Kendi Tepkimizi Kendimiz Verelim | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kendi Tepkimizi Kendimiz Verelim

Bir korku cumhuriyetinde yaşamamızdan ötürü başkanımız Adnan Polat Seyrantepe açılışında yaşananlara gerekli tepkileri belki de Galatasaray'ı korumak adına verememiştir.

Nitekim İnan Kıraç da başbakanımıza bir özür mektubu yollamıştır.

Muhalefetten de bir allah kulu çıkıp sen ne biçim Galatasaray başkanısın diyememektedir. Çünkü edilecek lafın Adnan Polat'a değil de Tayyip Erdoğan'a gideceği açıktır.

Muhalefetten bir kişi çıkıp o stadda camiamıza yapılan terbiyesizlik hakkında bir açıklama da yapamamaktadır.

İlginçtir ki medyadan da ordaki 40.000 protestocuyu haklı bulan bir insan evladı çıkmamıştır.

Sebep belli ve bundan sonraki dönemde de Galatasaray taraftarının sonuna kadar haklı olduğunu bile bile kimse çıkıp arkadaş o staddaki ıslıklar az bile size demeyecektir, diyemeyecektir.

Şimdi kulislerde dolanan bir şey var.

Sivas maçında Galatasaray taraftarı Seyrantepe'de değil ALİ SAMİ YEN'DE toplanacaktır. Ruhumuzun yattığı yerde. Bir Sami Yen dolusu insanın kaptanımıza ve kız arkadaşına ahlaka aykırı şekilde laf atması, Galatasaray futbolcusunu mabedinde ıslıklaması organize edilebildiyse bu da organize edilebilir. Hem gereken tepkiyi en sert şekilde vermiş oluruz, hem Ali Sami Yen'in koltuklarını mezarında kabartmış oluruz, hem de Ali Sami Yen Stadyumu'na en muhteşem vedayı yapmış oluruz.

Ama yapamayız. Çünkü TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞLERİ KANUNU'na aykırı diyip joplarla sopalarla o günkü protestonun öcünü alırlar.

Sinirleniyorum. İnsanların gerçekleri görmesini istiyorum ve insanların gerçekleri görmesi kimileri kulaklarını tıkasa bile beni mutlu ediyor. Çünkü spor sadece sahada koşmak değildir. İNSANA ZİHİN AÇIKLIĞI VERİR.

Cevap: Kendi Tepkimizi Kendimiz Verelim

Tüm Galatasaraylıları kapsayan toplumsal bir bilinç oluşturmamız gerektiği açık.

Forum kimi zaman işe yarıyor. Yakın zamanda ; Noktasından,virgülüne katıldığım topaklardan birisi olmuş

Peki gerçektende Sivas maçı için planlanan olayın ; Var mıdır olabilitesi ?

Bir korku cumhuriyetinde yaşamamızdan ötürü başkanımız Adnan Polat Seyrantepe açılışında yaşananlara gerekli tepkileri belki de Galatasaray'ı korumak adına verememiştir.

Nitekim İnan Kıraç da başbakanımıza bir özür mektubu yollamıştır.

Muhalefetten de bir allah kulu çıkıp sen ne biçim Galatasaray başkanısın diyememektedir. Çünkü edilecek lafın Adnan Polat'a değil de Tayyip Erdoğan'a gideceği açıktır.

Muhalefetten bir kişi çıkıp o stadda camiamıza yapılan terbiyesizlik hakkında bir açıklama da yapamamaktadır.

İlginçtir ki medyadan da ordaki 40.000 protestocuyu haklı bulan bir insan evladı çıkmamıştır.

Sebep belli ve bundan sonraki dönemde de Galatasaray taraftarının sonuna kadar haklı olduğunu bile bile kimse çıkıp arkadaş o staddaki ıslıklar az bile size demeyecektir, diyemeyecektir.

Şimdi kulislerde dolanan bir şey var.

Sivas maçında Galatasaray taraftarı Seyrantepe'de değil ALİ SAMİ YEN'DE toplanacaktır. Ruhumuzun yattığı yerde. Bir Sami Yen dolusu insanın kaptanımıza ve kız arkadaşına ahlaka aykırı şekilde laf atması, Galatasaray futbolcusunu mabedinde ıslıklaması organize edilebildiyse bu da organize edilebilir. Hem gereken tepkiyi en sert şekilde vermiş oluruz, hem Ali Sami Yen'in koltuklarını mezarında kabartmış oluruz, hem de Ali Sami Yen Stadyumu'na en muhteşem vedayı yapmış oluruz.

Ama yapamayız. Çünkü TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞLERİ KANUNU'na aykırı diyip joplarla sopalarla o günkü protestonun öcünü alırlar.

Sinirleniyorum. İnsanların gerçekleri görmesini istiyorum ve insanların gerçekleri görmesi kimileri kulaklarını tıkasa bile beni mutlu ediyor. Çünkü spor sadece sahada koşmak değildir. İNSANA ZİHİN AÇIKLIĞI VERİR.

Yapamazsın, çünkü stada giremezsin. Mecidiyeköy 'de kalabalık olursun hepsi o.

Gerekli tepki her ne olacaksa, bu yeni stadımızda verilmeli.

Zaten mesele stada girmek değil.

Mesele gerekirse biz sokakta toplanırız demek. Mesele birilerine mesaj vermek

Ama bir arkadaş da sormuş. Olabilitesi yoktur. Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu buna engeldir. Tabi öncesinde başvuru yapılıp demokratik tepki için gerekli izinler alınabilirse o ayrı :)

"Hiç bir şeye tepki vermemek kafası süper çalısan birinin yapacagı iştir" değil mi ?

yoo ben olsam mesela niye benzine oldugundan 5 kat para oduyorum ben embesilmiyim diye tepki veririm

hatta sirf bunun icin mitingler duzenlerim ne bilim gosteriler yaparim

mesela ben 5 kat odemesem rahat rahat 30 tane kombine alirdim tt arenada diye dusunurum

hatta samiyene giderim yikilmadan orada gosteri hazirlarim

tepki vermek icin secilen zamanlama ve secilen konu mukemmel gercekten tebrik ediyorum

GS imiza buyuk yarari dokunacak olayi buyutmenin:)

ayni hizla devam

eminim avucunu ovusturan insanlarida cok seversiniz yolda gorseniz degilmi

ben bir tane soyleyeyim mesela:)

aziz yildirim

erman toroglu:)

daha buyukte sayarim da siyasete girer:)

benmi adnan polat yonetimini benimsemisim.

batu sen cevap ver buna istersen:)

Bu olayı niye uzatmıyoruz abi onu çözelim o zaman.Adnan polat çıkıp TOKİ başkanına tek kelime laf edemedi,dün çıkıp açıklama yapıldı stadın kullanım hakları galatasaray da değil falan diye,şimdi de bu olay.2 gündür gözümüze sokuldu resmen stadı başbakanın tek başına yaptığı resmen gözümüze soktular.İnan bana onlar için bundan iyisi şamda kayısı ıslıklandıkları için halay çekiyolardır artık hepimiz biliyoruz ki herşeyi onlar yaptı.Resmen ezdiler camiayı bunun ötesi yoktur.

yoo ben olsam mesela niye benzine oldugundan 5 kat para oduyorum ben embesilmiyim diye tepki veririm

hatta sirf bunun icin mitingler duzenlerim ne bilim gosteriler yaparim

mesela ben 5 kat odemesem rahat rahat 30 tane kombine alirdim tt arenada diye dusunurum

hatta samiyene giderim yikilmadan orada gosteri hazirlarim

tepki vermek icin secilen zamanlama ve secilen konu mukemmel gercekten tebrik ediyorum

GS imiza buyuk yarari dokunacak olayi buyutmenin:)

ayni hizla devam

eminim avucunu ovusturan insanlarida cok seversiniz yolda gorseniz degilmi

ben bir tane soyleyeyim mesela:)

aziz yildirim

erman toroglu:)

daha buyukte sayarim da siyasete girer:)

Ne yazsam diye baya düşündüm...

Siyasi olur diye hiç bişey yazmadım...

Biata devam...

Saygılarımla.

Bundan sonraki tepkilerin yaratıcı ve adreslere teslim olması lazım dikkatli olmakla beraber.

Mesela yaratıcı pankartlar, tribünde yapılacak farklı bir protesto (beyaz mendil gibi)

Yoksa Sivas maçında ASY'de toplanılması gölgede kalır pek bir işe yaramaz gibi geliyor bana.

Yani asıl tüm medyanın takip ettiği maç esnasında öncesinde, sırasında ya da sonrasında ASY TT Arena'da yaratıcı bişeyler yapmak lazım bence.

Ne yazsam diye baya düşündüm...

Siyasi olur diye hiç bişey yazmadım...

Biata devam...

Saygılarımla.

turkiyemizde bazen boyle moda kelimeler turuyor:)

cok hosuma gidiyor

kolelik tarzi bir sey oluyor arapcadan gelme sanirim:)

evet hukumetin kolesiyim reis haklisin:)

sen 5 kat benzin parasi odemeye biat ediyorsun 10 jenerasyondur ben kicikirik uc burokrata biat etmisim senin inancina gore cokmu

:)

bu olayi buyutup uzatmak ancak kafasi az calisan birinin yapacagi istir

"Galtasaray Yönetimi Ali Sami Yen ile ilgili kiracılık yükümlülüklerini yerine getiremezken bize geldi. Hem Ali Sami Yen'de hem de burada yükümlülüklerini yerine getiremedi. Özhan Canaydın'ın karşımıza gelip naif ve sessiz sedasız duruşu dün gibi aklımda"

Susalım.

bu olayi buyutup uzatmak ancak kafasi az calisan birinin yapacagi istir

Susmaya devam edelim. Türkiye Futbol Federasyonu her takımın hangi stadda maç yapacağını açıklamışken Galatasaray'ın nerede maç yapacağını açıklamamış. Üstün zekanla sus sen arkadaşım. Ama şunu bil ki 30 milyon taraftarı olan bir takımı bu ülkede mağdur etmek biraz insanın bünyesini aşan okka ister. Aşağıdaki listeye de ibret olsun diye bak... Madem susacaksın, sus. Gölge etme başka ihsan istemez.

scaled.php

TFF'nin G.Saray-Sivas maçının stad bölümünü boş bırakması,

Şanlı Galatasaray taraftarının onur duyması ve gururlanması gereken bir şeydir.

Arena'da ilk zaferimizi aldık.

Yönetime ve herkese karşı hem de.

Bu olayı niye uzatmıyoruz abi onu çözelim o zaman.Adnan polat çıkıp TOKİ başkanına tek kelime laf edemedi,dün çıkıp açıklama yapıldı stadın kullanım hakları galatasaray da değil falan diye,şimdi de bu olay.2 gündür gözümüze sokuldu resmen stadı başbakanın tek başına yaptığı resmen gözümüze soktular.İnan bana onlar için bundan iyisi şamda kayısı ıslıklandıkları için halay çekiyolardır artık hepimiz biliyoruz ki herşeyi onlar yaptı.Resmen ezdiler camiayı bunun ötesi yoktur.

ben soyluyorum neden uzatmadigimizi

cunku GS a yarari yok hatta cok zarari var

benim kafamda verilecek tepki direk olarak o toki baskani mandavala verilmelidir

hemde tt arenada verilmelidir eger cok isteniyorsa tepki

1- dogru tepki olur

2- hukumeti karsina almak gibi salaklik olmaz

3- basini baska yere yonlendirmis oluruz

ama bu bile olmasa daha iyi olur

bu olay buyudukce bundan beslenen sulukler olacaktir

size tek lafim var

bizim takim eger her hafta sonkaleye konu oluyorsa bu bizim camiamiz icin ayip olmaya yeter

fazla birseye gerek yok:)

benim su anki indikatorum o:)

hangi klup daha cok konusuluyorsa o dumbelekler tarafindan o takim daha kotu yonetiliyordur

o takimin taraftari o kadar sucludur

turkiyemizde bazen boyle moda kelimeler turuyor:)

cok hosuma gidiyor

kolelik tarzi bir sey oluyor arapcadan gelme sanirim:)

evet hukumetin kolesiyim reis haklisin:)

sen 5 kat benzin parasi odemeye biat ediyorsun 10 jenerasyondur ben kicikirik uc burokrata biat etmisim senin inancina gore cokmu

:)

Abicim neden üzerime geliyorsun anlamıs değilim. Benim hiçbir şeye biat ettiğim yok. Birbirimizi tanımıyoruz. Tanımadıgımızdan dolayı böyle şeylere girmenin dogru olmadıgını düşünüyorum. Buradan bu şekilde yazısarak ancak birbirimizi kırarız. Bak ben orada ne yazmısım: "Hiçbir şeye tepki vermemek..." Sadece bu cevap olarak yeter sanırım. :)

Üst Alt