Kaleci ile Top Şişirme Sorunsalı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Benfica maçında kısa toplarla oyun kuramayınca muslera aracılığıyla uzun top şişirmeyi taktiksel olarak denedik.

Hocaların defans hattını ileri çıkartıp , dönen topları karşılaması ve baskı kurması için bunu istediğini biliyoruz ancak pas yüzdesi ve tekniği sınırlı kalecilere bunu yaptırmak yerine marcao gibi ayağına hakim bir oyuncuya yaptırmak daha mantıklı değil mi?

Üstelik kaleciye geri pas yapıldığında bizim oyuncularımız sahaya yerleşirken rakip oyuncular da yerleşiyor , rakip stoperler bu konuda her zaman avantajlıdır.

Bunun yerine diagne'yi kenarlara deplase edip , marcao ile kanatlara uzun top şişirdikten sonra diagne'nin sektirdiği topları hızlı oyuncularımızla kazanıp kaleye gitmek bence daha etkili bir strateji olur.

Ben olumlu buldum, diger turlu geriden pas yapip cikamiyoruz bu tur rakiplere karsi. Hele bu orta saha ile bu zaten imkansiz.

Porto deplasmanında da benzer bir oyun oynamıştık. Üstelik ilerde Diagne de yoktu. Sinan-Onyekuru-Gary üçlüsüne sürekli top şişirmiş o adamlar topları alamasa da orta saha elemanlarının hemen basmasıyla o bölgede topu kapmış pozisyonlar da bulmuştuk. Bence deplasmanlar için fena taktik değil bu kadar fizik üstünlüğümüz varken.

Kaleciler artik top sisirmiyor,carpraza sağa sola diogenel pas ,kontra pas atiyor.
işte demek istediğim muslera bunu yapamıyor pek.

top tekniği düşük bir kaleci de değil demek ki özel antreman yaptırılmıyor.

eğer muslera beceremiyorsa bu sorumluluğu marcao üzerine alsın.

kesinlikle uzun top diagne + akbaba , belhanda , onyekuru üzerine hücum antremanı yapmalıyız.

işte demek istediğim muslera bunu yapamıyor pek.

top tekniği düşük bir kaleci de değil demek ki özel antreman yaptırılmıyor.

eğer muslera beceremiyorsa bu sorumluluğu marcao üzerine alsın.

kesinlikle uzun top diagne + akbaba , belhanda , onyekuru üzerine hücum antremanı yapmalıyız.

muslera ile olmaz birak diogenel,kontra pasi bosken yerden havadan vurdugu toplar ya teğet geciyor rakibi yada rakibe yapisiyor.

Devam edilmesine karsiyim.Muslera ile sözlesme babinda.

Bu konuyu muslera basliginda dile getirdim muslera da sisirse defansta sisirse karsi yari sahada oyuncular arasi inanilmaz bir uzaklik var ve kafaya cikmaya useniyor bizim oyuncular. Takım hızımız çök yavas ve bu sebeple topun bizde olup rakip yarı sahaya oyunu yavas sekilde yığma sistemini uyguluyoruz.

Mevcut oyuncular ile bu şisirme oyunu oynamak bana gore yanlis paslasarak ilerlemek en dogrusu

Bu yontem kaleciyle denenir zaten

Ayrica marcao da denedi lakin kimsenin olmadigi sacma sapan bir yere sisirdi topu diye hatirliyorum

Onu da gectim her seyi bitirdik bir bu sorun kaldi sanki

Bizim takimin 1 numarali sorunu oyunu rakip yari sahaya yikamamaktir ve bunu yavastan yapmaya basladigimizi dusunuyorum

şuanki mevcut takımda y yapılması gereken en doğru taktiktir. çünkü bizim takımın yaptığı tek şey muslera-marcao-luyindama arasında paslaşmak. bazen orta sahalarda buna katılıyor ama sonrasında top dönüp dolaşıp Muslera'ya kadar geliyor. ha top devamlı bizim takımda oluyor, pas sayıları falan top seviyede hatta marcao ligin ikinci yarısının en çok top yapan oyuncu muymuş ne, kendi konusunda yazılmış. ama pozisyon bulamıyoruz. benfica maçında bu taktiği denedik, bütün maçta bulamadığımız pozisyonları bulmaya başladık. benzer bir şekilde Alanya maçında da paslaşarak hiç etkili olamadık. uzun topa dönünce pozisyonlar bulmaya başladık.
kısacası sezonun kalan maçları için oynamamız gereken oyun budur

XT1650 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt