Kameni ve Gomis'in 15 Yıllık Hikayesi! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kameni ve Gomis'in 15 Yıllık Hikayesi!

1816184_1_1508396179yvLx8.jpg

Galatasaray’ın ve Fenerbahçe’nin kahramanları Gomis’in ve Kameni’nin 2002’de yaşadığı olay ortaya çıktı. Pazar günü herkesin gözlerini çevireceği Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde biri atan biri de tutan olarak karşı karşıya gelecek: Bafetimbi Gomis ve Carlos Kameni…

Galatasaray ve Fenerbahçeli iki yıldızın tam 15 yıl öncesine dayanan dostluğuna ve ikisinin de unutamadığı 2002 senesinde yaşanan olaya ulaşıldı. Biri Senegal, diğeri ise Kamerun asıllı iki Fransız oyuncunun altyapı yıllarında yolları kesişti. Fransız ekibi Saint Etienne’nin oynadığı bir hazırlık karşılaşmasında Bafetimbi Gomis’in karşısında rakibi Kameni’ydi.

Pazar günü Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde karşılaşacak olan Kameni ve Gomis, 2002-03 senesinde ilk kez karşılaşmıştı. 15 yaşındaki Gomis, hali vakti yerinde olmayan bir ailenin çocuğuydu. Tek hedefi, bir gün üst düzey bir futbolcu olup ailesini rahat ettirmek, ev almak ve onlara daha rahat bir gelecek sunmaktı.
Hırslıydı ama o zamanki maddi imkansızlıklar nedeniyle kramponu çok eskimişti. Kameni gitti ve Gomis’in durumunu bildiği, gördüğü için hemen bir krampon aldı. Maçta giymesi adına Gomis’e verdi. Daha sonra Kameni, kramponları Gomis’e hediye etti. Kameni’nin bu davranışı genç Gomis’i çok etkiledi. Sonra bir gün Gomis’in telefonu çaldı.

Telefondaki Kameni’ydi. Galatasaraylı futbolcudan 3 yaş büyük olan ve bir ağabey gibi yaklaşan Kameni, Gomis’e sesleniyordu: "Seninle gurur duyuyorum. İmza attığın kariyerle mutlu oluyorum kardeşim."

Bundan sonrasını Gomis’ten dinleyelim: "Kameni’ye büyük saygı duyuyorum. Çünkü ben küçükken hali vakti yerinde olmayan bir aileden geliyordum. Kameni bana antrenmanda krampon almıştı. Onları bana hediye etmişti. Ona karşı özel bir saygım var. O kramponu alması beni çok mutlu etmişti ve çok özeldi. En son telefonla görüşmemiz oldu. İmza attığım kariyerimle, benimle gurur duyduğu söyledi. Ben de aynı şekilde onunla gurur duyuyorum."

Hürriyet

GSCimbom Portal

Demirkol'un gazete haberleriyle ilgili efsane sözü vardır "ulaşıldı, öğrenildi" diye yazılmışsa haber içeriği orada bir durup düşünmek lazım :D

Kameni birkaç olağanüstü kurtarış yapsın, Gomis de hiçbir kalecinin kurtaramayacağı bazukalarıyla birkaç gol atsın, o gollerle de maçı kazanan taraf olalım. Maçtan sonra da birbirlerini tebrik etsinler, hiçbir mahzuru yok. Hem ''Kameni daha ne yapsın?'' denir, hem Gomis baştacı edilir...

Kameni ile bir sorunumuz yok, yanlış bir hareketini de görmedim şu ana dek; bizim sorunumuz ''Arsızlar kulübü'' FB ile; fark 11 puan olursa daha da toparlanamazlar...

Üst Alt