Jupp Heynckes Veliahtını Açıkladı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Jupp Heynckes Veliahtını Açıkladı

Bayern Münih Teknik Direktörü Jupp Heynckes, Thomas Tuchel'i veliahtı olarak gösterdi.

Sportbild'e konuşan tecrübeli çalıştırıcı, Bayern Münih'teki geleceğiyle ilgili olarak kesin ifadelerde bulundu. Sezon bitiminde Bayern'i bırakacağını belirten Heynckes, ''Uli Höness ne derse desin, sezon sonunda görevimden ayrılıyorum. Şu anda bir rüya görüyor olabilir ama her rüya gerçek olmuyor. Birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Görevden ayrılma konusunda düşüncelerimi en baştan söyledim'' dedi.

Sezon devam ederken Carlo Ancelotti ile yollarını ayıran Bayern, göreve 72 yaşındaki teknik direktörü getirmişti. Heynckes daha önce 2013'te Bayern'den ayrılıp teknik direktörlük kariyerini noktaladığını açıklamıştı.

''Thomas Tuchel'i çok beğeniyorum''

Bayern Münih'i mutlaka Almanca konuşan bir teknik adamın çalıştırması gerektiğine inanan Heynckes, bu konuyla ilgili de görüşlerini belirtti.
''Bayern Münih'in başına uluslararası bir teknik adamın gelme ihtimali hep konuşulur. Ama bunun yanında Almanca bilmesi de önemli kriterlerden biri. Almanca öğrenilmesi zor bir dil, İngilizce konuşarak da istediğiniz duygulara inemiyorsunuz. Bu nedenle gelecek teknik adamın Almanca bilmesi çok iyi olacaktır''

''Tuchel'in Bayern Münih için yeterli seviyede olduğunu düşünüyorum. Daima kendini geliştirdi. Tuchel iyi futbol oynattı ve başarılar da kazandı. O ayrıldıktan sonra Dortmund asla onun takımı gibi oynayamadı. Tuchel'i çok beğeniyorum''

Bu açıklamaların ardından gözler sezon sonuna çevrildi. Adı daha önce de Bayern'le anılan Tuchel'in, bu sözlerin ardından Alman devinin başına geçme ihtimalinin yükseldiği konuşuluyor.

Goal

Tuchel mi, sanmiyorum.
Kötü bir teknik direktör degil ama top class olmasi icin daha cok firin ekmek yemesi lazim.
Tabii bir de ikili iliskiler konusunda tamamen degismesi lazim.

Ya ben hocam?

271220171618556235521.jpg

Tuchel people managment konusunda pek iyi degil, bu sorununu asmasi lazim ilk önce.

Ikili diyaloglarda sikinti yasiyor bir de acayip sinirli ve kibirli bir yapisi var. Sinirlendikce sacmaliyor.

Mainzi calistirirken gercekten fena isler yapmadi, herkes hikayesinin Klopp´a benzeyecegini düsündü ama Dortmund takiminda o asi tutmadi.
Bundan sonra olur mu bilmiyorum ama benim süphelerim var.

Futbolda bu edebiyat olayı çokça ortaya çıkıyor, yeni gelen herkeste geçmiş aranıyor. Yıllarca gelen her 10 numaraya "yeni hagi" denilmesi gibi.

Tabii öyle olmuyor pratikte iş. Başarılı hoca olmak için doğru zamanda doğru yerde olmak en önemli husus.

Benim anlamadigim Bayern neden hic Klinsmanni düsünmedi.
Alman Milli takiminin basinda fena isler yapmadi, keza yine Amerika Milli takimina en son dünya kupasinda iyi top oynatiyor idi.
Bundan bagimsiz ben Bayern Mühih´ in er ya da gec Klopp´a sulanacagini düsünüyorum.

Tuchel Bayern'in basina gelicek en iyi adamlardan biri. Zaten oynattigi futbol Bayern tarafindan da begeniliyor, ki Guardiola da ayrilirken Bayern'e yerine Tuchel'i almalarini onermisti. Tuchel Dortmund'da futbolcularla diil Watzke'yle ve scout sefi Mislintat'la sorun yasadi (Emre'yi saymiyoruz), Watzke'yle sorun yasamayan zaten yok ulu orta ileri geri konusan bi herif, Mislintat'i da Arsenal'e kaybettiler, Arsenal'in transferlerini yapiyor artik, Tuchel'den iyisini de bulamadilar ve hakettikleri cezayi da cekiyor Dortmund.

"Ne yapmis ki" diyenler var, "iyi futbol oynatiyor", onu yapmis. Bayern'i dusunduren transferde hocaya soz vermemeleri, biraz aziz yildirim kafasiyla kendileri yapiyorlar transferleri, hocaya oynat diyorlar, Tuchel'in de oyuncu secimi konusunda rol sahibi olmak istemesi. Tuchel biraz esnek olur, roportajin orjinalinde de Heinckes Bayern icin "Tuchel'in ne istedigini biliyorlar" demis, yani konusulmus bu konular uzun uzun.

Tuchel'e de zaten Dortmund'dan sonra daha alt seviye kuluplere gitmek yakismazdi. Hirsli herif Tuchel, Alman olmasi da avantaj, Bayern'i canlandiracaktir.

Tuchel Bayern'in basina gelicek en iyi adamlardan biri. Zaten oynattigi futbol Bayern tarafindan da begeniliyor, ki Guardiola da ayrilirken Bayern'e yerine Tuchel'i almalarini onermisti. Tuchel Dortmund'da futbolcularla diil Watzke'yle ve scout sefi Mislintat'la sorun yasadi (Emre'yi saymiyoruz), Watzke'yle sorun yasamayan zaten yok ulu orta ileri geri konusan bi herif, Mislintat'i da Arsenal'e kaybettiler, Arsenal'in transferlerini yapiyor artik, Tuchel'den iyisini de bulamadilar ve hakettikleri cezayi da cekiyor Dortmund.

"Ne yapmis ki" diyenler var, "iyi futbol oynatiyor", onu yapmis. Bayern'i dusunduren transferde hocaya soz vermemeleri, biraz aziz yildirim kafasiyla kendileri yapiyorlar transferleri, hocaya oynat diyorlar, Tuchel'in de oyuncu secimi konusunda rol sahibi olmak istemesi. Tuchel biraz esnek olur, roportajin orjinalinde de Heinckes Bayern icin "Tuchel'in ne istedigini biliyorlar" demis, yani konusulmus bu konular uzun uzun.

Tuchel'e de zaten Dortmund'dan sonra daha alt seviye kuluplere gitmek yakismazdi. Hirsli herif Tuchel, Alman olmasi da avantaj, Bayern'i canlandiracaktir.
Oyuncular ile sorun yasamadigi dogru degil.
Özellikle Nuri Sahin ile ilgili yasanan bir olay var idi ve o olayda oyuncular Nuri Sahini destekleyip acik bir sekilde Tucheli elestirdiler.
Yine Reus, Schmelzer ve kaptanlik mevzusu, burada bile Reus ve Schmelzer Tuchelin davranislarini anlamadilar.

Son düzenleme:
Franz Beckenbauer-Karlp Hopfner-Edmund Stoiber-Uli Hoeness- Karl Heinz Rummenige gibi duayenler tarafından yönetilen bayern'in ikinci kez bir guardiola hatasına düşeceğini sanmıyorum yani son derece muhafazakar ve alman bir hoca tercih edeceklerdir. Heynckes bile devam edebilir hatta augenthaler gelir tuchel gelmez bence :)

Üst Alt