Kadir Topbaş İstifa Etti!


Tvlerde sondakika geciyor.
Goksel Gumusdag'in yeni belediye baskani olacagi soyleniyor.

################

Kadir Topbaş istifa etti!
Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Topbaş 'partimi bırakmıyorum' dedi.


Kadir Topbaş, 2004 yılından bu yana sürdürdüğü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini bıraktığını şu sözlerle açıkladı;
Partim ve sayın genel başkanım uygun gördüler ve 2004 yılında İBB Başkanlığı görevini bana tevdi ettiler. İstanbul gibi emanet bir şehre müjdelenmiş bir şehre başkanlık yapma onurunu bana yaşattılar. Görevi devralırken 'emanetin ne olduğunu bilenlerdeniz' dedim. Görevimizi asla aksatmamak üzere çalışmalarımızı ortaya koyduk. Bu göreve hep emanet olarak baktım.

BORÇLU BİR BELEDİYE BIRAKMIYORUM
Bu emanet şehirde bu görevi yapmaya çalıştık. Hata yapmamaya özen gösterdik. Hata yaparsak telafisi zordur. Hata ile ihanet birbirine karıştırılmamalı. İhanet edenler asla affedilemez.
Partimin her kademesiyle bir gönül bağı ile hizmet etmeye çalıştık. Sayın Kılıçdaroğlu 2009'da adaylığını denedi ama İstanbullular izin vermedi. 2010'da manipülasyonlara rağmen İstanbul bize güvendi. Güzel hizmetler bırakarak hayırla yad edilmek amacımız oldu. Borçlu bir belediye bırakmıyorum.

GÖREVİMDEN İSTİFA ETTİM, PARTİMİ BIRAKMIYORUM
İstanbullulara tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Ben bugün itibariyle Belediye Başkanlığı görevimdem istifa ettim. Partimi bırakmıyorum. İnsan her şeyi affeder ama adam yerine konulmamayı affetmez. Tüm İstanbullulardan müsaade istiyorum. Bana gönül koymasınlar. Siyasette kırgınlık olmaz, hiç kimseye kırgın değilim. Partimin üyesiyim. Söylentilere fırsat vermek istemem.SM-G610F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
 
Son düzenleme:
İstifa nedeni kendisinin onaylamadığı bazı projelerin kendisine rağmen akpartili meclis üyelerince kabul edilip onaylanması.

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Sırada Gül 'ün akp ile tüm bağlarını koparmasında. Sonra davut var sırada

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
İstifa etmedi,kovuldu. Yakında Gökçek'te gider. Referandum'da görüldü ki; İnsanlar bu ikiliden rahatsızdı. Buna Bursa BB başkanı da eklenebilir.
 
Üst Alt