861203.jpg

Galatasaray deplasmanda Kasımpaşa'ya 2-1 mağlup olurken ilk yarıda Serdar Aziz'in Bernard Mensah'a yaptığı penaltı pozisyonu oldukça tartışıldı.


İşte yorumcu ve eski hakemlerin pozisyonla ilgili görüşleri:

Bülent Yavuz: "Serdar Aziz, sol ayağıyla Bernard Mensah'ın ayak bileğine bir müdahale yaparken sonrasında topla oynuyor. İlk bakışta penaltı değil gibi görünse de pozisyon incelendiğinde geriye 'Aferin Halis Özkahya' demek kalıyor. Buz gibi penaltı.Halis Özkahya penaltının da dışında 10 numara maç yönetti. Hakem hatalarının yoğunlaştığı son haftalarda bu tür yönetimler, hakem camiasını biraz rahatlatmıştır diye düşünüyorum.Bundan sonraki maçlar daha da zor. Hakemlerimiz daha dikkatli ve yüksek konsantrasyonla yönetmeliler. Gerek Merkez Hakem Kurulu gerek Türkiye Futbol Federasyonu'nun buna ihtiyacı var."

Barış Ertül: "Yüzde yüz penaltı değil. Penaltıyla uzaktan yakından alakası yok."

Ahmet Çakar: "Türkiye'de şu an bir soykırım yaşanıyor, hakemlerimiz takım gözetmeksizin hakemler maçları takımları katlediyorlar.Galatasaray maçında verilen penaltı penaltıysa ben 20 senelik hakemliğimi çöpe atıyorum. Serdar Aziz'in hareketi penaltıysa ben hakemliğimi çöpe atıyorum.Hızlı çekimde ve yavaş çekimde izledim bu pozisyon penaltı değil."

Sabri Ugan: "Hakem hocaları bu konuda fikir birliği içinde değil. Serdar'ın hareketi çok acemice. Bence hakemi yanıltan bu oldu. Ancak ben olsam penaltı vermezdim."

Bülent Korkmaz: "Penaltı. Yerden giden topa havada hamle yapılmaz."

Ali Gültiken: "Serdar önce topa müdahale ediyor, ardından ayağı Mensah'ın ayağına geliyor. Darbe var. Penaltı."

Sinan Engin: "Kasımpaşa’nın kazandığı penaltı pozisyonu çok zor bir pozisyon. Hakem 1 saniyede bu düdüğü çalması lazım. Hakem o anda penaltı demesi gerekir, sağdan soldan baktığınız zaman Serdar Aziz’in kontrolsüz bir hareketi var. Bana sorarsanız, ben buna penaltı derim. Defans oyuncusu bu kadar kontrolsüz müdahale edemez. Yoruma açık diyebilirsiniz, ancak anlık bakarsanız penaltıdır. Ahmet Çakar neden keskin konuştu anlamadım."

Evren Turhan:"Hakemler hata yapar ama art niyetli değildir diyoruz. Futbolun içinden geldik. Diğer yorumları da dinleyince inanılmaz şeyler duyuluyor. Halis Özkahya bana göre bu maça damgasını vurdu. Maçın önüne geçti. Penaltı değil diyenler var. Ben demem. Neden demem? Bence penaltı kararı yanlış. İlk topa Serdar dokundu. Niyeti bozuk bana göre"

Tuncay Şanlı: "Penaltı"

Metin Tekin: "Serdar'ın çok dağınık müdahalesi var. Ben önce penaltı değil sandım. Fakat net penaltı."

Önder Özen: "Serdar Aziz'in pozisyonu net penaltı. Penaltıda Mensah'ın büyük payı var."

Rıdvan Dilmen: "Penaltı ile ilgili 4 açıyı izledim, 3 açıdan penaltı yok gibi ama bir açıdan var gibi… Biz 4 açıdan izlerken karar veremezken bu konuda net konuşamam."

Serkan Korkmaz: "Müdahale görüyorum ama penaltı görmüyorum burada."

İlker Yağcıoğlu: "Penaltı ağır karar."

Levent Tüzemen: "Hakem, Galatasaray'ın golünde Donk'un ikili mücadelesini oynatıyorsa penaltı pozisyonunda da devam ettirmeli."

Olcay Çakır: "Bence penaltı."

Erman Toroğlu: "Bu kontrolsüz hareket. Karar yüzde 100 doğru. Eksik olan Serdar Aziz'e sarı kart. Dan diye adamın ayağına geçiriyor kramponu. Net penaltı. Bir de sarı kart. Serdar Aziz her zaman yaptığı gibi bodoslama giriyor. Topa vurduktan sonra adamın ayağına geçiriyor. Net penaltı."

Abdülkerim Durmaz: "Buna, 'penaltı değil' diyorsan Ahmet Hoca kusura bakma senin hakemlik hayatını ben çöpe atıyorum o zaman. Yüzde 1 milyon penaltı."

Mustafa Çulcu: "Serdar Aziz'in hareketi topa. Gelen ayak, onun ayağına çarpıyor. Penaltı yok. Serdar Aziz topa vurduktan sonra ayakların çarpışması kaçınılmaz. İsmail Köybaşı'nın hareketi farklı. Onun müdahalesi devam ediyor. Bu iki pozisyon arasında ciddi fark var."

Ersin Düzen: "Serdar Aziz'in pozisyonu bence penaltı değil."

Deniz Çoban: "İlk hızlı çekimde izlerken Serdar Aziz topu kurtardı bu nasıl penaltı diye düşünmüştüm. Değişik açıdan görünce topa ufak bir teması var evet ama sonradan dikkatsiz davranıyor ve ayağının tabanı ile darbesi var, buna penaltı değil diyenler çıkacaktır. Serdar Aziz'in dikkatsiz davrandığı için hakemin kararını doğru bir karar olduğunu düşünüyorum"

Halil Özer: "Bence penaltı ama diyelim ki, hakem penaltıda hata yaptı. Peki Galatasaray ikinci yarıda rakibi karşısında toz şeker gibi dağılmayı nasıl açıklayacak? O yüzden hakeme değil, önce kendine bakmak lazım"

Mehmet Demirkol: "İlk izlediğim de penaltı değil gibi gelmişti ama bir açı var orada penaltı gibi gözüküyor. Hakem de o açıdan gördü zaten. Bana göre penaltı kararının doğru olduğu o açıdan belli oluyor. Ancak hakem de ilk bizim gördüğümüz açıdan görseydi penaltı vermezdi."

Peki pozisyonun kahramanları penaltıyla ilgili ne dedi?

Serdar Aziz: "Pozisyonun penaltıyla uzaktan yakından alakası yoktu. Hatta orada bana faul yapıldı. O pozisyondan sonra ayağımdaki ağrı sebebiyle çıkmak zorunda kaldım."

Bernard Mensah: "Pozisyon penaltıydı. Toptan önce ayağıma bir müdahalesi oldu. Televizyondan da gördüm. Söyleyecek fazla bir şey yok, bence penaltıydı."

Ajansspor
 
Son düzenleme:
Hakemlere cok takilan hep dezavantaj yasar

halis ile 8 deplasmanda 1 galibiyet varmis , boyle istatistik olur mu deniyor

olur neden olmasin

zaten sirf son 3 ayda son 7 deplasmanda 6 maglubiyetin varsa her hakemle , o da olur

penaltiya ve donk un her iki yarida 2 mudahalesine yorumu yaptik zaten

Usulune uygun girse faul olmayacak pozisyonlarda bodozlama girersen o duduk calinir
 
Penaltı ile uzaktan yakından alakası yok, nasıl dalarsan dal. Hakemin görevi bunu süzmek sırf bodoslama daldı diye penaltı çalmak değil.
 
Donk'un gole giden Trezeguet'e yandan kayıp topa müdahale edip ardından da ayağına temas sağlaması da faul son adam olduğu için kırmızı kart öyleyse.ya arkadaş tamam serdar kontrolsüz hareket ediyor o pozisyonda ama adamın amacı topa müdahale etmek ki topa da istediği gibi olmasa da müdahale ediyor.tam vuramadığı için topa boşa giden ayak rakibe de temasta bulunuyor.dolayısıyla pozisyonun penaltı olmaması lazım.topa müdahalesi olmasa anlarım penaltı direk rakibe gelir müdahale ancak adam topa vurmaya çalışmış istediği gibi uzaklaştıramadığı için boşa giden ayak rakibe temas ediyor.bunu çözebilen adam yok zaten ülkede hala gelmiş penaltı diyorlar ya.
 
Bu pozisyona net penaltı diyen süzme orduludur, GSARAY düşmanlığı alenidir, katıksız bir yavşaktır, embesildir..Bülent Korkmaz içimizdeki hain olduğunu belli etmiştir, diğer net penaltı diyenler zaten GSARAY düşmanlıkları belli olan kuş familyasıdır..

SM-C5010 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
sinan üstada mı edildi bu laflar?

Lenovo P2a42 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
 
Penalti diyenlerin neredeyse hepsi Besiktasli ve Fenerbahceli olmalari ile taninmis insanlar.

Bir de Bülent kaptan var bunlarin arasinda...
 
4 takımın atbaşı şampiyonluk mücadelesi verdiği ortamda objektif olacağım diye en azından "net" penaltı olmayan bir pozisyona penaltı diyorsan senin efsaneliğinde kaptanlığında sorgulanır.bu halis mulisin kötü niyetini görmeyen acaba penaltı mı diye düşünen istisnasız herkes şüphelidir nazarımda.embesil derken amacım hakaret değildir.eğer GSARAYlı isen ve bu çirkef oyunu süzemiyorsan objektiflik oynarsan aptalsındır.yada GSARAYLI görünümlü hainsindir başka seçenek yok. şahsi fikrim geçmişte G.birliği hocasıyken bize attıkları gol sonrası maymun gibi sevinerek hainliğin ipucunu vermişti bu pozisyona penaltı diyerek ispatladı.

SM-C5010 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
 
4 takımın atbaşı şampiyonluk mücadelesi verdiği ortamda objektif olacağım diye en azından "net" penaltı olmayan bir pozisyona penaltı diyorsan senin efsaneliğinde kaptanlığında sorgulanır.bu halis mulisin kötü niyetini görmeyen acaba penaltı mı diye düşünen istisnasız herkes şüphelidir nazarımda.embesil derken amacım hakaret değildir.eğer GSARAYlı isen ve bu çirkef oyunu süzemiyorsan objektiflik oynarsan aptalsındır.yada GSARAYLI görünümlü hainsindir başka seçenek yok. şahsi fikrim geçmişte G.birliği hocasıyken bize attıkları gol sonrası maymun gibi sevinerek hainliğin ipucunu vermişti bu pozisyona penaltı diyerek ispatladı.

SM-C5010 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
biraz da halis mulis topçularımızı sorgulasak?

Lenovo P2a42 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
 
Üst Alt