Keita'nın gönderilmesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Keita'nın gönderilmesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?

Cevap: Keita'nın gönderilmesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?

Ya iyi hoş diyorsunuz sattık diyorsunuzda , Keita gibi bir oyuncuyu zararına sattık.

En çok koyan bu olmalı bence.Haldun Üstünel'in binbir zorlukla aldığı oyuncuları bu şekilde göndermek bence Galatasaray adına yakışmıyor.

Mehmet Batdal'la Serdar Özkan kurtarır bizi UEFA'da :)

Biz UEFA'yı Sakaryaspor'dan, Gençlerbirliği'nden, Karabükspor'dan ve iki tane mükemmel eski Barcelona'lı futbolcu ile ve tamamiyle alt yapımızdan yetişmiş futbolcularla kazandık Uefa Kupasını.

Ben M. Batdal'larla kazanamayız demiyorum.

Ama futbolda takım olabilmek, yetenek olmaktan daha önemlidir.

Almanya mı yoksa Arjantin mi daha yetenekli bir takım. Açık ara Arjantin.

Ama "takım" olmak, "yetenekli" olanlara 4-0 fark atmayı becerebiliyor işte.

Henry, Berkamp gibi futbolcular o gece Arif Erdem'i seyrettiler. Anlatabiliyor muyum?

Şundan adım kadar eminim. Hatta kalıbımı basarım. Bu sene ya 1. yiz yada 2. yiz.

Sezon sonu göreceğiz. :)

Katar'a daha iyi bir fiyata satılmalıydı diye düşünüyorum.Ayrıca Galatasaray gibi bir takım, Keita'yı yolluyorsa bunun sebebi daha iyisini alabilmek olmalıdır.Bu bağlamda gelecek isime göre yorum yapabileceğiz.Bakalım zaman ne gösterecek.

Biz UEFA'yı Sakaryaspor'dan, Gençlerbirliği'nden, Karabükspor'dan ve iki tane mükemmel eski Barcelona'lı futbolcu ile ve tamamiyle alt yapımızdan yetişmiş futbolcularla kazandık Uefa Kupasını.

Henry, Berkamp gibi futbolcular o gece Arif Erdem'i seyrettiler. Anlatabiliyor muyum?

Şundan adım kadar eminim. Hatta kalıbımı basarım. Bu sene ya 1. yiz yada 2. yiz.

Iyi, guzel de Muller, Podolski, Mesut, Klose, Khedira defansta Mertesacker kalede Neuer var Almanya da. Dogrudur takim olmak cok onemlidir. Ancak bu saydigim Alman Milli futbolcularinin kalitesinde bir kadromuz yok bizim. Bu da su transfer doneminin su gunune kadar eldeki tek gercek. Yapilan transferlerle gelistrilebilir mi, tabiki.

Almanya daha yetenekli :)

Di Maria ne kadar hızlı olursa olsun,topu bilmiyorsa M.Özil'den hiç bir zaman daha yetenekli olamayacak,hatta khedira'dan.

Almanya bunun için Arjantini yendi.

Arjantinli oyuncular ya hızlı ya iyi çalım atıyor yada iyi defans yapıyorlar. sadece Messi topu biliyor,biraz da Tevez.

Almanya'nın bütün oyuncuları topu iyi bildikleri için Arjantini maymun ettiler.

Topu bilen oyuncu benim için her zaman daha yetenekli oyuncudur.

Bu arada konu kaymasın katılıyorum,takım olabilmek çok daha önemli.

Emre topu biliyordu,Hagi topu biliyordu,Okan ve Arif biraz biliyorlardı,Hakan'da en azından sırtı dönük alıp yana servis ediyordu.

Çok zor değil bunlar,takımı bu felsefe üzerine kuracağımızı düşünüyorum.

Ayıp oldu yazık oldu taraftarın canını alıyor bu sene yönetim.

Zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır. Keita geçen sezon beni ve eminimki bir çok arkadaşımız heyecanlandıran adamdır maçta top ayağına geldiğinde aha bişey bekliyorduk yapıyorduda kopuk kopuk oynasada eminimki hiç bir defans adamı onun karşısında oynamak istemez keitanın gidişine üzülsemde bazı hareketleri gerçekten hiç yakışmıyordu hani yakıştıramıyordum. neyse artık keita yok :( hayırlısı olsun derim hem bizim adımıza hem onun adına tadı damağımda kaldı. Herşeye rağmen bizim için iyi oldu gibime geliyor neyse zaman gösterecek. KADERimize razı olacağız:)

Aslında yerine iyi bir oyuncu alınacaksa benim için sorun olmaz ama alınamazsa yönetim ateşle oynuyor; buhar olmazlar umarım.

Pino-Keita-Transfer üçgeni içerisinde birşeyler karalamıştım diğer başlıklara da belki bu konuda daha kalıcı olur diye buraya da yine benzer şeyler yazmak istedim. Keita muhtemelen orta saha transferleri için kaynak yaratmak amacıyla gönderildi ki başka bir çıkar yolu eğer gerçekten bulunamadıysa bence doğru bir hamle olmuş. Cana nokta bir transfer oldu bundan sonra orta sahaya alınacak 1 veya 2 oyuncuda da doğru seçimler yapılırsa oyun planımız geçen sezonki gibi tek bir oyuncunun bireysel yeteneklerine bağlı olmaz ki o zaman sağ tarafta Keita'nın yokluğunun da o kadar çekileceğini düşünmüyorum. Orta sahaya iki nokta transfer daha yapılsın ben sağ kanatta Serdar Özkan oynamasına da razıyım açıkcası. Ayrıca Pino için de bir iki ufak birşey karalamak istiyorum. Baştan söyliyim, ben de birçoğumuz gibi oyuncuyu pek izlemedim daha çok videolardan biliyorum ama konu o değil. Geçen sezon da bu isim gündeme geldiğine (Keita gelmeden önce) göre gerçekten de Rijkaard'ın istediği, düşündüğü bir isim öncelikle. 1 sene önce bu isim gündeme geldiğinde adamı öve öve bitiremeyenlerin sadece 1 sene içinde fikirlerinin nasıl bu kadar değiştiğini merak ediyorum doğrusu. Demek ki adamı ne geçen sezon ne de bu sezon adam gibi izlemeden yorum yapmışız. Pino transferi eğer olursa benim için de kapalı kutu olacak en başta ama ben bu transfere karşı o kadar da negatif, karamsar değilim. Keita kadar tek başına maç aldıramayacağını az çok ben de tahmin ediyorum ama asıl önemli olan da bence bu duruma muhtaç düşmeyecek bir oyun plan, anlayışımızın olması olmamamlı mı sizce de? İzlediğim kadarıyla Keita kadar hızlı ve teknik bir oyuncu hatta bileklerinin daha kıvrak olduğunu söyleyebilirim. Keita'ya oranla en büyük eksiği fizik gücü gibi duruyor şidilik. İzlemediğim için mental özellikleri, oyun zekası, taktik displini hakkında yorum yapamam ama bu özelliklerin zaten Keita'da da zayıf olduğunu söylemek lazım illa karşılaştırmak gerekecekse. Belki Pino'nun en büyük handikaplarından biri de birçok taraftarın sevdiği bir oyununun yerine gelecek olması ama kimse unutmasın ki Keita Pino gelsin diye satılmadı oy üzden bence bu yanlış düşünceden bir an önce kurtulmaslı eğer Pino tranferi olursa ona kucak açmalı, en azından Keita'ya tanıdığımz şansı tanımalıyız. Açıkcası Keita'nın bundan sonraki adresi Galatasaray'dan daha prestijli takımlar veya TSL'den daha prestijli bir lig olsaydı bundan daha fazla üzüleceğimi düşünüyorum. Keita'nın bundan sonraki adresi olarak Katar'ı tercih etmesi ne yazık ki biraz oyuncunun vizyonunun, amaçlarının Galatasaray'ınkilerle, bizimkilerle örtüşmediğini gösteriyor. Keita'yı gönderip daha kötüsü (Pino için) alıır mı diyenler için şunu söylemek istiyorum. Bu transferin perde arkasını hiçbir zaman bilemeyiz ama en başta dediğim gibi orta saha transferi için kaynak yaratmak bile başlı başına mantıklı bir sebep bana göre, sonuçta Keita ve yerine düşünülen oyuncunun (Pino mesela) bonservisi arasında dağlar var. Pino'nun yatmasına sevinecek olanlar acaba alternatfinin Sanchez olduğunu mu düşünüyorlar, bu transfer olmazsa Hazzard'a, Krasic'e mi yönelmemizi bekliyorlar? Yine bonservisi bu meblalarda oyuncularla ilgilenicez ya da orta sahaya ayrılan bütçeden kesmek sorunda kalıcaz ki bu da diğer transfer görüşmelerimizi olumsuz etkileyecek kuşkusuz. O yüzden Pino uygun fiyata gelecekse bu transfer orta sahaya doğru isimlere yönelinmesi şartıyla beni fazlasıyla tatmin edecektir.

EDİT: Keita'dan çok Pino hakkında yazmış olabilirim ama sonuçta birbiriyle bağlantılı konular bunlar. :)

Keita zaten Katar'a gitmeyi kabul ederek kafasında futbolu bitirdiğini belli etti , bence onun icinde bizim icinde hayırlısı böyle oldu .

Keita'nın gidişi bir nevi kumardır. Sonuçta onun yerine gelecek olan oyuncu kim olacaksa en az Keita kadar oynamak durumunda, yoksa çok eleştirilecek ve bu eleştirilerden yönetim de payına düşeni alacaktır.

Keita çok iyi bir sezon geçirdi. Dünya kupasında oynadı. Bizde kalsaydı, bence 2010/2011 sezonunda daha üstün performans gösterirdi.

Pino'nun ne kadar iyi bir futbolcu oldugu hakkinda bir fikrim yok.Biraz arastirdim,,genel olarak gelecek vaad eden bir oyuncu diyorlar ama bircok sakatlik gecirmis.Keita gecen sene beni en heyecanlandiran oyunculardan biriydi,istikrarli olmamasi cok ucuzu ama yine de takimda tutulmasi gereken oyunculardan birisi.Nasil diyim,Keita yerine Agbonlahor gelecek olsa hic bi suphe olmaz ama takimi artik tanimis bir oyuncuyu gonderip yerine yenisini almak bazen alinmayacak bir risktir.

Pino'nun ne kadar iyi bir futbolcu oldugu hakkinda bir fikrim yok.Biraz arastirdim,,genel olarak gelecek vaad eden bir oyuncu diyorlar ama bircok sakatlik gecirmis.Keita gecen sene beni en heyecanlandiran oyunculardan biriydi,istikrarli olmamasi cok ucuzu ama yine de takimda tutulmasi gereken oyunculardan birisi.Nasil diyim,Keita yerine Agbonlahor gelecek olsa hic bi suphe olmaz ama takimi artik tanimis bir oyuncuyu gonderip yerine yenisini almak bazen alinmayacak bir risktir.

Şöyle düşünün, Keita'yı sattık 8.5 milyon euroya, kalan taksitlerini de sattığımız takım ödeyecek. Onun yerine 3 milyon euroya Pino'yu aldık. Keita 2.7 milyon euro maaş alıyorken Pino 1 milyon euro bile almayacak. Keita da geldiğinde başarısızdı, yılın bidonu falan seçilmişti. Adapte olduğu takdirde, Pino Keita'dan daha yararlı olacaktır ben buna inanıyorum. Pino daha çok dikine oynayan bir oyuncu. Yeter ki şans verilsin ve takım onu benimsesin.

Cok iyi sartlarla satildi zaten Keita.Katar ligine giden oyuncularin parayi seven oyuncular oldugunu dusunursek bu zaten satilmasini hakli cikartiyor.Fiyatinin ustunde teklif verilen oyuncu gitmemek istemiyorsa satilmalidir zaten.Pino'yu tanimiyorum ama gercekten riske girmeye deger mi bunu gorecegiz.

Bu senenin en büyük ve en kritik hatası bedeli ağır olacak tahminimce. Şansa oltana gelen büyük balığı "benim ağzıma layık değil sen ye" diye saf gibi başkasına vermeye benziyor. Aynı cins, aynı büyüklükte balık tutacağını bilmeden olta sallamaya devam edecek yönetim.

Üst Alt