Kalem Savaşları | #1 Selami Görmezler vs Alp Memduh Kalyoncu | AMK Kazandı - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kalem Savaşları | #1 Selami Görmezler vs Alp Memduh Kalyoncu | AMK Kazandı

Sindirilmeyi , kaosun bir parcasi olmaya tercih ederim, ozellikle de laf dalasi adi altinda bos sebeplerle ise

Zaten kayda deger bir konu varsa yazacagimi yaziyorum

Çünkü @Can BÜYÜK 'de uğuru sevmiyor.. Can sadece nefretini ve sevgisini dile getiremeyecek kadar hassas ve utangaç birisi.

Yanlış anlamazsan sana şu şekilde izah edeyim Canın tercihini..

Yıllardır Can ezeli rakip olarak, fb yani seninle rekabet etmiş.. Ama bir bjkli çıkıyor (uğur) ben en büyüğüm diyor..

Şimdi Canın yerinde kim olursa olsun bejekeliyi takmaz.. Kimse takmaz, bende takmam..

Tek ezeli rakibim var oda sinan derim. (fb benzetmemi sakın yanlış anlama)
Beni bekiştaşlı örneklerine karıştırma dorukçum

Ben oy verdim verirken sadece yazılara baktım. Bana sorarsanız ikisi de çok iyi değildi. Makale bazında bakarsak. Ki tez anti tez olduğunu düşünmüyorum bu iki sistemin. Yazılarda emek var. Ama birini seçmem gerektiğinde daha fazla emek sarfettiği ve konudan çok uzaklaşmadığı için Alp dedim. Uğur’u ise biraz farklı buldum. Aslında yazdıkları güzel ama konudan çok ayrı olmuş. Konu farklı olsa daha güzel olurdu.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ben oy verdim verirken sadece yazılara baktım. Bana sorarsanız ikisi de çok iyi değildi. Makale bazında bakarsak. Ki tez anti tez olduğunu düşünmüyorum bu iki sistemin. Yazılarda emek var. Ama birini seçmem gerektiğinde daha fazla emek sarfettiği ve konudan çok uzaklaşmadığı için Alp dedim. Uğur’u ise biraz farklı buldum. Aslında yazdıkları güzel ama konudan çok ayrı olmuş. Konu farklı olsa daha güzel olurdu.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Gercek buyuk usta :tbr:

Oncelikle yazilari okumadim , bu yuzden de oy hakkim yok , oyle onu severim oyle oy vereyim de yapmam . Okumama sebebim de bu konulara ilgim olmamasi

Fakat iki kisiye de bunca insana bir konuyu derinlemesine inceleme firsati verdikleri icin tesekkur eder , kubat a da 04:31 de bile beni elestirecek kadar onemsedigi icin de ayrica tesekkur ederim

Simdi aslinda sonraki uzun alp ugur soz duellosu bana iki tarafa da sunu sorma geregi hissettirdi . Hafif elestirimden baslayim , sevgili alp , sayin dostum neden uzatiyorsun ? Yani konu nerdeyse kullenecek , up uzun bir yaziyla harliyorsun ? Ve arkasindan benim de bu vesileyle harlamama imkan taniyorsun . Bence senin bu surecte yaptigin tek hata bu , sevgili sarper ve kenan in da bu vesile ile adini gecireyim , bir kac ay evvel onlarla da farkli konularda boyle bir konusmamiz olmustu aklima geldi

Gelelim ugur sana . Bir cok yerde fikir ozgurlugunden , veya konusma hurriyetinden bahsediyorsun , daha 12 saat evvel Gs cezasi ile ilgili ben bir yorumda bulundugumda , "evet ozgurluk dedim ama bu GS konusu ..." diye bir ama koydun , yani zorla cephe aciyorsun . Senin onemsedigin konularda fikir hurriyetini rafa kaldirma veya insanlari kisitlama hakkin mi olmali ?

Daha onemlisi , hadi GS konusu diye bir hassasiyetin var diyelim , peki ben dun men cezasini ihtimal dahilinde gorme yorumu yaptigim icin bana cikistin. Bundan cok degil 15 gun evvel "asla para cezasi olmaz, imkansiz" demedin mi ? Hatta "fine" kelimesini gosterdigimde , o direk tahsillik bir ceza degil temlik demedin mi ? Ama sonrasinda "her halukarda" odenecek bir 6 milyon euro ceza ile karsilasmadik mi ?

Yani Gs ile ilgili tahminin aleyhimizde tecelli edip yorumunu haksiz cikarmadi mi ?

Ikincisi , tartisma basliginda alayci bir uslupla "hdp hatta mhp yi gececek diyenler neredeler .." vs bir sey yazdin , bunun "bence hdp mhp yi gecemez" anlamindan ziyade , bu yonde dusunenleri kucumsemek anlami tasidigini anlamayacak biri olamazsin , ama bak ne oldu hdp mhp yi gecti

Daha evvel Gs ilk seciminde dursun dedin, ikincide ucu ucuna ve fb secimine ali koc ucu ucuna dedin . Bunlar varken baskalarinin yorumlarina alayci karsiliklar verip sonra onlar seni kisitlamaya kalkinca ozgurluk , fikir hurriyeti demek cok adil olmuyor

Usuluyle bir cevap verirsen benden ziyade herkes istifade eder
Üstat ceza meselesinde dün makale yazayım derken arada gördüm ve dedim ceza çıkarsa uçurun beni diye hatta ve kaynak verdim normalde galatasarayla alakalı da olmasa yazmazdım yoksa fikir özgürlüğün var tabii ki

ceza tahminim tuttu ama fine kelimesi temlik olacak dedim o tutmadı haklısın yanıldığımda kabul ederim zaten

hdp-mhp olayında tahminim orada ben hdp mhp'yi geçer ama çok oy alır dedim seçimden günler önce herkes anket şirketleri bile 3-4 gösterirken ama ilk sonuçlar gelince mhp seçimin kazananıdır denilince mhp hem iyi partiyi hem de hdpyi geçecek dedim sadece bir kısmını alıyorsun yani seçim öncesi tahminim orada yazıyor zaten seçim gecesi ilk sonuçlar geldiğinde yazdım ancak chpden hdpye giden istanbul oylarıyla mhpyi geçtiler kılpayı da olsa foruma geldiğimden beri tutmayan bir şenol güneş var ki o duyumdu tahmin değil ama gerçekleşmedi sonuçta fikir hürriyetiyle alakası yok bunların ceza konusunda kalbini kırdıysam özür

Ben yargilama tarzinda yazmadim bunlari . Mhp yi hdp nin gecmesi , ali koc un veya cengiz in tahminlerinden daha buyuk farkla kazanmasi , dursunun kazanamamasi vs vs .. bunlar kim yapsa yatabilecek tahminler zaten , sana ozel degil

Goze batan iki detay var , tutunca bayiltana kadar demistim demen (baska bu siddette yapan yok) , bir de tahminin sonucu belli olmadan karsit dusuncedekilere "hani cikin neredesiniz" filan tavri

Bunlarin kazandirdigi bir sey yokken neden yaptigini cozemedigim icin o yaziyi yazdim

Şu an için bi yorumda bulunmayacağım ama iki renkdaşımızı da tebrik ediyorum. Oldukça güzel yazılar yazmışlar. Forumda bu tip yazılar görmeyeli baya oldu ve benim de uzun zamandır yazmak istediğim bi yazı vardı. İki arkadaşımızın da yazmış oldukları yazılar beni de iştahlandırdı. Umarım müsait olduğum yakın bir vakitte sizlerle paylaşabilirim.

Sevgiler.

Alp bana kirilmasin ama ben puanlarin objektif verildigini , yaziya gore verildigini dusunmuyorum . Yani simdi bu iki yazi arasinda gsc ahalisinin 25% 75% tercih yapmasindaki asil sebep ugur a olan antipatidir

Bu antipatiyi de kendi dogurdugu icin mustehak midir bilemem , o ayri mesele

Bu forumda mesajlarda bile objektiflik mumla aranirken ankette bulmayi ummak da saflik olurdu

Tekrarliyorum alp yanlis anlamasin , ben kangren olan bir probleme parmak bastim bu vesile ile

Alp ile ben yarisa gireyim daha bastan sonuc belli olur , sinan 20% alp 80%

Ugurla girersem biraz daha denge olur ama kazanirim cunku antipatiklikte beni gecti son donemde

Malesef gsc bir ulke yansimasidir aslinda

Alp bana kirilmasin ama ben puanlarin objektif verildigini , yaziya gore verildigini dusunmuyorum . Yani simdi bu iki yazi arasinda gsc ahalisinin 25% 75% tercih yapmasindaki asil sebep ugur a olan antipatidir

Bu forumda mesajlarda bile objektiflik mumla aranirken ankette bulmayi ummak da saflik olurdu

Tekrarliyorum alp yanlis anlamasin , ben kangren olan bir probleme parmak bastim bu vesile ile

Ugurla girersem biraz daha denge olur ama kazanirim cunku antipatiklikte beni gecti son donemde

Vay be resmen akp-mhp versusu gibi olmuş benim kapışmam...ülkücü gençlik kızgın :) hürmetler sinan...

Estağfurulah yanlış anlaşılacak bir durum yok fakat Uğur'un bilgisi konusunda fikrim sabit olmasına rağmen çok daha iyi bir yazı bekliyordum karşımda ve tahminimden daha az sıkıntı yaratacak bir yazıyla gelmiş rekabet konusunda.Tepki oyu elbet almışımdır ama hakkım da yenmesin lütfen yazdığım yazı konusunda.Jüri değerlendirmesi ve özellikle Uğur'un uyuz ettiği Keramettin adminden ziyade Talha'nın puanlamasını merak ediyorum.Hiç müdahil olmadı çünkü.

Cüneyd Zapsu Deşifresi: Efendim uğuru rogardan aşağı süpürmeyin ileride kullanırsınız :) En azından yağmur şebekesine doğru sürükleyin...

Üst Alt