Karatay Diyeti! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Karatay Diyeti!

Aslında Dr. Canan Karatay bir kalp doktoru ve uzmanlık alanı "diyet" değil. Dolayısıyla piyasadaki "Karatay Diyeti" kitabı, aslında bir yaşam kılavuzu niteliğinde...

Aranızda uygulayan yada ilgisini çeken var mı?

Ben 3 haftadır uyguluyorum, sonuçları ve diyet kapsamını paylaşabilirim.

Cevap: Karatay diyeti !

Aslında Dr. Canan Karatay bir kalp doktoru ve uzmanlık alanı "diyet" değil. Dolayısıyla piyasadaki "Karatay Diyeti" kitabı, aslında bir yaşam kılavuzu niteliğinde...

İlgimi çekiyor, forma girmem lazım.

Yanlış anlaşımasın ama eğer kilo vermek için diyet yapıyorsanız bir yere kadar eğer aşırı çalışan biri değilseniz kendinize zaman ayırın spor yapın derim

Kendisi her ne kadar statinler konusunda haklı olsa da kolesterol konusunda ağır saçmalıyor.Yaşından dolayı kendi kolesterolü uçtu heralde yüksek kolesterol yararlıdır falan demeye başlamış. Damar sertliğine neden olduğu yalandır diyerek insanları yanlış yönlendiriyor. Söylediklerine patologlar gülmez bile. Yanına aldığı 2 indexlik yayını olmayan proflarla ne yapmaya çalıştığını anlamak güç. Doğrularla yanlışları harmanlayınca doğrular yanlışları şirin göstermemeli. Hele hele bir kardiyoloğa yakıştıramadım. Diyetini bilmiyorum ama yaşam felsefenizi Karatay'dan almanızı tavsiye etmem Abdullah abi ;) Ayrıca Diyetde ne var bilmiyorum fakat hayvansal yağı bol şeyler yemenizi tavsiye ediyorsa aman diyim.

Yanlış anlaşımasın ama eğer kilo vermek için diyet yapıyorsanız bir yere kadar eğer aşırı çalışan biri değilseniz kendinize zaman ayırın spor yapın derim

Bu yaz tam 4 ay spor yaptım, hem de öyle trışkadan değil, haftada minimum 3 gün, en az 3 saat (ki ortalaması 4 saati bulmuştur), hem de kardiyovasküler bir tempo içinde.

Havalar soğuyunca bırakmak zorunda kaldım ama yaptığım dönemde kilom sadece 2-3kg düştü ve sabitlendi. Göbek çapı olarak tabir edeceğim kemer ölçüm pek değişmedi. (O dönemde yemek ile ilgili kısıtlara girmedim bunu kabul ediyorum)

Son 3 haftada Karatay etkisini görebilmek üzere spordan uzak durdum. Sadece ve sadece diyet uygulayarak (özetle ekmek ve şekeri çıkarttım hayatımdan) ve sonuç;

"verdiğim kilo 3 ve kemer ölçüsünde 2cm incelme".

Spor falan bahane,az yemek yiyen her insan kilo verir.

Ben az yiyorum diyenlere bakıyorsun,tek başına 3 çeşit yemek yiyor.Doymadan asla sofradan kalkmıyor.

Benim önerim,yemekleri çok yavaş ve aralıklı olarak yemek.Açlık hissi azaldığı anda yemeği bırakmak.Birde yemek yerken bol sıvı tüketin,iştahı kapatır.

Abdullah bey kilo 110 :( derhal bu tip bir uygulamaya başlamam lazım... detayları merak ediyorum... şimdiden teşekkürler

Spor yapmadan kilo vermek hic saglıklı degil. Spor yapılmadan verilen kilolar en ufak diyet bozmada alınıyor hemen, yag yakma olayıyla dolasımı duzensiz vucudun [hareketsiz] kalorisiz kalarak yag tuketmesi cok ayrı olaylar.

Ben herkese tavsiye vereyim bu konuda ; hareketli olun (en azından her gun 45 dk yuruyun, mini kosular yapın) ve dengeli beslenin. Gunde 2 Lt su icin, vucut zaten kendini duzene sokuyor. Dengeli beslenme ise şu : Beyaz şeker, trans yag(margarin vs.), ve en onemlisi GDO'dan uzak durmak kosuluyla (marketlerden alıp tukettiginiz seylerin %80'i GDO'lu) canınızın cektigini yemek. Gunde 3 ogun, 1 ogun sadece meyva olmak uzere. En onemlisi hareket ve bol su. Bol bol'da deniz urunleri tuketin.

Vucuda gercek manada yararı olan 3 besin'i yazıyorum size ;

1. BALIK

2. BAL

3. ZEYTIN

Bunun dısında KECIBOYNUZU OZU icmeyi'de ihmal etmeyin, icerisinde her turlu mineral var.

GDO'DAN UZAK DURUN !

zeytin ve saf zeytinyagı'nda (aslında yag degil o biliyorsunuz) bulunan mineraller vucut ozellikle damarlar icin altın degerinde.

icerigi : demir, sodyum, potasyum, fosfor, kalsiyum, manganez, magnezyum, boron, çinko, bakır. SIFIR KOLESTROL olmasıda cabası. vucutta değdiği her yere sihir etkisi yapıyor deyim yerinde ise.

diet felan hikaye, ögün saatini geçirme yeter,yani saat dışına çıkma düzenli ye az veya çok .... şeker kesinlikle yasak

1.Sende mi şike yaptın?

2.Bende değilim

3.Kandırılacak yaş sınırı nedir?

4. Küsersen küs.

5. Insan vucudunun hayvan etine hayvan gibi ihtiyacı vardır, o kadar besin takviyesi haplarını renk olsun diye üretmiyorlar.+

6. :sgr:

1.Yaparım :ays:

3.Benim zamanımda yaş sınırı 18 falandı ama düştü şimdi 13-14

4.Çocuklar küser öhm

5.RAMARAY & YAŞAM BİLİMİ : "BİTKİLERDE DE HAYAT VAR, O ZAMAN NEDEN ONLARI ÖLDÜRÜYORSUNUZ?" VEJETARYENLİĞE FARKLI BİR BAKIŞ...

En azından bu yazıyı oku. Çok sıkıcı, uzun cümleler yok. Beş dakkada bitirirsin, pls :ays:

Niye dersen ben daha abuk biçimde yazıcam. Orda hazır duruyor işte

Üst Alt