Kaza Yapan Sebze Kamyonunu Yağmaladılar! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kaza Yapan Sebze Kamyonunu Yağmaladılar!

YouTube

Yozgat'ta şarampole devrilen sebze yüklü kamyondan dökülen domates ve karpuzları, diğer araç sürücüleri tarafından yağmalandı.

Yozgat’ın Çalatlı Köyü yakınlarında sabah saatlerinde sebze yüklü kamyonun şarampole devrilmesi sonucu maddi hasarlı kaza meydana gelirken, kasasında bulunan domates ve karpuzlar yerlere saçıldı.

Kaza yapan kamyonun olay yerinden kaldırılmasından sonra, yol kenarına dökülen domates ve karpuzları gören sürücüler, araçlarını durdurarak yanlarında getirdikleri çuvallara doldurmaya başladılar. Mal sahiplerinin kamyondan dökülen sebzeleri toplamasına fırsat vermeyen sürücüler, yoldan geçen diğer araç sürücüleri tarafından cep telefonları ile görüntülendi. Sebze ve meyveleri kapışan sürücülerin yol ortasına bıraktıkları otomobiller nedeniyle E-88 karayolunda bir süre trafik de aksadı. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasıyla birlikte dökülen sebzeleri toplayan fırsatçılar, görüntüleri izleyenler tarafından yağmacılıkla suçlandı.

Kaza yapan sebze kamyonu yağmalandı!

bu neki diğer ülkelerde hayvan taşıyan araç devrildiğinde kaza yerinde hayvanları hemen yakalayıp kesip pişirip yiyorlar.

İki saat önce toplanan bir semt pazarının içinden geçtim arabayla bir çok insan yere atılmış sebze ve meyveleri seçiyordu. İçim kan ağladı lanet ettim yaşadığım bu hayata, bu ülkeye; şimdi ise bu hayvanları gördüm.

Biz nasıl bu hale geldik. Sanki önceden bu kadar yoksulluk yoktu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yozgat'ta ağaç olan tek yer askeriye...
Yozgat'a ölümcül kenelerle mücadele için devlet doğaya bıldırcın ve keklik bırakıyor halk o hafta ava çıkıyor... Keklik ve bıldırcından eser yok. Gidin bir Yozgatlı'ya sorun oralar niye gelişmedi diye adamların cevabı "Atatürk ceza verdi 100 yıl, o yüzden geri kalmış durumda der". Niye ceza verdi diye sorunca "Atatürk her şehirden kadın aldı bir tek buradan alamadı ve kovaladık"... Nato kafa, nato mermer.

Yozgat olunca şaşırmadım diyebilirim.

s-25ed9aa1f086ce71272b413952f5c26d28159be3.jpg

Yozgat'ta ağaç olan tek yer askeriye...
Yozgat'a ölümcül kenelerle mücadele için devlet doğaya bıldırcın ve keklik bırakıyor halk o hafta ava çıkıyor... Keklik ve bıldırcından eser yok. Gidin bir Yozgatlı'ya sorun oralar niye gelişmedi diye adamların cevabı "Atatürk ceza verdi 100 yıl, o yüzden geri kalmış durumda der". Niye ceza verdi diye sorunca "Atatürk her şehirden kadın aldı bir tek buradan alamadı ve kovaladık"... Nato kafa, nato mermer.
Tam öyle anlatmadı dedem ama Atatürk olayını.
Çapanoğlu diye birisi varmış Atatürk zamanında.
Atatürk Yozgat'tan geçen bir tren yolu yapacakmış.
Bu Çapanoğlu'da o zamanlar mal ve tarla sahibiymiş.
Gelen memur yada askerlere izin vermemiş koyunu ineği rahatsız eder diye.
Atatürk bunu çağırmış ve astırmış sonrada Yozgat'a bir çivi çakılmamış.
Dedem böyle anlattı.
Bundan 20 yıl oncesine kadar sadece bir bira fabrikası vardı.
Sonra sanayi ayağına yimpaş diye üç kâğıtcı bir kuruluş kurdular. Hacı hoca ayağına milleti dolandırdılar...

Özet geçtim pek fazla bilgi sahibide değilim.

P9 Gscimbom Mobile

Tam öyle anlatmadı dedem ama Atatürk olayını.
Çapanoğlu diye birisi varmış Atatürk zamanında.
Atatürk Yozgat'tan geçen bir tren yolu yapacakmış.
Bu Çapanoğlu'da o zamanlar mal ve tarla sahibiymiş.
Gelen memur yada askerlere izin vermemiş koyunu ineği rahatsız eder diye.
Atatürk bunu çağırmış ve astırmış sonrada Yozgat'a bir çivi çakılmamış.
Dedem böyle anlattı.
Bundan 20 yıl oncesine kadar sadece bir bira fabrikası vardı.
Sonra sanayi ayağına yimpaş diye üç kâğıtcı bir kuruluş kurdular. Hacı hoca ayağına milleti dolandırdılar...

Özet geçtim pek fazla bilgi sahibide değilim.

P9 Gscimbom Mobile
Öyle diyenler de var... İsyan dedikleri olay 1920 yılında oluyor. 1920'de tren ve yatırımla ne alakası olabilir ki? Doğrusunu söylemek gerekirse, halkının gelişmek için çaba göstermemesi dolayısıyla böyle aslı, astarı olmayan rivayetlerle taçlandırmışlardır. Yozgatlılar tarafından bir sürü rivayet uydurulmuş fakat hemfikir oldukları kesin ceza yedikleri... Bu ceza olayını her ne hikmetse Yozgatlılardan başkası bilmiyor. Ben de onlardan duyunca çok şaşırmıştım, hatta kahkahayı basmıştım.. Ne bir bilgi var, ne bir belge var, evrile evrile nasıl 21. yüzyıla kadar geldi akıl işi değil gerçekten...

Üst Alt