# Kaká - Sayfa 36 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Kaká

Oyun görüşü ve asist konusunda Zidane ezer geçer bence. Kaka'yı world class yapan özelliği üst seviye hızlanma/dribbling, ben de severdim ama gerçek bu.
Baskan, Kaka Italya liginde 223 macta 77 gol atip 63 asist yapmis.
Zidane 151 macta 24 gol, 14 asist.
UCL ligi Kaka 86 mac 30 gol 26 asist
Zidane 80 Mac 14 gol 32 asist
Ispanya ve milli maclarda hemen hemen ayni katki ama Zidane'da 1 dunya 1 Avrupa kupasi var. Kaka'da dunya kupasi yok, Coppa America var mi bilmiyorum. Bence Kaka'nin hakkini yiyorsun Fakat kariyer acisindan Zidane ezer gecer

Totti daha iyidi bence ama tam kıyas yapamam çünkü Totti daha bir forvet oyuncusuydu.Şöyle söyliyim sana Messi öncesi benim favori oyuncum Kaka idi, Cristiano'yu ilk dönemlerinde çok çok beğenirdim bir de yani Kaka konusunda kesinlikle ön yargım yok.

Gol sayısı normal çünkü Kaka tam bir 10 numaradan ziyade second striker ya da tranq idi. Asist ve oyun görüşü konusunda ise sayı olarak geride olması fikrimi değiştirmez, benim orada kastım nitelik daha çok çünkü.
Top kontrolu konusunda haklisin. Zaten cok guclu baldirlari vardi.

Baskan, Kaka Italya liginde 223 macta 77 gol atip 63 asist yapmis.
Zidane 151 macta 24 gol, 14 asist.
UCL ligi Kaka 86 mac 30 gol 26 asist
Zidane 80 Mac 14 gol 32 asist
Ispanya ve milli maclarda hemen hemen ayni katki ama Zidane'da 1 dunya 1 Avrupa kupasi var. Kaka'da dunya kupasi yok, Coppa America var mi bilmiyorum. Bence Kaka'nin hakkini yiyorsun Fakat kariyer acisindan Zidane ezer gecer

Abi güzel diyorsun da Zidane hangi mevkide oynuyordu? Ben yaşım gereği Zidane'ı İtalya'da seyredemedim ama La Liga'da oynarken sol kanat veya merkezde oynuyordu diye hatırlıyorum. Mesela istatistiklere baktığımızda Alex'in Hagi'den daha fazla skor katkısı olduğunu görüyoruz ama Fatih Terim yeri geldiğinde Hagi'yi orta sahada Tugay'ın önünde bile oynatmış.

Abi güzel diyorsun da Zidane hangi mevkide oynuyordu? Ben yaşım gereği Zidane'ı İtalya'da seyredemedim ama La Liga'da oynarken sol kanat veya merkezde oynuyordu diye hatırlıyorum. Mesela istatistiklere baktığımızda Alex'in Hagi'den daha fazla skor katkısı olduğunu görüyoruz ama Fatih Terim yeri geldiğinde Hagi'yi orta sahada Tugay'ın önünde bile oynatmış.
Zidane zaten 98 dunya kupasina kadar bu kadar populer degildi. Fransada bir takimla ( ya auxsere ya da bordoeux)UEFA kupasi mi ne almisti ama orada daha populer olan adini unuttugum forvet oyuncusuydu , o da sonra overrate cikti. Ismini unuttum, uzun sacliydi, Dugary miydi neydi. Zidane zaten dogal golcu degildi ama Kaka da golun disinda hayvan gibi asist yapiyordu. Prime zamaninda Kaka bildigin killerdi.

Bu arada diger mesajlari okumamisim.
Gerard ve Lampard'i karsilastirmak buyuk haksizlik. Takim degerleri arasinda ucurum vardi.
Peki, bu kadar ovulen, deger verilen Gerard, Lampard, Scholes, Ferdinand, Owens vs vs varken Ingiltere milli takiminin neden hicbir basarisi olmadi? Hep gundemde olduklari icin bazen gozumuzun onune cok sokuluyorlar.
Fakat yine de Ryan Giggs Ingiltere adina oynasaydi belki birseyler kazanirlardi.

Üst Alt