosyonelmi?

Galatasaraydan Bulent Korkmaz Amator Ruhlumu? Profosyonelmi?

bu soruma cevab vere bilirseniz cok guzel olucak

25'ti hatta 26 oldu :) . Hemen sorularina cevap vereyim Abidal'in hastayken oynamasi ve Bulent Korkmaz'in Omzu cikikken oynamasi ve bunun gibi ornekler amator ruhun ornekleridir . Zaten ben amator ruh 0 olmalidir demedim . Benim dedigim bir takim amator ruhla yonetilmemelidir . Bu takima kalitesi yetmeyen kimse Galatasarayli Galatasaray'a canini verir ya da Fatih Terim ile iyi anlasir diye gelmemeli ayni sekilde yapmasi gerekenden fazlasini yapmiyor sakatken oynamiyor diye de gitmemelidir . Ben diyorum ki yoneticilerimiz profesyonel olsun kaliteli oyunculari TAKIM haline getirsin . Ruh zaten kendiliginden dogan bir sey olacaktir . Oyuncu kaybetmek yerine oyuncu kazanmak her zaman cok daha zor fakat cok daha iyidir . Yani ben diyorum ki sahada canla basla mucadele eden oyuncudan cok adam gibi topunu oynayacak oyuncu gormek istiyorum . Yani ben diyorum ki varsin GSli olmasin dogustan cunku biz dogustan GSlileri de gorduk Yani ben diyorum ki tekmeye kafasini uzatmasin simdilik bizim oyuncularimiz ilk adam gibi futbol oynasinlar . Amator ruhla mucadele canla basla savasmak vs bunlar da guzel seyler muhakkak fakat sen bunlarin ustune takim kurdugunda bir yere kadar gidebiliyorsun futbol artik endustriyel ve buna uymak zorundasin . Uymazsan basarili olamaz misin ? Evet olursun ama uluslararasi alanda bir olursun iki olursun ucuncusu gelmez . Ornek almamiz gereken takimlarin Shaktar-Porto-Lyon vs gibi takimlar olmasi gerektigine inaniyorum . Ben bu takimlarin oyuncu alirken oyuncu bulurken ruha felan baktigina inanmiyorum . Bunun disinda Avrupa'nin devlerinin de ruha degil kaliteye gore transferler yaptigina inaniyorum . Neyse bu uzayip gider neticede arkadas yazisinda Pino'nun 4/4 luge yakin oldugunu ama antremanlarda yeterice gulmedigini diger arkadaslari siritirken onun siritmadigini soylemis ve 2000-2008'den ornek vererek Fatih Terim'in hakliligini belirtmis . Bu bir tezdir ben de anti-tez olarak yine ayni yillarin devamini ve bunlarla ilgili goruslerimi belirttim cok konu disina kaysin olay direk Fatih Terim'e cevrilsin de istemem sonucta olay daha cok PINO'nun gitmesi .

Off

Yahu fatih hoca gaz verir bilmem ne diye hoca mı alınır yada desteklenir ... Gunümüz futbolunda elbette ki gazın da büyük bir önemi var fakat gazın öneminin olduğu yere kadar taktik şart ... Fatih hoca bizi Avrupa ligi finaline çıkartana kadar taktik, finalde ise gaz gereeklidir ama bunun için finale çıkmak lazım

Pinoya gelecek olursak.... Ya simdi şu arkadaslar gitmeden pinoya laf atmak nedir ya!

Aydın

Stancu

G.zan

Balta(yek klubesine gitsin o da)

AYHAN! (geriye oynama kralı ...cirkeflik padişahı)

SARP! (vallahi ağzımı acmak istemiyorum sabah sabah)

Ha bunlar gitti biz takımda şut çeken tek adamı atmaya çalışıyoruz değil mi....

Bırakın ya..

Ayhan'ı bu adamların arasında sayma çarpılırsın.

Stancu'ya da bakıcaz. Almanya'dan sonra gidecekler arasına o da eklenir bence. Tabi bir forvet transferi biterse. Bence Stancu bir şeyler yapabilirse Elmander ve Baros'a güzel yedek olur. O bölge oyuncusuna harcayacağımız parayla da çok önemli bir orta saha yada defans oyuncusunu kadromuza katabiliiriz.

''Pino kalmalıydı'' görüşünü en hararetli savunanlar dahi ''Baros ve Elmander den biri gitsin'' ya da ''Yeni bir forvet alınmasın'' demiyorlar...Hatta kimisi Stancu içinde ''Bulunsun,belki aşama kaydeder'' şeklinde görüş belirtiyor!...

Peki nasıl olacak 4-5 adet yabancı forvetle? Onu da biri izah etse ya!..Kimi maça belki tek forvetle çıkılacakken ve solbek-sağ kanat-orta saha-stoper mevkileri ağlarken bunca kontenjanın forvete harcanması lüksünde ötesinde değilde nedir?

Olur olmaz yer ve durumda savurduğu şutlardan kazanılacak birkaç gol hatırına,sözde esas mevkisi olmasına rağmen vasat üstü denebilecek tek bir maç performansı gösterememiş olduğu kanat mevkileri içinde düşünülecek adam değil...Takımın hücum ve pas organizasyonunu hızlandıracak,oyun zekası yüksek bir kanat oyuncusu şu kadronun en öncelikli ihtiyacıdır diye düşünüyorum...

Pino dan ancak kollektif hücum yapmaktan aciz takımların ''Fırlak forvet'' i olur...Gidişine üzünülesi bir adam değil yani yarışmacı bir takım için...

Kamp Gunlugunun resimlerine bakmadim fakat dogru soyluyorsun aci bir gercekten bahsediyorsun aslinda . Bir cok kisi tepki koyabilir yazdiklarima ama tepki koyanlar da dahil herkesin icinden biraz olsun hak verecegine eminim . Bahsettigin sey amator ruh evet amator ruhla Uefa kupasini alirsin evet amator ruhla Avrupa ucuncusu olursun vs. Fakat iki sene sonra dibi boylarsin superim sanirken profesyonellesmemis oyuncularla bir yere kadar gidersin . Gidip Avrupa ucuncusu olursun sonra Dunyada 32 takimin gitti dunya kupasina katilamazsin ahlar vahlar cekersin niye biz boyle olduk dersin . Uefa'yi alirsin 10 sene ileri gidecegine 10 sene geri gidersin ahhlar vahlar cekersin niye biz boyle olduk dersin . O cok sevdigin sakatlandimi uzuldugun ( takimin icin degil onlar icin ) oyuncular azicik kuyruklarina basildimi televizyonlara cikar bas bas bagirir vefasizlar diye takimin gelecegi hic kimsenin umrunda degildir herkes bireysel dusunur . Hani sen o oyunculari Galatasaray icin canini veriyor diye takimda tutmustun ya onlar gider amator ruhlarini askiya asip profesyonel ruhla biraz daha kazanalim diye nefret ettigin takimlarin armalarini oper . Ben zaten o takimliydim bu takimliydim der . Hani sen o adamlara amator ruhla oynadigini sanarken sarkilar yazmistin ya gider kufurler bestelersin bu kez . O yuzden gececegiz bu amator ruhlari yok oyuncu gulmuyormus yok takim icin canini vermiyorum tekmeye kafa sokmuyormus bunlar lafi guzaf . Her gun surati bi karis gezsin sakiz cignesin takimi icin canini vermesin sadece gerektigi kadar formasini terletsin tekmeye kafa sokmasin ayaga pas yapsin . Bakalim daha mi iyi oluyor daha mi kotu oluyor . Biz bu kafayla bir yere kadar geliriz bir sene iki sene basarili olur sonra 15 sene boyunca o iki seneyle ovunuruz . Kimse kusura bakmasin Fatih Terim'in ilk geldigi gun cok uzulmustum umudumu buyuk olcude kaybetmistim bugun de ayni seyleri dusunuyorum . Pino'yu cok severim ama olay Pino'nun gonderilmesi degil olay iste yukarida bahsettigin amator ruhla bir yerlere gelebilecegimizi sanmamiz olay ustunden 11 sene gecmisken futbol baska yere gelmisken bizim hala 2000 yilindaki gibi olmak istememiz . Dusuncelerim bunlar aslinda dah yazacak cok sey var ama simdilik bunlar ...

harfi harfine olmasada katılıyorum bizde yöneticiler parayı tamamen görselliğe harcıyor.tesis yapıyor o tesisi kullanacak sporcu yetiştiremiyor.biz tesislerimizde sadece futbolu öğretiyoruz ama futbolcu olmayı öğretemiyoruz kendine bakmayı öğretmiyoruz.oyuncular c.ronaldonun gece aşklarına özeniyor.ama özel antrenörlerle hergün bilmem kaç saat çalıştığına özendirmiyoruz.stad var ama o stadda belli bir program dahilinde gelişen takım yok.takımın planlı programlı gelişmesi için şimdiki anlayış sistem tamamen değişmeli buda takımın belli bir süreçten geçmesi anlamına geliyor ki türkiyede bunu yapmak çok zor.her şeye rağmen türkiyenin ve gsnin bulunduğu durumu avantaja çevirebilecek bir kaç antrenörden biri f.terim takımın başında ve futbolu tamamen profesyonelleştirmek isteyen ünal aysal takımın başkanı.

pinoya gelecek olursak yetenekli ama biraz değişik bir oyuncu sahada her şeyi yapabiliyo ama iyi yapabildiği hiç bir şey yok.mesela hızlı bir oyuncu ama keskin bir hızı yok,çalım atabiliyor ama etkili bir adam eksiltmesi yok. şutları dağlara taşlara da vuruyor hiç beklenmedik zamanda çok iyi şutlarda çekebiliyor galiba lakabı el mungoydu bu yüzden.sahada tamamen bencil kendini düşünüyor takımdan bağımsız oynuyor. fatih terimin anlayışına bu yüzden uymuyor. kısaca satılsa büyük kayıp olmaz kalsa büyük kazanç olmaz.

Üst Alt