Junior Tavarres Tam Tudor'a Göre!


5158670.jpg


Önümüzdeki sezon yeniden 3’lü savunmaya dönmeyi planlayan Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, transfer ihtiyaçlarını da buna göre belirliyor. Sportif direktör Cenk Ergün’ün Brezilya’da izlediği Sao Paulo’nun sol beki Junior Tavares, Hırvat hocanın sistemine harfiyen uyarken, güçlü fiziğiyle dikkat çekiyor

Sarı-Kırmızılılar transfer çalışmalarını dört koldan sürdürüyor... Hem Avrupa’da hem de Güney Amerika’da görüşmelerini sürdüren Galatasaray’da, sportif direktör Cenk Ergün’ün temas kurduğu son isim; Junior Tavares. Bu yaz döneminde genel olarak kariyerli ve yıldız diye nitelendirilebilecek futbolculara yönelen Cim Bom, oyuncu izleme komitesinin önerdiği genç isimlerle ilgili de çalışma yapıyor. Junior bunlardan biri.

3’lü defansa alışık

Ocak ayında 150 bin Euro karşılığında Gremio’dan Sao Paulo’ya transfer olan Junior, yeni takımında istikrarlı olarak forma giyiyor. Sao Paulo Teknik Direktörü Rogerio Ceni, ligde geride kalan 4 haftanın 3’ünde 3-5-2 sistemiyle takımını sahaya sürdü. Sol çizgide görev yapan Junior, tüm maçlarda 90 dakika sahada kaldı. Galatasaray’ın hocası Igor Tudor da önümüzdeki sezon yeniden 3’lü savunmaya dönmeyi düşünürken, sol taraf için Junior deyim yerindeyse aranan kan.

Şutlarıyla ön planda

Hem savunmada hem de hücumda takıma katkı sağlayabilecek özellikteki Junior’un ön plana çıkan özelliği, güçlü yapısı. Sık sık hücuma destek veren 21 yaşındaki futbolcu, isabetli şutlarıyla da rakip kalede tehlike yaratıyor. Yeni sezonda 3-5-2 veya 3-4-3 sistemiyle takımı sahaya sürmeye hazırlanan Tudor’un Junior konusunda olumlu rapor verdiği öğrenilirken, pazarlıklar kısa zamanda başlayacak. Cim Bom, 1.5-2 milyon Euro civarı bir rakama işi bitirmek amacında.

Ergün yine gidiyor

4 Mayıs’ta Sao Paulo’nun Ponte Breta ile ligde oynadığı maçı statta takip eden sportif direktör Cenk Ergün, önümüzdeki günlerde tekrar Güney Amerika’nın yolunu tutacak. Ergün burada öncelikle Junior ve kulübü Sao Paulo ile temaslarda bulunacak. Sonrasında oyuncu izleme ekibinin belirlediği bazı isimlerle ilgili görüşmeler yapılacak. Galatasaray’ın hedefi, genç ve potansiyelli 1-2 futbolcuyu kadroya kazandırmak.

Künyesi

Adı: Carlos Junior Tavares
Doğum tarihi: 7 Ağustos 1996
Doğum yeri: Porto Alegre
Ülkesi: Brezilya
Kulübü: Sao Paulo
Pozisyon: Sol bek
Sözleşmesi: 31.12.2019
Boy: 1.78
Ayak: Sol
Oynadığı takımlar: Joinville, Gremio

Fanatik
 
Rio da karnaval mi var? Cenkin cani brezilya görmek istemis. Hala oyuncu izlemek nedir ? Lig bitimine 1 ay önce baslar transfer görüsmeleri. Ligi en erken biz acacagiz medya göre tonca oyuncu ile yollar ayrilacak ama hala oyuncu takip ediliyor. Ikinci trömso faciyasi kapida bekliyor

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk
 
Üst Alt