Kafayı Sıyıracağım Arkadaş | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kafayı Sıyıracağım Arkadaş

Selamun aleyum beyler,

İçimi dökemiyorum kimseye bir konuda. Burada anlatıp hem bir nebze olsun içimi rahatlatmak hem de fikir almak istiyorum.

Bir babam var ben böyle bir adam görmedim.
Kendimi bildim bileli borçlu adam. Ben doğduğum zaman ev almış. Evi dolar borcuyla alıyor eşten dosttan. Devalüasyon oluyor borç katlanıyor 4'e. Bunu ödemeye çalışırken bankalara tefecilere önüne gelene borçlanıyor. 22 yaşındayım kendimi bildim bileli borç ödüyoruz.

Ağabeyim 4 yıl önce vefat etti. O çocuğu da borç yüzünden kafayı yiyecek hale gelmişti. Neyse duramıyorum o evde dedi evi sattırdı bize.
50 bin borcunu ödedik. Kalan parayla gittik harabe bir ev aldık. İnşaatçı diye evi yapar satarız dedik. 100'e aldık 155'e sattık. Buradan gelen paranın 80 binine gitmiş ev almış bizden habersiz. 10 bin lirasını avukata verdi ağabeyimin olayı için. Kalan para nerede kimsenin haberi yok. Cevap veremiyor.

Biz evi satana kadarda belki 400-500 milyar borç ödedik.
Aha dedim borçlarını temizledi en azından kafa sakin gideceğiz. Geçen hafta gitmiş kredi kartlarını kapatmak için 20 bin kredi çekmiş. Kredi kartları bize değil işe kullanılıyor. Alacaklarını alamıyor.

Kumar alkol karı kızı falan yok. Takip ediyorum hiçbir b.k yok.

Tüm paralar işlerden yaptığı zarara gidiyor. Yüz kere karşıma aldım adam gibi konuştum. Her seferinde tersliyor. Babam sonuçta diye ters çıkmak istemiyorum ama sinir hastası etti beni. Borçlarını temizlemekten gına geldi. Eve para vermiyor çalıştığımı eve veriyorum. Kiraya çıktık bunun yüzünden kira ödüyorum 1500 lira. Yaşıma rağmen çok iyi kazanıyorum ama gel gelelim adam yüzünden ben bile borca gireceğim. Aylık 4-5 binden fazla para kazanıyorum. Buna rağmen babam yüzünden ben bile önümü göremiyorum kenara para atamıyorum. Yeri geliyor parasız kalıyorum.

Sonunda başlarım evini de deyip kalkıp gidicem annem kardeşim var diye sesimi çıkaramıyorum. Vallahi billahi kafayı sıyırıcam. İşi bırak diyorum bırakmıyor ne yapacağımı şaşırdım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Allah sabır versin renkdas, forumda açılan terbiyesiz manken eskort hamile bırakma konusundan sonra ilaç gibi geldi.

Elbet bir çözüm bulunur sen çekilme anlat en azından rahatlarsın.

Finansal konulardan pek anlamam ama madem babanız para kazandıracağına batırıyor sektörden emekli edin hiç çalışmasın .

Sent from my htc one jchk-13

Başın saolsun sabırlar dilerim.
onca sene onca borç tam kapatılacakken halen benzer hatalar üstelik onca konuşmaya ve tecrübeye rağmen. valla reis en temizi babanın hacizden hapse girmesini sağlamanız olur gibi geliyor.
yoksa sana ve ailenin geri kalanına rahat yok.

Son düzenleme:
Var oyle babalar allah aileni boyle siniyor.
Olur mu bilmiyorum ama gecmis davalari toparlayip is yapamaz raporu vs cikartman cozum yolu olabilir bunu bir sekilde arastir derim illaki bir cozum yolu bulunabilir avukatlarla konus.
Benimde bi akrabam surekli is acip kapatiyordu ama surekli borc buyuyor buyuyor durmuyordu. Oglu da asabi birgun kavga edip tum sulalesine sövdü babasinin kufur kiyamet en son oldurecekti ne olduysa borclari sifirladilar bir daha is falan acamadi adam.

Durumuna uzuldum yalan yok elinden birsey gelmiyor yapamiyorsun, abininde mekani cennet olsun konusuyu hayal meyal hatirliyorum sanirim.
Allahtan guc istemekten baska caren simdilik yok birde yukarida dediklerim iste olur mu bilmiyorum insallah bir cozumu vardir. En azindan tedbir koyulur kullanamaz diyecegim piyasaya borc takacak bu seferde.

Son düzenleme:
Kumar yok olayı yalan bence.

Bir insan gerizekalı bile olsa al-sat ve al-yap-sat işlerinden bu derece zarar edemez.

Kısaca kumar vardır veya çok aç gözlü bir dostu vardır para ona gidiyordur.

Türkiye'de bir erkeğin parasını sömürecek 2 sektör vardı, 3. mümkünatı yok yoktur.

Birisi kadın, diğeri kumar.

Başın sağolsun herşeyden önce renktaş.

Almanyada olsan ne yapacağını söyleye bilirdim de türkiyede hukuki durumları pek bilmiyorum bu konuda maalesef. Almanyada mahkeme yolu ile mali kontrol sorumluğunu aldıra bilirsin duruma göre. Bu işlem tabiki okadar kolay değil ama oluyor. Tanıdık avukat varsa memlekete bir sor. Kendi ve ailesine zarar ederci seviyesine kadar para yönetmenliğini yitirmiş kişilerin parasını devleten sana sunulmuş birisi idare edip yönetmelik konusunda kontrol mekanizma mevcut mu araştırmanı tavsiyede buluna bilirim.

TT Ali Sami Yen ARENA !!!

Allah sabır versin renkdas, forumda açılan terbiyesiz manken eskort hamile bırakma konusundan sonra ilaç gibi geldi.

Elbet bir çözüm bulunur sen çekilme anlat en azından rahatlarsın.

Finansal konulardan pek anlamam ama madem babanız para kazandıracağına batırıyor sektörden emekli edin hiç çalışmasın .

Sent from my htc one jchk-13

Abi anlamıyor ki 100 kere dedim yapma şu işi.
Gel bir dükkan açayım otur. Çevren var emlak işi yap. Tanıdıklarının evlerini kirala para da istemiyorum dükkanı da ben vericem otur yeter ki diyorum yok anlamıyor.

onca sene onca borç tam kapatılacakken halen benzer hatalar üstelik onca konuşmaya ve tecrübeye rağmen. valla reis en temizi babanın hacizden hapse girmesini sağlamanız olur gibi geliyor.
yoksa sana ve ailenin geri kalanına rahat yok.

Hacı inan o noktaya geldim. Yani öyle doldum ki alacaklılarından birisinin yakasına ya ben yapışıcam katil olucam ya bunun elini kolunu bağlayıp eve tutacağım.

Var oyle babalar allah aileni boyle siniyor.
Olur mu bilmiyorum ama gecmis davalari toparlayip is yapamaz raporu vs cikartman cozum yolu olabilir bunu bir sekilde arastir derim illaki bir cozum yolu bulunabilir avukatlarla konus.
Benimde bi akrabam surekli is acip kapatiyordu ama surekli borc buyuyor buyuyor durmuyordu. Oglu da asabi birgun kavga edip tum sulalesine sövdü babasinin kufur kiyamet en son oldurecekti ne olduysa borclari sifirladilar bir daha is falan acamadi adam.

Durumuna uzuldum yalan yok elinden birsey gelmiyor yapamiyorsun, abininde mekani cennet olsun konusuyu hayal meyal hatirliyorum sanirim.
Allahtan guc istemekten baska caren simdilik yok birde yukarida dediklerim iste olur mu bilmiyorum insallah bir cozumu vardir. En azindan tedbir koyulur kullanamaz diyecegim piyasaya borc takacak bu seferde.

Allah razı olsun hocam.
Var mı öyle bir şey bilmiyorum. Serbest çalışan sonuçta devlet kontrolünde falan değil.

Kumar yok olayı yalan bence.

Bir insan gerizekalı bile olsa al-sat ve al-yap-sat işlerinden bu derece zarar edemez.

Kısaca kumar vardır veya çok aç gözlü bir dostu vardır para ona gidiyordur.

Türkiye'de bir erkeğin parasını sömürecek 2 sektör vardı, 3. mümkünatı yok yoktur.

Birisi kadın, diğeri kumar.

Yok dostum. Tam tersi kumar düşmanı. Cebimde falan iddaa kuponu gördüğünde etmediğini bırakmaz.
Karı kız da yok. Çok takip ettim. Zaten aklına iki şey geliyor insanın. Ya kumar ya karı kız. İkisi de yok.

Bu gidiyor atıyorum senin evinin tadilatını yapıyor. Malzeme işçilik üstüne koyuyor 10 bin fiyat veriyor.
Adamdan malzeme parasını almak yerine gidiyor kartından malzeme çektiriyor. Orada adam çalışıyor günlük bir de. E ödemeler geliyor ne olacak. Adamdan para istiyor adam diyor şu an yok şu gün vericem. E karta da para ödenecek adamlara da. Sağdan soldan buluyor veriyor. Rutin yani hep bu oluyor.

Geçen Edirne'de bir tanıdığının işini yapmaya gitti. 2 gün kaldı geldi. Bizde parayla gelecek sanıyoruz. Yol parası yemek parası malzeme parası adamın parası her şey bize giriyor. Neymiş adamın oğlunun düğünü varmış. Gelecek ay verecekmiş. Çok yufka yürekli. Kim ne derse tamam diyor. Vur kafasına al ekmeğini ses çıkarmıyor. Kaç tane adamda artık parasını alamadı diye hibe ettiğini bilirim. Anlamıyor da önce şu parayı al yap işini. Öyle iş bulamayız boş oturmaktan iyidir diyor. Yani düşünemiyor adam hataya düşeceğini.

Başın sağolsun herşeyden önce renktaş.

Almanyada olsan ne yapacağını söyleye bilirdim de türkiyede hukuki durumları pek bilmiyorum bu konuda maalesef. Almanyada mahkeme yolu ile mali kontrol sorumluğunu aldıra bilirsin duruma göre. Bu işlem tabiki okadar kolay değil ama oluyor. Tanıdık avukat varsa memlekete bir sor. Kendi ve ailesine zarar ederci seviyesine kadar para yönetmenliğini yitirmiş kişilerin parasını devleten sana sunulmuş birisi idare edip yönetmelik konusunda kontrol mekanizma mevcut mu araştırmanı tavsiyede buluna bilirim.

TT Ali Sami Yen ARENA !!!

Allah razı olsun hocam.
Bunu bir araştıracağım. Serbest çalışan olduğundan ne denli işimize yarar bilmiyorum ama bakayım buna.

Başın sağolsun renkdaş Allah her iki konuda da sabır versin.Eğer kumar yoksa babanı eş dostu çarpıyordur mutlaka.Birine vermiştir geri alamamıştır

-Tapatalk-

Başın sağolsun renkdaş Allah her iki konuda da sabır versin.Eğer kumar yoksa babanı eş dostu çarpıyordur mutlaka.Birine vermiştir geri alamamıştır

-Tapatalk-

Allah razı olsun hocam.
Amcam olacak yavşak bir ara dolandırmaya çalışıyordu. Ona yol verdim yanına yaklaşamıyor daha. Onun dışında da dediğim gibi yaptığı işlerden sürekli zarar ediyor.

Babanın bu tarz işi başkasının ekibi olarak yapması gerek baban ticaret adamı değil.

-Tapatalk-

Onu da dedim abi. Usta en azından git birinin yanında günlük parasına çalış diyorum. Adam onu da yapmıyor.
Bir ara ben bir kaç tanıdık vasıtasıyla Çekmeköy'de villa yapan bir şirkete günlük yevmiyeli şekilde soktum. İyi güzel gidiyordu. Bu sefer oraya giderken başka işler alıyordu. Kendi orada çalışınca adamları öbür tarafa yolluyordu. E yine paraları alamayınca aynı döngüye giriyorduk.

Nereden tutsan elinde kalıyor yani.

Onu da dedim abi. Usta en azından git birinin yanında günlük parasına çalış diyorum. Adam onu da yapmıyor.
Bir ara ben bir kaç tanıdık vasıtasıyla Çekmeköy'de villa yapan bir şirkete günlük yevmiyeli şekilde soktum. İyi güzel gidiyordu. Bu sefer oraya giderken başka işler alıyordu. Kendi orada çalışınca adamları öbür tarafa yolluyordu. E yine paraları alamayınca aynı döngüye giriyorduk.

Nereden tutsan elinde kalıyor yani.

Babanın meslek hastalığıda var maalesef cidden sıkıntı bir durum.Girip fabrikada çalışsa daha hayırlı.

-Tapatalk-

Öncelikle başınız sağolsun. Allah geride kalanlara sabır ve sağlık versin.

Ne kadar para kazanırsan kazan dipsiz bataklığa para dayanmaz.

Kalanını kenara atma yerine önce tasarruf yapıp kalanını harcamaya ayırmanı öneririm.

Son düzenleme:
Valla kardes isin zor belliki baban parayi kulanamiyor yorgani ayakina göre uzatamiyor. Bazi insanlar varki eline icabinda 10bin tl gecsin gene ay sonu parasiz kaliyor. Sen babanla yeterince konusmusun ama fayds etmemis, senin asil konusman gereken kisi bu saaten sonra annen ve kardesin. Onlar ne diyor bu konuya? Al icabinda ikisiki yanina ve ayri bir daireye cik yokss gün gelir sende babanin borclari yüzünden borc batagina girirsin. Cünkü huylu huyundan vazgecmez.

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Böyle babaların abv.

Benzer sorun bende de var. Tam borç bitti diyoruz kredi çekip ev alıyor. Aldığı evde ev olsa berbat satmaya kalksan 2 yılda zararına satacağın evler.
3 evin kredi borcunu ödüyor

Diyorum 3 evi toplasan 1 ev alamazsın saçma sapan faiz ödemeyi bırak yazık günah diyorum dinlemiyor. El bana ne der diye saçma sapan işlere bulaşıyor.
Ömrüm borç ödemekle geçti benimde

Yazdıklarını okurken kendimi gördüm. Bende rahmetli ile bu tip sorunları yaşadım. Ben temizledim o yenilerini yaptı. Eğer kafayı yemek istemiyorsan ayır kendini dışarıdan destek ol. Buda senin sınavın. Elden birşey gelmez.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Genelde böyle insanlar kumar-kadın vs yoksa parayı akraba veya eş-dosta yedirirler ama sendeki durum sadece ticari kabiliyetsizlik gibi duruyor. Aslında hoş bir huy olan yumuşaklık-hoşgörü bu boktan dünyada başa bela ne yazık ki.

Hocam muhtemelen kredi sicili falan iyi değildir yani kredi vermezler diye düşünüyorum. Veriyorlarsa da sicilini boz bir şekilde. Kredi kartlarını da mutlaka kapattır. Önünü göremeyen insanlar için kkartı tam bir dipsiz kuyu. Borçla falan alıyorsa malı aldığı nalbur vs ne varsa artık git konuş, gerekirse tehdit et. OLabilirliği var mı bilmiyorum tabi ama bunlar denenebilir en azından.

Üst Alt