Kebap mı, Pizza mı? - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kebap mı, Pizza mı?

Zevk meselesi eleştirelecek bir husus göremiyorum. Yol kenarında mangal yapmaktan iyidir herhalde.

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Garip !...

1 - Zevk meselesi eleştirelecek bir husus göremiyorum.
2 - Yol kenarında mangal yapmaktan iyidir herhalde.
tahterevalli_574191.jpg

Bu ikisi sonuc bakımından yanyana kullanıldığında; dengeli bir vaziyette, anlaşılabilir ve kabul edilebilir olması RESMEN MUCİZE...:D

Yani; ya '' zevk meselesi bu '' sözünün saygı bekleme davetinden,
yada iyidir '' ...tan iyidir herhalde. '' küçümseme ifadesinden taviz vermek zorunda kalıyorsun mecburen.:asd22:

Ayrıca yol kenarında duman tüttürüp mangal yapmanın zevkini, herkesin anlayıp kavrabilecek olmasını da beklemek abesle iştigâl olur tabii ki.. :hat:

Son düzenleme:
Garip !...

1 - Zevk meselesi eleştirelecek bir husus göremiyorum.
2 - Yol kenarında mangal yapmaktan iyidir herhalde.
tahterevalli_574191.jpg

Bu ikisi sonuc bakımından yanyana kullanıldığında; dengeli bir vaziyette, anlaşılabilir ve kabul edilebilir olması RESMEN MUCİZE...:D

Yani; ya '' zevk meselesi bu '' sözünün saygı bekleme davetinden,
yada iyidir '' ...tan iyidir herhalde. '' küçümseme ifadesinden taviz vermek zorunda kalıyorsun mecburen.:asd22:

Yol kenarında mangal yapmanın zevkten fazla görüntü ve çevre kirliliği olduğuna kanaat getiremiyorsan analiz kasman tuhaf değil mi ?

O yüzden zaten cogu besinler dedim, cünkü senin genelde pek tradisyonel yemek ayirt emezmissin gibi geldi bana. ^^

Peki, o vakit kebab yanlis mi kullaniliyor bazi yemeklerde ? Meraktan soruyorum bunu. Mesela normal firinda yapilan bazi yemeklerede Türkiye´de kebap deniliyor. Yada Cevapcici var balkan ülkelerinde. O da normal firinda yapiliyor, özü kelimenin kebabdir. Genelde domuz ile yapilir (Bosna, Arnavutluk disinda), cok lezzetlidir.

Peki, O vakit bir daha sorayim, degistirerek soruyu.

Ikimiz Amerika´da hapise düstük, idam ile yargilaniyoruz, ve idam cezasina carpitildik. Ikimizin de idama az bir süremiz kalmis, kuru kuru düsünüyoruz, birimiz oturuyor basi egik, digeri volta atiyor... Ikimize de besin anlaminda, son istegimiz soruluyor. Ancak Pizza ve Kebab´da özel bir hakkin var. Tanidigin en iyi Kebap ustasini, yada Pizza ustasini getirtip, en sevdigin Pizza yada Kebab seklini (mesela Mozarella, Adana) yaptirmayi teklif ediyorlar.

Hangisini secerdin ? R

A: En sevdigin Kebab ustasindan, en sevdigin kebap seklini mi, oysa hangisi ?
B: En sevdigin Pizza ustasindan, en sevdigin Pizza seklini m, oysa hangisi ?
C: Herhangi bir baska besin mi, oysa, hangisi ?
O durumda olsam ve ikisi arasında kalsam büyük ihtimalle beyaz şarap eşliğinde neapolitan pizza derdim, içine taze fesleğeni koyup dürüp yerdim, ikisi dışında tercih yapacak olsam mantı veya lazanya derdim.

Bu yemek konularında insanlar genelde aşırı milliyetçi oluyor, kendi kültürünün yemeklerini çok özel ve engüzeli zannediyor halbuki öyle bir şey yok, mesela benim çok sevdiğim mantıyı bir kaşık yedikten sonra yutamayıp ağzından çıkaran yabancılar gördüm. Senin için demiyorum da genel olarak var böyle bir durum. Bir de yabancı mutfakları çeşit açısından çok fakir zannediyor insanlar, en iyi örneği italyan mutfağı... Pizza ve makarnadan ibaret zannediyor çoğu insan, onlarda bizi sabah akşam kebap yiyor zannediyor.

İtalyanların kullandığı durum buğdayı kalitelidir, bizimkilere benzemez. Bu konu bütün dünyanın ilgisini çeken bir konu, başta abdlilerin, italyanların buğday standardı müthiştir, milli hazine olarak görürler. Sağlıklı denmesinin baş sebebi budur, ayrıca bu adamların pizzasıyla abdlilerin fast food pizzası birbirinden tamamen tarklı.

Kötü pizza yenmez. İyisini yedik mi bilmiyorum ama Dominos, Pizza Hut gibi markalarda pizza diye sattıkları şeyin tadı berbat.

Ama kebabın her türlüsü yenir! 5 yıldızlı restaurantta da yenir, sanayideki ustanın kebabı da yenir.

Yol kenarında mangal yapmanın zevkten fazla görüntü ve çevre kirliliği olduğuna kanaat getiremiyorsan analiz kasman tuhaf değil mi ?

Sizin halen anlayamadığınız ve anlayamayacağınız vehatta anlayış bile göstermeyi beceremeyeceğiniz veya kabullenemeyeceğiniz birşey var...

Bizi ayrıcalıklı ve güçlü kılan yegane kural; KURALLARIN BİZİ ASLA KONTROL EDEMEYECEĞİ GERÇEĞİDİR...

Gelenek ve göreneklerimiz bize ağırbaşlı olmayı tavsiye eder daima.
Ama; bu gelenek ve göreneklerimiz bile; yerken de sevişirken de savaşırken de gerektiğinde standart sınırların dışında at koşturmamızı hoş görebilecek kadar anlayış ve esnekliğe sahiptir.
Onun içindir ki, BİZİM NE ZAMAN NE YAPABİLEĞİMİZİ BAZEN KENDİMİZ BİLE BİLMEYİZ.
GEREKTİĞİNDE GEREKENİ YAPMAK İÇİN DOĞAÇLAMA ÜRETMEK BİZİM İŞİMİZDİR ABİ..

Bu esnekliğe Latin Amerika, Asya ve Afrikada da izin verildiği durumlar olabilir; Ama sadece EU da buna izin verilmez, hemen kafasını ezerler asî damgasıyla.
İşin daha garip ve gerçek olan tarafı da; bunu yaparken bile halen, biz özgürüz ve bu konuda asla taviz vermeyiz türküsünü söyleyerek yaparlar..

Ve; kuralların ve sınırların içinde özgürlüklerini kaybedenler de farketmemekte inat ettikleri bu esaretliklerini,
özgürlük ve medeniyet sahibiyiz diye coşkuyla ayakta alkışlarlar..

Bu konuda benim için EU alanı sadece bu anlam taşır...

Sizin halen anlayamadığınız ve anlayamayacağınız vehatta anlayış bile göstermeyi beceremeyeceğiniz veya kabullenemeyeceğiniz birşey var...

Bizi ayrıcalıklı ve güçlü kılan yegane kural; KURALLARIN BİZİ ASLA KONTROL EDEMEYECEĞİ GERÇEĞİDİR...

Gelenek ve göreneklerimiz bize ağırbaşlı olmayı tavsiye eder daima.
Ama; bu gelenek ve göreneklerimiz bile; yerken de sevişirken de savaşırken de gerektiğinde standart sınırların dışında at koşturmamızı hoş görebilecek kadar anlayış ve esnekliğe sahiptir.
Onun içindir ki, BİZİM NE ZAMAN NE YAPABİLEĞİMİZİ BAZEN KENDİMİZ BİLE BİLMEYİZ.
GEREKTİĞİNDE GEREKENİ YAPMAK İÇİN DOĞAÇLAMA ÜRETMEK BİZİM İŞİMİZDİR ABİ..

Bu esnekliğe Latin Amerika, Asya ve Afrikada da izin verildiği durumlar olabilir; Ama sadece EU da buna izin verilmez, hemen kafasını ezerler asî damgasıyla.
İşin daha garip ve gerçek olan tarafı da; bunu yaparken bile halen, biz özgürüz ve bu konuda asla taviz vermeyiz türküsünü söyleyerek yaparlar..

Ve; kuralların ve sınırların içinde özgürlüklerini kaybedenler de farketmemekte inat ettikleri bu esaretliklerini,
özgürlük ve medeniyet sahibiyiz diye coşkuyla ayakta alkışlarlar..

Bu konuda benim için EU alanı sadece bu anlam taşır...
Şimdi bak saçma sapan bir yaklaşımın var. Okumuş kesimi nerden gördün bilmiyorum bir kampanya üzerinden küçük gören bir mesaj atıyorsun. Benim elestirim ailesinin hayatını dahil tehlikeye atarak bir keyif yerine getirenler üzerine. Ama alışıldık tavırların normal çünkü kültürün geleniğin her neyse okumuş kültürlü insanları gerçek olup olmadığı belli olmayan bir kampanya üzerinden küçük gören açıklaman. Ne oldu büyüklerinin ağırbaşlılık nasihatı. Toplumun geneline uyan tavrınla cehalet örneğini gelenek göreneklere dayandırarak okuyan kesimi küçük gören tavrın herhalde star gazetesini bedava pepsi almak için kullanan bir yapıdan geliyor sanırım. Kaldı ki bir tavsiye üzerinden beni tanımıyor olamana rağmen yargılamaya devam etmen ayrı komedi. Bu arada eğitim hayatım doktoraya kadar gelenk kültür neyin ne olacağını bilen birine karşı bu argümanları serme. Kısacası artık boş sıkmayı bırak işine bak hadi iyi forumlar sana.

Bizim için bazı şeylerle birlikte, savaşın da mangal kebabında yeri ve zamanı farketmez...
Hele ki bazı durumlarda beraberlikleri ayrıcalık yaratmakta da bile kullanılır..

YouTube

Şimdi bak saçma sapan bir yaklaşımın var. Okumuş kesimi nerden gördün bilmiyorum bir kampanya üzerinden küçük gören bir mesaj atıyorsun. Benim elestirim ailesinin hayatını dahil tehlikeye atarak bir keyif yerine getirenler üzerine. Ama alışıldık tavırların normal çünkü kültürün geleniğin her neyse okumuş kültürlü insanları gerçek olup olmadığı belli olmayan bir kampanya üzerinden küçük gören açıklaman. Ne oldu büyüklerinin ağırbaşlılık nasihatı. Toplumun geneline uyan tavrınla cehalet örneğini gelenek göreneklere dayandırarak okuyan kesimi küçük gören tavrın herhalde star gazetesini bedava pepsi almak için kullanan bir yapıdan geliyor sanırım. Kaldı ki bir tavsiye üzerinden beni tanımıyor olamana rağmen yargılamaya devam etmen ayrı komedi. Bu arada eğitim hayatım doktoraya kadar gelenk kültür neyin ne olacağını bilen birine karşı bu argümanları serme. Kısacası artık boş sıkmayı bırak işine bak hadi iyi forumlar sana.

Yazılanlardan bir anlam çıkarılamayacağı sürpriz lmadı, belliydi zaten; Ve gerçeklerin kabullenilememesi gene beni haklı çıkardı..

Hayatına ve yaşam tarzına katkısı yoksa; okumak ve o kadar bilgi sadece hamallık yaptırmakla kalmayıp, bide böyle kibir denen kendisinkilerden başkasını beğenmemek müsübetine zemin hazırlar.. Şekilde görüldüğü gibi...

Sen memnunsan sen bilirsin. Hayat senin Yük senin..

Yazılanlardan bir anlam çıkarılamayacağı sürpriz lmadı, belliydi zaten; Ve gerçeklerin kabullenilememesi gene beni haklı çıkardı..

Hayatına ve yaşam tarzına katkısı yoksa; okumak ve o kadar bilgi sadece hamallık yaptırmakla kalmayıp, bide böyle kibir denen kendisinkilerden başkasını beğenmemek müsübetine zemin hazırlar.. Şekilde görüldüğü gibi...

Tamer en başından beri postlarını okuyorum hayatını öğrendiklerin üzerinden doğru olduğunu varsayıp ikili tartışmada bunu dayatmaya çalışıyorsun ve boş sıkmaya devam ediyorsun. Lafları gram beni bağlamıyor.

Diğer çıkarımım postlarına bakarak ya gerizekalısın ya da gerizekalı taklidi yapıyorsun. Hangisi daha tehlikeli forum ahalisinin takdirine bırakıyorum.

Tamer en başından beri postlarını okuyorum hayatını öğrendiklerin üzerinden doğru olduğunu varsayıp ikili tartışmada bunu dayatmaya çalışıyorsun ve boş sıkmaya devam ediyorsun. Lafları gram beni bağlamıyor.

Diğer çıkarımım postlarına bakarak ya gerizekalısın ya da gerizekalı taklidi yapıyorsun. Hangisi daha tehlikeli forum ahalisinin takdirine bırakıyorum.

Yorumsuz...

Bizim için bazı şeylerle birlikte, savaşın da mangal kebabında yeri ve zamanı farketmez...
Hele ki bazı durumlarda beraberlikleri ayrıcalık yaratmakta da bile kullanılır..

YouTube
Ne savaşı yahu lütfen ayaklarımız biraz yere bazsın. Forumda altı üstü fikir beyan ediyoruz, bu fikirleri şahsileștirip ikide bir fikirleri bir kenara bırakıp kişisel hükümler vermek, işi böyle mücadeleye, hatta mecazi anlamda savaşa falan getirmekte neyin nesi. Fikirlerde kesin bir doğru veya yanlış, net bir haklı veya haksız yoktur, kimsenin özgürlüklerine tecavüz etmedikçe bu böyle yaşanmalı.

Son düzenleme:
Üst Alt