Kedi Almayı Düşünüyorum [ Yardim ] | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kedi Almayı Düşünüyorum [ Yardim ]

Selamin Aleykum renktaslar,

Bir kedi almayi dusunuyorum ama su an kararsizim. Evde koku yaparmi, yikamaya degermi, haftada kaç kere degisirsiniz yuvasini ... gibi aklima takilan sorular var.

Geçmisinizde, ya'da $u an kediniz var'sa tavsiye edermisiniz, hangi onlemler almaliyim, killar için vs... ?

Evde 4 ve 7 yasinda çocuk var ve ev gunde 2 veya 3 saat bos olabiliyor.

Simdi size garip gelebilir bu sorular ama gavur memlekete çok degisik insanlar gordum, adam kedi b.ku kokuyordu resmen ve konusulmaz hale geliyordu insan, koku o kadar igrençti diye

Yardimci olsaniz çok memnun olurum

Cevap: Kedi'ye ne dersiniz ? [ Yardim ]

kedi sıkıntı .arkadaşın evinde vardı evden nasıl sag çıktım bilmiyorum. tüy olmayan yer yoktu evde ..

bir kuşun olsun rahat edersin. oynarsın yakalarsın tutarsın . zevkli .

o kadar tuy oluyomu ? :/

Kusum vardi renktas ama sesi beni rahatsiz ediyor, cikcik butun gun beynin agriyodu. Kopegim vardi kuçukken, simdi onuda sattik

Kediyi çok sık yıkamak iyi değil benim bildiğim. Tüyleri gerçekten büyük sorun. Mobilyaların üstüne çıkarmamak gerekiyor. Ama bu zor eğer afacan bir kedin varsa. :)

Kedim var. Cok tatli. Kucagimda laptopla yatarken gelir gogusume oturur. Bende pek sevmezdim ilk once. Acidigim icin aldim. Ama insanin elinde buyuyunce farkli oluyor. Cok can'a yakin hayvanlar.

kedi dinimizce evde beslemesi sakıncalı olmayan bir hayvan.peygamber efendimiz Hz. Muhammed S.A.V de beslermiş evinde kedi.ha ben korkuyorum,pek tekin hayvanlar değil ama cok tatlılar.

Kedi besledimde baya bi zaman oldu aklımda kalanlarla cevap vereyim.

Eğer küçük yaşta alıp tuvalet eğitimi verirseniz koku yapmaz. Tüy dökmek kedilerin genel özelliğidir zatende, tüy olayı biraz cinsine bağlı. Vetenire gittiğinde tüylerini kırparsa alacağınız tarakla ilgilenirseniz sorun çıkarmaz. Ama severken üstünüz başınız tüy olabilir.

Ama bence çocuklarınız büyümeden kedi flan almayın derim. Tüylerini yutması tehlike yaratabilir. Ve kedi çok fazla ilgi isteyen bi hayvandır. İlgi görmediği zaman depresyona girer, kızar size yada evdekilere trip atarcasına yanına yaklaştığınızda hırlar, ısırır vs vs

Sonra tırnaklarınada çok dikkat etmelisiniz uzun olursa oyun oynayayım derken çizikler yapabilir.

Koltuklara flan zarar verebilir dikkat edin derim.

Eğer gerçekten ilgilenebilecekseniz alın. Çok duygusal bi hayvan gerçekten.

Hiç sevmediğim bir hayvandır kedi :(

Kediyi bilmem de ne alırsan al gerçekten bakacaksan al.Benim köpeğim var.Çok seviyorum ve asla satmak vs öyle birşey yapmam.Eğer alırım bakamazsam satarım vs diye düşünüyorsan hiç bu işe girişme.Hayvanların da duyguları var...

8 aylık bir kedim var eve gelmeden önce inanımaz ön yargım vardı geldiği gün kapı pencere indirdim ama daha sonra ev boşalınCa bana kaldı hayvan.Diyebileceiğim tek şey korkularım boşaymış kıl koku tuvalet ihtiyacı.Tüy aman aman dökmüyor elbet zamanla dökecek çıkacak ama hiç rahatsız etmedi okadar ön yargım olmasına rağmen.

Yemek konusunda sıkıntı çıkıyor erkek kedlerde her seyi yiyemiyorlar mamasına dikkat etmessen zamanla kum dökmeye başlıyor ve idrar yolları tıkanıyor bu rahatsızlık erkek kedilerin sık sık başına geliyor ve erken farketmezsen Allah korusun ölebiliyorlar ve çoğu erkek kedinin ölümüde hep böyle oluyormuş.Tuvalet eğitimiide çok kolay iç güdüsel olarak bile öğrenebiliyor hayvan mamasından suyundan uzak bir yere kum koy 3 4 günde bir değiştir gerisini ona bırak :)

Kendisine özgü pis bir kokusu asla olmuyor tabi bu sağlıklı olanlar için geçerli.

Kısaca aldığında nefret etsen bile kendisine bağlıyor sevdiriyor hayvan ya :)

Bu arada tanıştırayım PELE :)

Annesini araba ezmiş sanırım bizimkilerde almış gelmişler işte.

Selamin Aleykum renktaslar,

Bir kedi almayi dusunuyorum ama su an kararsizim. Evde koku yaparmi, yikamaya degermi, haftada kaç kere degisirsiniz yuvasini ... gibi aklima takilan sorular var.

Geçmisinizde, ya'da $u an kediniz var'sa tavsiye edermisiniz, hangi onlemler almaliyim, killar için vs... ?

Evde 4 ve 7 yasinda çocuk var ve ev gunde 2 veya 3 saat bos olabiliyor.

Simdi size garip gelebilir bu sorular ama gavur memlekete çok degisik insanlar gordum, adam kedi b.ku kokuyordu resmen ve konusulmaz hale geliyordu insan, koku o kadar igrençti diye

Yardimci olsaniz çok memnun olurum

1. Evde 4 ve 7 yasında cocuk varsa, hayvan almayın, hele kedi hic almayın, yazık gunah.

2. Kedi koku yapmaz, en temiz hayvanlardan biridir, kendisini temizler, tuvalet sorunu hic yoktur, kum almanız yeterli, tuy dokme ise, cinsine gore belirli mevsimlerde farklılıklar gosterir, en uzun tuy dokme suresi 3 aydır.

3. disi kedi, kısırlastırılmadıgı vakit, belirli donemlerde avaz avaz bağırır saatlerce, bu yuzden disi kedi bakımı zordur. erkek kediler daha agır baslıdır.

4. asılarını yaptırırsanız, geriye kalan tek bakım yemegini ve suyunu hazır ve temiz tutmanız okadar.

fakat dedigim gibi, 4 ve 7 yasında cocuk oldugu icin, KEDİ ALMANIZ UYGUN DEĞİLDİR.

vardi bizde kedi (siam)

bacim almisti

habersiz sattim 300 euroya:D

cok pis kokuyordu igrenc

evdekiler kacti biliyor:D

Tavsan nasil olur ?

Bahçeli bi evin yoksa sakın alma derim. Bikaç ay oldu tavşanımı göndereli. Evde bakmak çok zor. Tuvaleti aşırı kokuyor. Eve geldiği ilk gün nerede kalmışsa bundan sonra tuvaletlerini hep oraya gidip yapıyor. Benimkini eğitmiştim tuvaleti geldiğinde balkona çıkardı ama bazen kendini tutamayıp kucağınıza falanda yaptığı olur. Yanlış çıkardığı şeylere dikkat edin kuş üzümü diye yiyenler olabiliyor malesef :)

Bunlar yalnızda yaşayamaz eşini almalısın, eşini alırsın bikaç ayda bir en az 5 çocuğu olur. Çocuğu olduğunda ona bikaç hafta asla dokunmamalısın kıskançlık krizine girip köşeye sıkıştırıp kendi çocuğunu öldürebiliyor. Bu konuda sizin çocuklar çok küçük olduğundan sorun olabilir.

Yemek konusunda süperler, ne versen yer ama fazla yeşillik vermemelisin oranını iyi ayarlamalısın. Mamalarını ödül olarak belli zamanlarda vermelisin. Tüylerini taraman hoşuna gidebilir. Çok tatlı bi hayvandır ama apartman dairesindeysen yapamazsın. Toprağa çıkıp, toprak eşelemezse flan delirebiliyor ya çok fenalar..

Üst Alt