Kafayı Sıyıracağım Arkadaş - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kafayı Sıyıracağım Arkadaş

Bu sorunu yaşayan baya insan var. Genelde verdikleri cevap ben sizin için uğraşıyorum kim için çalışıyorum gibi şeyler olur. Kabul ettirebilirsen psikoloğa götürmeye çalış, düzenli giderse faydası olacaktır. Babanın kötü insan olmadığını, şuan hasta olduğunu düşünüyorum.

Kredi kartlarını kapattır.
Aklını başına devşirmezsen annemi ve kardeşimi alıp gidiyorum de. Bizi de arayıp sorma, ne halin varsa gör de.

Sende vur yumruğunu artık masaya, durumunuz düzelene kadar finans işleri ile a dan z'ye sen ilgilen. Her kuruşuna kadar. Ciddiiyim yani babanın cep harçlığını bile sen ayarla ver eline.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Kötü bir insan olsa sağda solda yese paraları,çekip gitmek kolay olurmuş.
Anladığım kadarı ile temiz bir insan,iyi niyetinden geliyor başına herşey.
Bir şekilde kredibilitesini yok etmen lazım,gerekirse birkaç ay ödeme kartlarını yada borcunu banka bir daha kredi vermez.

vaktin varsa babanı boş bırakmayacak şekilde işleri sen ayarla,baban sadece iş yapsın para meselesini sen hallet.

kısacası babanı sen çalıştır.

eleştirme, bir faydası olmuyor,doğru işler yap elde para görsün hemen değişiyorlar ve senin gözünün içine bakmaya başlıyorlar

boşu boşuna sinirlenip kendini parçalama ,arkadaşların dediği gibi bu senin sınavın öğrenerek yönetmeye çalış

2004 yılında seninkine benzer bir olay vardı başımda,nasıl öderim bu borcu diye düşünüp duruyordum sabredip basiretli davranınca bu zamana kadar milyon milyon borç ödedik birde emekliliğinde harcasın diye 750-800 bin tl parayı da kenarda tutuyoruz.

her şey oluyor sinirlenip kendini yıpratmana gerek yok

Yalniz degilsin kardesim bizde babamiz sayesinde cok sey kaybettik en tepeden en dibi gorduk sabrediyorsun yasiyorsun atsan atamazsin satsan satamazsin baban iste.

Allah sabır versin bence de en iyi hamle annen ve kardeşin ile ayrı bir eve çıkmak iyi kazanıyorum dediğin için tabi.. Baba tabiki atsan atılmaz ama en iyisi ayrı durmak gibi...

Babadır bu idare edeceksin.
O baba seni ve kardeşini büyüttü siz altınıza yaparken o temizledi. İyi kötü okuttu meslek sahibi yaptı seni.
Kırmadan incitmeden anlatacaksın.
Kredi kartı ve kredi kattiyen çekmeyecek borç iş yapmayacak. Paranın yarısı hemen yarısı iş bittikten sonra.
Sen yine bir kovala belki geçmişten kalan başka bir borcu vardır.
El borcu yada tefeciye borç yapmıştır.
Kumar oynamıyor diyorsun ama bu kadar para anca kumarda toz olur.
Eğer bu boyutta kumarı varsa onun borçlarını ödemekle ona bir faydan dokunmaz.
Bu durumda anneni ve kardeşini al başka eve taşın.
Başka birşeyden anlamaz bu kumarbazlar.

P9 Gscimbom Mobile

En niyahetinde babadır , asla kötülüğünüzü istemez. Belki ticaret hayatında şansı yaver gitmiyor , doğru insanlarla denk gelemiyor , yada iyiliğine bunlar da başına geliyor olabilir.

Dikkat etmen gereken konu ;

O senin baban , allah uzun ömürler versin kaç sene daha yaşayacak ? 20- 25 - 30 ? Bırak yaşasın , onu demorolize etme , madem öyle babanın işlerine de bak , takip et.

Benim babam yarın bypass ameliyatı olacak. 1 kalp damarı tıkalı aort damarı ise doğuştan dar. Ameliyattan sağlıklı çıkma şansı olarak %50 veriyor profesorler. İş konusunda beraber çalışıyoruz. İnan çok kalbini kırdım , surat astım , işler yolunda gitmiyor diye hep üstten baktım. Şuan hayvan gibi pişmanım. Ufakta olsa vicdan azabı çekiyorum acaba kalbini bu hale ben mi getirdim diye. 1 senede bizde ticari olarak çok kayıplar yaşadık.

Lakin şuan ne iş önemli benim için nede para. Babam o ameliyattan sağ sağlim çıksın da gerekiyorsa benim kalbimi versinler problem yok.

Diyeceğim o ki fani şeyleri bu kadar büyütmeyin. Kimseye muhtac olmadan yaşayabiliyorsan şu devirde mevcudunu koruyabiliyorsan bence bu yeterli.

Babalarımızın kıymetini bilelim. İleride onları görmek isteyip de göremeyeceğimiz günlerde olacak.

Bir baba asla kötülüğünü istemez balon bir cümledir maalesef. Öyle babalar ve anneler var ki aklınız durur vallahi.

Edit: burdaki baba yı ama o korkunc model babaya katamam bu arada
TT Ali Sami Yen ARENA !!!

Valla kardes isin zor belliki baban parayi kulanamiyor yorgani ayakina göre uzatamiyor. Bazi insanlar varki eline icabinda 10bin tl gecsin gene ay sonu parasiz kaliyor. Sen babanla yeterince konusmusun ama fayds etmemis, senin asil konusman gereken kisi bu saaten sonra annen ve kardesin. Onlar ne diyor bu konuya? Al icabinda ikisiki yanina ve ayri bir daireye cik yokss gün gelir sende babanin borclari yüzünden borc batagina girirsin. Cünkü huylu huyundan vazgecmez.

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Annemde benimle aynı düşünüyor hocam. Kadın yıllardır borç lafı duymaktan sinir küpü olmuş. Kardeşimde ufak çocuk böyle şeylere kafa verecek yaşta değil.
Babam hasta. Ailesi hayırsızın teki. Yalnız büyümüş sevgisiz falan. Sırf bu iki faktör yüzünden sabrediyorum ama sonunda dediğiniz yola çıkacak az kaldı.

kardeşini al yanına gelecekse annen de gelsin ayrı eve çıkın. Babanda tek başına ne halt yiyecekse yesin.

İşte hocam hastalığı ve ailesi yüzünden vicdanım el vermiyor ona da.

Böyle babaların abv.

Benzer sorun bende de var. Tam borç bitti diyoruz kredi çekip ev alıyor. Aldığı evde ev olsa berbat satmaya kalksan 2 yılda zararına satacağın evler.
3 evin kredi borcunu ödüyor

Diyorum 3 evi toplasan 1 ev alamazsın saçma sapan faiz ödemeyi bırak yazık günah diyorum dinlemiyor. El bana ne der diye saçma sapan işlere bulaşıyor.
Ömrüm borç ödemekle geçti benimde

Aynı bu da hocam. Bir ev almış yine. Nerede hırsız gaspçı varsa oradan ölü bir ev almış. Satılığa çıkardım 1 ay önce. Ne gelen var ne giden. Para gitti kısacası. Oturalım desen pisliğin içinde oturulmaz.

Yazdıklarını okurken kendimi gördüm. Bende rahmetli ile bu tip sorunları yaşadım. Ben temizledim o yenilerini yaptı. Eğer kafayı yemek istemiyorsan ayır kendini dışarıdan destek ol. Buda senin sınavın. Elden birşey gelmez.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ayrı tutuyorum zaten hesabımı da reis. Halini görünce ona veriyorsun baban sonuçta. İçin el vermiyor.

Genelde böyle insanlar kumar-kadın vs yoksa parayı akraba veya eş-dosta yedirirler ama sendeki durum sadece ticari kabiliyetsizlik gibi duruyor. Aslında hoş bir huy olan yumuşaklık-hoşgörü bu boktan dünyada başa bela ne yazık ki.

Hocam muhtemelen kredi sicili falan iyi değildir yani kredi vermezler diye düşünüyorum. Veriyorlarsa da sicilini boz bir şekilde. Kredi kartlarını da mutlaka kapattır. Önünü göremeyen insanlar için kkartı tam bir dipsiz kuyu. Borçla falan alıyorsa malı aldığı nalbur vs ne varsa artık git konuş, gerekirse tehdit et. OLabilirliği var mı bilmiyorum tabi ama bunlar denenebilir en azından.

Valla bakınıyorum hocam şuan. En azından kk ve kredi çekmesini engellersem bir nebze rahatlarız.

Bu sorunu yaşayan baya insan var. Genelde verdikleri cevap ben sizin için uğraşıyorum kim için çalışıyorum gibi şeyler olur. Kabul ettirebilirsen psikoloğa götürmeye çalış, düzenli giderse faydası olacaktır. Babanın kötü insan olmadığını, şuan hasta olduğunu düşünüyorum.

Hah o cevap deli ediyor beni birde. Neymiş bizim için çabalıyormuş. Cahil adam hocam doktor lafını duyunca bunadım mı ben diye çıkışıyor.

Kredi kartlarını kapattır.
Aklını başına devşirmezsen annemi ve kardeşimi alıp gidiyorum de. Bizi de arayıp sorma, ne halin varsa gör de.

Araştırıyorum hocam işte kartlarını vs. psikolojik sorunları var diye kapattırmaya çalışacağım.

Sende vur yumruğunu artık masaya, durumunuz düzelene kadar finans işleri ile a dan z'ye sen ilgilen. Her kuruşuna kadar. Ciddiiyim yani babanın cep harçlığını bile sen ayarla ver eline.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Reis işte benimde işim gücüm var. Bir gün aksattım mı tüm işler dağılıyor. Çocuk gibi peşinde dolanamıyorum. Dolansam da bu seferde karşısındakine mahçup olacak. Çocuğu parasına konuyor olacak.

Kötü bir insan olsa sağda solda yese paraları,çekip gitmek kolay olurmuş.
Anladığım kadarı ile temiz bir insan,iyi niyetinden geliyor başına herşey.
Bir şekilde kredibilitesini yok etmen lazım,gerekirse birkaç ay ödeme kartlarını yada borcunu banka bir daha kredi vermez.

Elbette kötü değil hocam. Çok iyi niyetli dediğim gibi. Birinin hakkında kötü konuşmuyor, konuşturmuyor. Önüne gelene para hibe ediyor falan. İyilik meleği sanki anasını satayım. Bankaları da anlamıyorum zaten. Emekli kendisi. Resmi olarak aldığı 1200 TL görünüyor. Sen buna rağmen kredi veriyorsun. Üstüne 3-4 banka aynı anda 3-4 bin liralık kredi kartı veriyor. Neye göre veriyorlar bunu da anlamıyorum.

vaktin varsa babanı boş bırakmayacak şekilde işleri sen ayarla,baban sadece iş yapsın para meselesini sen hallet.

kısacası babanı sen çalıştır.

eleştirme, bir faydası olmuyor,doğru işler yap elde para görsün hemen değişiyorlar ve senin gözünün içine bakmaya başlıyorlar

boşu boşuna sinirlenip kendini parçalama ,arkadaşların dediği gibi bu senin sınavın öğrenerek yönetmeye çalış

2004 yılında seninkine benzer bir olay vardı başımda,nasıl öderim bu borcu diye düşünüp duruyordum sabredip basiretli davranınca bu zamana kadar milyon milyon borç ödedik birde emekliliğinde harcasın diye 750-800 bin tl parayı da kenarda tutuyoruz.

her şey oluyor sinirlenip kendini yıpratmana gerek yok

İşte reis benim işim peşinde koşmasını engelliyor. Elbet bitecek bir gün akıllanacak ama iş işten geçtikten sonra manası yok. Yarın öbür gün evleneceğim. İnsan içine çıkıyorsun. Bu kadar borçla sorumsuz babayla olmuyor bu işler.

Yalniz degilsin kardesim bizde babamiz sayesinde cok sey kaybettik en tepeden en dibi gorduk sabrediyorsun yasiyorsun atsan atamazsin satsan satamazsin baban iste.

Aynen öyle hocam. Canı sağ olsun diyorum ama hayat. Sorun üstüne sorun olmuyor. Borçlar yüzünden biraderin acısını bile yaşayamadım. Para her şey değil. Bıraksa öderim canı sağ olsun. Ama insan biraz gerisini düşünmesini istiyor.

Babadır bu idare edeceksin.
O baba seni ve kardeşini büyüttü siz altınıza yaparken o temizledi. İyi kötü okuttu meslek sahibi yaptı seni.
Kırmadan incitmeden anlatacaksın.
Kredi kartı ve kredi kattiyen çekmeyecek borç iş yapmayacak. Paranın yarısı hemen yarısı iş bittikten sonra.
Sen yine bir kovala belki geçmişten kalan başka bir borcu vardır.
El borcu yada tefeciye borç yapmıştır.
Kumar oynamıyor diyorsun ama bu kadar para anca kumarda toz olur.
Eğer bu boyutta kumarı varsa onun borçlarını ödemekle ona bir faydan dokunmaz.
Bu durumda anneni ve kardeşini al başka eve taşın.
Başka birşeyden anlamaz bu kumarbazlar.

P9 Gscimbom Mobile

Hocam bir dinletebilsem. İşin adabı budur. 10 bine anlaştıysan 5 iş öncesi alınır 5 iş sonunda ya da yarısından sonra alınır. Bunda o huy yok. Çıldırtıyor beni. Yahu evinin rızkını niye gidip başkasının işine yatırıyorsun. El borcu desen tavanmış zaten. Yeni öğrendim ay sonu kapatacağım onları da. Ama dediğim gibi kumardan nefret eder. 3 liralık kupon için yediğim lafı ben bilirim. Kumar oynasa illa bir yerde patlak verir birimizin haberi olurdu.

En niyahetinde babadır , asla kötülüğünüzü istemez. Belki ticaret hayatında şansı yaver gitmiyor , doğru insanlarla denk gelemiyor , yada iyiliğine bunlar da başına geliyor olabilir.

Dikkat etmen gereken konu ;

O senin baban , allah uzun ömürler versin kaç sene daha yaşayacak ? 20- 25 - 30 ? Bırak yaşasın , onu demorolize etme , madem öyle babanın işlerine de bak , takip et.

Benim babam yarın bypass ameliyatı olacak. 1 kalp damarı tıkalı aort damarı ise doğuştan dar. Ameliyattan sağlıklı çıkma şansı olarak %50 veriyor profesorler. İş konusunda beraber çalışıyoruz. İnan çok kalbini kırdım , surat astım , işler yolunda gitmiyor diye hep üstten baktım. Şuan hayvan gibi pişmanım. Ufakta olsa vicdan azabı çekiyorum acaba kalbini bu hale ben mi getirdim diye. 1 senede bizde ticari olarak çok kayıplar yaşadık.

Lakin şuan ne iş önemli benim için nede para. Babam o ameliyattan sağ sağlim çıksın da gerekiyorsa benim kalbimi versinler problem yok.

Diyeceğim o ki fani şeyleri bu kadar büyütmeyin. Kimseye muhtac olmadan yaşayabiliyorsan şu devirde mevcudunu koruyabiliyorsan bence bu yeterli.

Babalarımızın kıymetini bilelim. İleride onları görmek isteyip de göremeyeceğimiz günlerde olacak.

Usta bende öyle düşünüyorum farkı yok. Babamda karaciğer hastası. Gözünün içine bakıyorduk bir şey olacak diye. İnan derdim para falan değil. Trilyon borç bıraksın üstüne öderim ben. Ama geriye bakıyorsun annen var ufak kardeşin var. Bunlarda insan borç ile yaşamaktan annem sinir küpüne dönmüş. Kardeşim desen çocuk. Canı bir şey istiyor. Arkadaşlarına özeniyor. Elimden geldiğince isteklerini yerine getiriyorum ama bir yere kadar. Canı sağ olsun. Yanımda otursun para falan istemiyorum. Azıcık gerisini düşünmesi yeter. Zaten düşünebilse bu durum olmayacak.

Allah şifa versin. Umarım sağ sağlim çıkar baban.

Bir baba asla kötülüğünü istemez balon bir cümledir maalesef. Öyle babalar ve anneler var ki aklınız durur vallahi.

Edit: burdaki baba yı ama o korkunc model babaya katamam bu arada
TT Ali Sami Yen ARENA !!!

Aynen öyle dostum. Onlara bakıp şükrediyorum yine. Kumardan alkolden karı kızdan değil borcu. Öyle olsaydı daha kötü olurdu diyorum ama kendisine de üzülüyorum. 50 yaşına gelmişsin. Senin bu yaşta emekli paranı yemen tatil yapman gerek. De ki adamı bir kere tatile giderken gördün mü. Görmedim inan. Pazar günleri bile işe gidiyor. Vücuduna yazık emeğine yazık. Hadi bizi geçtim kendine çalışıyor çatır çutur yiyor desem o da yok.

O değil de birisine kefil olmuş olmasın.

Yok reis bu sefer bankalar vermez. Bir değil iki değil. Hani emekli olmadan önce ev dışında teminat gösterip kefil olabileceği bir malı da yok. Kaldı ki evde ipotekliydi kefil saymazlar onu.

Herkese teşekkürler, Allah razı olsun. Farklı farklı fikirler veriliyor. Bir şeyler araştırıyorum umarım en azından kk ve krediden uzak tutabilirim.

Babanın bu tarz işi başkasının ekibi olarak yapması gerek baban ticaret adamı değil.

-Tapatalk-

Aynen. Ticaret yapmakda bir beceri yetenek işidir. Herkes ticaret yapabilir diye birşey yok. Bizim insanımızda kendi işinin patronu olma hevesi var. O yüzden bilmeden ticarete atılıp batan çok oluyor. Bilmiyorsan giricen birinin yanına çalışıcan.

Okurken kalbim sıkıştı. Allah yardımcın olsun.

Haddim olmayarak tavsiyem var. Baban yıllardır bir şeyin mücadelesini veriyor. Ama hep ortalığı batırıyor; devamlı başarısız. Karşına alıp müdahale edeceksin harcamaları sen kontrol edeceksin; sen borç ödemesi yapacaksın. Başka türlü düzelmez. Kısır döngüdesiniz çünkü.

Aynen. Ticaret yapmakda bir beceri yetenek işidir. Herkes ticaret yapabilir diye birşey yok. Bizim insanımızda kendi işinin patronu olma hevesi var. O yüzden bilmeden ticarete atılıp batan çok oluyor. Bilmiyorsan giricen birinin yanına çalışıcan.

Heh öyle hocam. Nerede Suriyeli nerede Pakistanlı buluyor bunları. Bunları çalıştırıyor üstelik. Patron moduna sokuyor kendini.

seni düşünen varmı da sen onu düşünyorsun! bu senin hayatın mı yoksa köle misin karar vermelisin!

Dostum öyle olmuyor ya. Babam sonuçta İş ortağım ya da akrabam değil. Kestirip atamıyorsun.

Okurken kalbim sıkıştı. Allah yardımcın olsun.

Haddim olmayarak tavsiyem var. Baban yıllardır bir şeyin mücadelesini veriyor. Ama hep ortalığı batırıyor; devamlı başarısız. Karşına alıp müdahale edeceksin harcamaları sen kontrol edeceksin; sen borç ödemesi yapacaksın. Başka türlü düzelmez. Kısır döngüdesiniz çünkü.

Allah razı olsun hocam. Müdahale de ettirmiyor ki. Kimden alacağın var diyorum ne yapacaksın, sanane. Kime vereceğimiz var söyle vereyim diyorum sen işine bak ben hallederim. Yani oturup 2 medeni insan gibi konuşamıyoruz bile. Konuşabilsek zaten bu duruma gelmeyeceğiz. Adam her şeyi gizlemeye çalışıyor.

Heh öyle hocam. Nerede Suriyeli nerede Pakistanlı buluyor bunları. Bunları çalıştırıyor üstelik. Patron moduna sokuyor kendini.

Dostum öyle olmuyor ya. Babam sonuçta İş ortağım ya da akrabam değil. Kestirip atamıyorsun.

Allah razı olsun hocam. Müdahale de ettirmiyor ki. Kimden alacağın var diyorum ne yapacaksın, sanane. Kime vereceğimiz var söyle vereyim diyorum sen işine bak ben hallederim. Yani oturup 2 medeni insan gibi konuşamıyoruz bile. Konuşabilsek zaten bu duruma gelmeyeceğiz. Adam her şeyi gizlemeye çalışıyor.

Daha önce de yazdığım gibi baba bana olan biteni doğru düzgün anlatmazsan, nereye ne kadar borcun var söylemezsen ve bir daha böyle işlere girersen annemi ve kardeşimi alır giderim sen de burada tek başına kalırsın de. Tabi babanı bırak git demiyorum blöf yap, dünyadaki en değerli varlıklarını kaybetme korkusu olsun, başka türlü anlatmaz sana gerçeği.

Üst Alt