# Juan - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Juan

Cevap: # Juan

Oyuncu isimlerine bakmazsak şu anki performansları itibariyle Türkiye'nin en kötü savunmalarından birine sahibiz.Bu oyuncuların ismi ya da eski performansları beni ilgilendirmiyor.

Alabileceğimiz oyuncular Avrupa Liginde oynuyor diye almayalım mı yani ? Juan gelirse kötü mü olacak sence? Yönetim bu kupaya talibiz dediğinde defans dörtlümüz Terry-Ferdinand-Sabri-Hakan mıydı?

Türkiye'nin en iyi kadrosu. En iyi defans oyuncuları bizim kadromuzda.

- Servet Çetin : En iyi Türk stoper..

- Emre Güngör : Sakat ama dönerse çatır çatır oynar. Daha Şubata çok var.

- Gökhan Zan : Şu ana kadar kimse çıktığı tüm maçlarda kötü oynadı diyemez. Allah çarpar.

- Emre Aşık : Hala oynuyor. Hatasız oynuyor..

- Hakan Balta : Stoperde de oynayabiliyor. Hem de oldukça iyi oynayabiliyor.

- Mehmet Topal: Çok parlak oynamasa da maç oynayarak geliştirebilir.

İskeletini bir senede değiştirip , zart diye Avrupa şampiyonu olan takım var mı ? Varsa çok azdır.

Ki eğer Avrupa'da daha başarılı olmak istiyorsak önce ofsayt taktiğinden vazgeçmeliyiz. Daha az top kaybı yapmalıyız. Barış'ı falan yollamalıyız.

Avrupa Şampiyonu olmak olmamak ayrı mesele. Yönetim bunu söylediyse alacağı transfer tutarlı olmak adına Avrupa'da oynayabilir olmalı, nokta. Yoksa kupayı alabileceğimize veya final oynayabileceğimize ben de pek fazla ihtimal vermiyorum.

Elimizdeki stoperleri övüyorsunuz. Onların çok kötü ve çok yetersiz olduğuna dair benim ağzımdan tek laf çıkmadı şu ana kadar, ancak daha iyileri olabilir ve topa daha çok sahip olmamızı sağlaması açısından daha pas trafiğine katılabilecek bir defans oyuncusu gerektiğini düşünüyorum. Tabi "savunmaya takviyeye gerek yok, elimizdekiler iyi" diyene de saygı duyarım ancak Juan'ı alalım deyip savunmacıların kalitesini saymak neden? Ben diyorum ki; madem transfer yapacağız sadece lig için değil hem lig hem avrupa için yapalım. Juan'ın maliyetine aynı derecede olumlu etki yapabilecek (Juan dahil her transferde risk vardır tabi) başka bir defans oyuncusu alalım, bu sayede hem ligde şampiyon olmamıza, hem de Avrupa'da daha başarılı olmamıza katkısı olsun. Juan'ı alabiliyoruz da Avrupa'da oynayabilecek başka bir kaliteli ve aradığımız tarzda bir stoper bulamıyor muyuz yani, bu mudur olay? Yok mu başka bir tane bile oyuncu koca dünyada?

Bence gelecek için alınacak genç oyuncular (ki Avrupa Ligi'nde oynamış bu kategoriye girebilecek adam var mıdır bilemiyorum) hariç transfer yapılacaksa listeye sadece Avrupa Ligi'nde oynayabilecek oyuncular alınmalı.

Juan gelirse kötü mü olacak? Lig için faydalı olacak olsa bile yönetim adına kötü bir hamle olacak. Şu ana kadar bu kadar vizyon göstermiş kulüp bir sezonluk da olsa hedef küçültmüş imajı verecek. Avrupa'dan hangi turda elenirsek elenelim "Keşke Juan yerine yakın bir maliyetle Avrupa'da oynayabilecek bir stoper alsaydık" diyeceğiz. Bu üst turlarda olursa bu duruma iyice yanacağız.

Avrupa Ligi'nde oynayamaması, son zamanlarda sakatlık konusunda başı derte olması; açıkçası gelmemesi daha iyi gibi.

Stoperler genelde birbirine alışalarak, birbirini tanıyarak en üst noktaya ulaşırlar. Juan geldiğinde TSL'de Servet-Juan maçlara çıkacağımızı düşünürsek;Nerdeyse 20 günde bir oynanan Avrupa maçlarına Servet kim ile çıkacak? Ya da o kişi maç oynamayıp Avrupa'da önemli bir maça çıktığında ne kadar başarı olacak? Servet'in performansı nasıl etkilenecek? Yanındaki stoper önemli maçlarda değişiyor. Bu seneki Servet'in bu kadar düşmesindeki ana nedendir; bence. Yanında oynayan adamın belli olmaması.

Bu transfer ile Avrupa tamamen ikinci plana atılır. Bence;yönetimin transfer konusunda son zamanlarda yaptığı büyük bir hata olur.

Avrupa Ligi'nde oynayamaması, son zamanlarda sakatlık konusunda başı derte olması; açıkçası gelmemesi daha iyi gibi.

Stoperler genelde birbirine alışalarak, birbirini tanıyarak en üst noktaya ulaşırlar. Juan geldiğinde TSL'de Servet-Juan maçlara çıkacağımızı düşünürsek;Nerdeyse 20 günde bir oynanan Avrupa maçlarına Servet kim ile çıkacak? Ya da o kişi maç oynamayıp Avrupa'da önemli bir maça çıktığında ne kadar başarı olacak? Servet'in performansı nasıl etkilenecek? Yanındaki stoper önemli maçlarda değişiyor. Bu seneki Servet'in bu kadar düşmesindeki ana nedendir; bence. Yanında oynayan adamın belli olmaması.

Bu transfer ile Avrupa tamamen ikinci plana atılır. Bence;yönetimin transfer konusunda son zamanlarda yaptığı büyük bir hata olur.

Aynen öyle.Tamam lig önemli.Ama neden önemli kuşlar gibi teneke biriktirip kendimizi dünya takımı ilan etmemiz için değil Şampiyonlar Ligi'ne direkt gidebilmemiz için önemli bu konuda haklısınız yani bu takım Şampiyonlar Ligi'nde OYNAMAK ZORUNDA

Ama ligdeki bütün maçları izleyen birisi olarak tek tek isimlere bakıp en iyi defans bizde demenize pek anlam veremiyorum.Bizim takım savunmamız berbat ve duran toplarda da çok kötüyüz,kontralarda çok ağır ve müdahalesiz kalıyoruz.Yani defansta inanılmaz sıkıntıların olduğu her maçta görülebiliyor.

Dediğiniz gibi Juan'ı aldık mesela o zaman arkadaşın dediği gibi Servet nasıl uyum sağlayacak?2 maç yanında olan adam 1 maç olmayacak,bu hem Servet'in oyununu etkileyecek hem de haliyle bütün defansı ve kaleciyi de etkileyecek.

Kendimi 2-3 ay sonrasında tv başında hayal ediyorum.Defansta oynayan adamlarda bir değişiklik yok,gene saçmasapan hatalar...Gol yemesek bile komedi filmine dönen kademe hataları,hızlı bir forvet karşısında(düşünsenize Agüero karşısında bizim defansı) şaklabana dönen oyuncularımız...Kendi kendine insan kafayı yemez mi ulan şu takıma adam gibi bir defans alsaydık en azından rezil olmazdık diye?Ben derim şahsen.Ligde alınan mağlubiyetin telafisi var ama Avrupa'da pek o fırsatı tanımıyorlar.Elendiğimiz zaman da o moral bozukluğuyla ligde de tepetaklak gidiyoruz ve hem yönetim hem de takım olarak prestij kaybediyoruz.En azından çeyrek finali görmek adına transfer yapmalıyız derim ben.

Hatta orta sahaya da bir adam ŞART dersek yalan olmaz

Alabileceğimiz oyuncular Avrupa Liginde oynuyor diye almayalım mı yani ? Juan gelirse kötü mü olacak sence? Yönetim bu kupaya talibiz dediğinde defans dörtlümüz Terry-Ferdinand-Sabri-Hakan mıydı?

Türkiye'nin en iyi kadrosu. En iyi defans oyuncuları bizim kadromuzda.

- Servet Çetin : En iyi Türk stoper..

- Emre Güngör : Sakat ama dönerse çatır çatır oynar. Daha Şubata çok var.

- Gökhan Zan : Şu ana kadar kimse çıktığı tüm maçlarda kötü oynadı diyemez. Allah çarpar.

- Emre Aşık : Hala oynuyor. Hatasız oynuyor..

- Hakan Balta : Stoperde de oynayabiliyor. Hem de oldukça iyi oynayabiliyor.

- Mehmet Topal: Çok parlak oynamasa da maç oynayarak geliştirebilir.

İskeletini bir senede değiştirip , zart diye Avrupa şampiyonu olan takım var mı ? Varsa çok azdır.

Ki eğer Avrupa'da daha başarılı olmak istiyorsak önce ofsayt taktiğinden vazgeçmeliyiz. Daha az top kaybı yapmalıyız. Barış'ı falan yollamalıyız.

NOT:Ligin en çok gol yiyen takımı Galatasaray.

NOT:Ligin en çok gol yiyen takımı Galatasaray.

Öyle birşey yok ama büyük bir takıma göre 21 gol çok gerçekten.Orkun-Aykut'la oynayıp şampiyon olduğumuz sene 23 gol yemiştik hatırladığıma göre.Manisa,Antep,Antalya gibi takımların bile bizden az gol yemesi düşündürücü cidden.

Öyle birşey yok ama büyük bir takıma göre 21 gol çok gerçekten.Orkun-Aykut'la oynayıp şampiyon olduğumuz sene 23 gol yemiştik hatırladığıma göre.Manisa,Antep,Antalya gibi takımların bile bizden az gol yemesi düşündürücü cidden.

işte tespit bu millet diyor ki aykut kalede olsa ilk yarı 50 gol yemiştik

bencede en iyi defans oyucuları bizde ama hepsinin benzer özellikleri var defansta bir birlerini tamamlamaları lazım

Artık böyle oyunculara dahi gelmez demek zor.Son transferlere bir daha bakın lütfen.

Üst Alt