Kadın Basketbol Takımı Transfer Haberleri - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kadın Basketbol Takımı Transfer Haberleri

geliştirdi kaymak gibi skorer guard oldu,zati para yok böyle ucuz skorerler bizim için velinimet olur

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mal gibi Loyd'u gönderdik şimdi Wnba'da yardırıyor resmen. PF için Breanna Stewart ismi var. Gelirse müthiş olur. Ama onu da sezon içinde kaptırırız yine parasını vermeyerek.

Pivot pozisyonuna Chiney Ogwumike ve Kiah Stokes'i almışız.

Chiney bir ablası Nneka kadar elit bir oyuncu değil, yakın bir zamanda çok ağır sakatlık da geçirmişti. Hatta Kizer krizinden sonra gündemimizdeydi ancak Ekrem Hoca izin vermemişti sakatlığı var diye. Ama bu bütçelere göre iyi transfer. Eğer sakatlığını tam olarak atlatmışsa bir Fowles etkisi görebiliriz.

Kiah Stokes'de baya yetenekli bir oyuncu, geçen sezon çaylak sezonunu yaşadı. Ve en iyi çaylak takımında yer aldı. Ayrıca en iyi 2. savunma takımında da kendisine yer buldu. Atletik, iyi savunma yapan, bileği şut için fena olmayan, pota altında bitiriciliği iyi olan bir oyuncu. Extra şeyler beklememek gerek tabi bu seviye için.

Geçen sezondan Jelena, Martinez, Kizer, Wauters, Loyd, Kulichova gitti. Ve takımdaki bütün yabancıları göndermiş olduk.

Yerlilerden Işıl, Cansu kesin olarak kalıyor. Nevriye'ye bir sezon için daha teklif yapıldı. Bahar'a teklifler var, gitme ihtimali var.

Normalde pek ümitli değildim Ekrem Hoca gittikten sonra ancak Marina Hocam'ın gelmesiyle az çok bir ümit oluştu bende.

Çikolata Prenses geri gelip, oyun kurucu için iyi bir isimle anlaşırsak ve tabii yerlilerin de kalmasıyla genç oyuncularla harmanlanmış bir takım görebiliriz. Seneye İrem, Cansu, Seda ve İnci'nin daha fazla süre almasını bekliyorum (15-20 dk.)

Seneye EuroCup Women'in en büyük favorisiyiz.

Hoaydaaa yukarda bahsettiğim oyuncular taraftarların istediği oyuncularmış. Ben transfer oldular diye analiz yapmıştım :red:

Belaruslu uzun Mariya Papova ve ABD'li Yvonne Anderson'u almışız. Google'de arattım kim oldukları hakında bir yazı, video bile yok. Lesh transferler rezillikkk...

d18fbede9f854831c1b886ef22bfc70a.jpg

Jefferson - Daboviç'le EuroCup düzeyinde çok iyi bir kısa rotasyonumuz olur. Işıl da gider büyük ihtimalle. O rotasyonda 3 PG olmaz zaten lüks olur. Veya Jefferson 2 numaraya çekilir bazen geçen sezonki Loyd'a yapıldığı gibi.

Jefferson'dan bahsedelim; kendisi Loyd tarzında bir oyuncu. Atletik, skorer, düzgün bileği var. Draft'ta 2. sırada seçildi, ki Breanna Stewart gibi ABD'nin en iyi genç oyuncusu olarak gösterilen ve bu yaşında milli takımda oynayan bir oyuncunun hemen ardından seçildi. Başarılı buldum. Ama umarım onu da Whalen, Loyd gibi ücretini ödemediğimiz için kaçırmayız.

Daboviç'i bilen bilir zaten, ülkemizde de Bjk'de oynamıştı, çok yetenekli bir oyuncu değil. Ama çok iyi mücadele eden bir oyuncu Işıl gibi. İkili savunmayı iyi yapar, kolay kolay geçit vermez. Uzunları iyi kullanır, extra bir şeyler beklemek yersiz olur bu tip oyuncular için. Maljkoviç hocam da iyi tanıyor kendisini.

Kısa rotasyonumuz gayet iyi oldu ama uzun rotasyonuna aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Türkiye'nin en iyi yerli 4 numarasını kaybettik. Nevriye Rio'dan sonra bırakacak diyorlar. Papova gibi Kulichova kapasitesinde bir oyuncuyu almak yerine daha iyi isimlere yönelebilirdik. Mesela eski oyuncumuz Leuchanka var onu alabilirdik o tip bir oyuncu alacaksak.

Kısalar Paris, uzunlar Diyarbakır oldu. Marina Maljkoviç hocama güveniyorum. Bir Galatasaray efsanesi daha yaratabilir.

Jefferson - Daboviç'le EuroCup düzeyinde çok iyi bir kısa rotasyonumuz olur. Işıl da gider büyük ihtimalle. O rotasyonda 3 PG olmaz zaten lüks olur. Veya Jefferson 2 numaraya çekilir bazen geçen sezonki Loyd'a yapıldığı gibi.

Jefferson'dan bahsedelim; kendisi Loyd tarzında bir oyuncu. Atletik, skorer, düzgün bileği var. Draft'ta 2. sırada seçildi, ki Breanna Stewart gibi ABD'nin en iyi genç oyuncusu olarak gösterilen ve bu yaşında milli takımda oynayan bir oyuncunun hemen ardından seçildi. Başarılı buldum. Ama umarım onu da Whalen, Loyd gibi ücretini ödemediğimiz için kaçırmayız.

Daboviç'i bilen bilir zaten, ülkemizde de Bjk'de oynamıştı, çok yetenekli bir oyuncu değil. Ama çok iyi mücadele eden bir oyuncu Işıl gibi. İkili savunmayı iyi yapar, kolay kolay geçit vermez. Uzunları iyi kullanır, extra bir şeyler beklemek yersiz olur bu tip oyuncular için. Maljkoviç hocam da iyi tanıyor kendisini.

Kısa rotasyonumuz gayet iyi oldu ama uzun rotasyonuna aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Türkiye'nin en iyi yerli 4 numarasını kaybettik. Nevriye Rio'dan sonra bırakacak diyorlar. Papova gibi Kulichova kapasitesinde bir oyuncuyu almak yerine daha iyi isimlere yönelebilirdik. Mesela eski oyuncumuz Leuchanka var onu alabilirdik o tip bir oyuncu alacaksak.

Kısalar Paris, uzunlar Diyarbakır oldu. Marina Maljkoviç hocama güveniyorum. Bir Galatasaray efsanesi daha yaratabilir.

Şu anda kısa rotasyonumuzda (1-2-3 numaralarda) kimler var?

Dabovic ve jefforson da geldi farzedersek, Dabo, Jefforson, Işıl, ve Anderson hepsi de guard değilmi, yada bazıları 2 numara oynayabiliyormu bunlardan? Bir de Pınar daha çok 4 numara gibi mi oynuyordu AGÜde yoksa yanlışmı hatırlıyorum?
Aynen hepsi guard onların. Guard zaten sadece 1 numaraya denmiyor. 2 numaraya şutör guard deniliyor aynı zamanda. Jefferson ve Anderson yeri geldiğinde 2 numaraya kayar, çünkü iyi şut yüzdelerine sahipler. Pınar da orjini 2 numara ama Agü'de bazı maçlarda Chelsea Gray'in 2'ye geçmesiyle 1'e kayıyordu.

Aynen hepsi guard onların. Guard zaten sadece 1 numaraya denmiyor. 2 numaraya şutör guard deniliyor aynı zamanda. Jefferson ve Anderson yeri geldiğinde 2 numaraya kayar, çünkü iyi şut yüzdelerine sahipler. Pınar da orjini 2 numara ama Agü'de bazı maçlarda Chelsea Gray'in 2'ye geçmesiyle 1'e kayıyordu.

Eyvallah tşk ederim.

Üst Alt