Kadro Kuralına Yabancı Kalmamak için Devrim Yapmalıyız | Elveda Nando | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kadro Kuralına Yabancı Kalmamak için Devrim Yapmalıyız | Elveda Nando

önce kuralı hatırlayalım. 14 tane yabancı oyuncu transfer edebiliyoruz ama 21 kişilik maç kadrosunda 12 yabancı olabilir. yani ilk 11 'imizin tamamı yabancı olacaksa eğer yedeklerde ancak 1 tane yabancı olabilir. 3 tanesi tribünde oturmalı

şu maddi krizde, € bu değerdeyken ve başımızda uefa belası varken 3 yabancıyı tribünde oturtmak büyük lüks

1 yabancı oturtsak kafidir (mesela ozornwafor)

ne yapmalıyız

yabancı oyuncularda değişim zamanı

1- diagne
2- mariano (şener yedekte oturur, ilk 11de linnes oynar)
3- fernando (yaşlandı, son 3-4 haftalık performansı beni alakadar etmez)
4- belhanda (10 milyon üzeri teklif varsa gitmeli)
5- muslera (artık yerli kaleciye dönüp kontenjan açmalıyız)
6- nagatomo (teklif varsa satılmalı seneye kontratı bitiyor)
7- kostas şut

gelmesi gerekenler

1- onyekuru (beyinsiz ama çok iş yaptı)
2- banega
3- belhandanın yerine skorer yabancı ortasaha
4- mert günok olmadı en kötü akhisardan fatih
5- sol beke yabancı alınmalı (yedekte ömer bayram otursun)
6- ndiayenin yerine ciğersiz ve çok koşan 1 yabancı ortasaha
7- forvete iyi bir isim (jansen sakat değilse gelsin veya abubakar)

bu durumda elimizde gençleşmiş yabancılar olacaktır. 7 yabancı giderken 6 genç yabancı (banega hariç) gelecek

ama burda en önemli konu muslerayı çok sevsem de 21 kişilik kadroda 12 yabancı olacağından musleraya yol vermek olacak ve yerli kaleciye geçeceğiz

böylece elimize +1 yabancı hakkı daha doğacak. bunu da yedek kulübesinde oyunu değiştirecek bir yabancı hakkı doğar

-----------------------------mert günok-----------------------------

linnes---------luyindama--------------marcao---------yabancı

---------------------yabancı---------banega--------------------

feghouli-------------------skorer yabancı------------onyekuru(geldiğini varsayıyorum)

-----------------------------jansen(salladım)---------------------

böylece sahada 10 yabancı oldu. yedekte 2 yabancı hakkımız kaldı. o da babel ve vedat muriç.

tribünde oturacak isimler ise ozornwafor ile donk. aslında donk da gitsin diyeceğim ama bu maaşı ona kimse vermez

bu yazdıklarımın harfi harfine yapılmasına belki gerek olmayabilir. mesela belhandanın gitmesi şart değil ama iyi teklif gelir mi menajeri piyasayı yoklamalı. banega da forvet arkası olabilir ama bu sefer de ondan boşalacak yere b2b lazım.

biz bu devrimi yapmadığımız sürece cepten yiyeceğiz. yani musleranın, belhandanın değeri düşecek. mariano, nagatomo, fernando bedelsiz başka takımlara gidecek.

bu değişim için bu sene bana göre çok iyi bir yıl. fb bitik, bjk rezil, ibbnin muslukları kesildi. geç kalmadan yabancıların yarısı takımdan gönderilmelidir diyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
elveda nando mu , şaşırma..
nando gidicek en son yabancı..
14 yabancı kuralı varken 2 tane yabancıyı tribünde oturtmak lüks demek saçmalık.. o 2 tane tribünde ki adama sezon içersinde çok ihtiyacımız oluyor bakış açın yanlış, nando gitmeli demen yanlış elveda akkülah

Galatasaray tarihinde kaleyi uzun sürelerce devralmış ve iyi performans göstermiş yerli kaleci oldu mu hiç
Olmaz mı;
hayrettin_demirbas.jpg

Neden kaleden kontenjan aciyoruz? en onemsiz bolge kale mi ki, yabanci kaleci luks? emin olun Nando dan sonra hangi yerli kaleci gelse-kufur yer?

Nandonun hemen hemen ayni seviyesinde performans gösterecek olan, yasida max 27-28 olan bir ucuza türk kalecisi olsa neyse belki yapilir derdim. Ama ne ucuza onun seviyesinde kaleci var, ne Muslera icin adam gibi bonservis ödeneyecek takim var ortada.

2021e kadar kalecimiz kalir ve sonra amerikaya veya arjantine falan gider jübileyi orda yapmayi istiyorsa.

Bu olmamış üstat. :(
Biz iyi kalecimizi gönderince veya iyi kalecimiz futbolu bırakınca yerini doldurmak için 10 sene uğraşan bir camiayız maalesef.

Fener 2-3 senedir 50 tane kaleci aldı mesela dünyanın parasını döktüler.

Üst Alt