Kendi Tepkimizi Kendimiz Verelim - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kendi Tepkimizi Kendimiz Verelim

Cevap: Kendi Tepkimizi Kendimiz Verelim

Kim sıçtı ?

Küfretmediği kalan Toki başkanı mı ? Tepki gösteren Galatasaray taraftarı mı ?

toki baskani kesinlikle sicmadi

oyle bir konusma hata falan olamaz bu nedenle sicma falan yok

bildigin bira icip koseye birakti:) arkasini guclu gormese buyugunude yapardi

biz ise bence buyuk sictik:)

hakli olacagin bir gunu bile bu hale getirdik

ulan ne guzel olurdu beeeeeeeeee

basbakani isliklama bos yere

sonra bu dalkavuk konussun boyle

yik tepesine orayiiii

al sana sagduyulu GS taraftari

Toki başkanının ıslıklanmasına bir lafım yok, doğru birşeydi. Adam stadyumda kendi şovunu yaptı, Galatasaray'ı resmen aşağıladı. Stad açılışını, Toki'nin yaptığı evlerin anahtar teslim töreni zannetti. Fakat Toki başkanının ıslıklanması ne kadar doğruysa, Başbakanın ıslıklanması bir o kadar da yanlıştı ki, bundan sonraki tepkilerde Başbakan'a yönelik olucaktır.

Başbakandan habersiz gelip orada o elindeki yazılı metni okudu yani öyle mi ve yazının içeriğinden başbakanın heberi yoktu ilginçmiş:).Adım kadar eminim ki ikisininde haberi vardı ve protesto edileceklerini tahmin ediyolardı,daha çok şey yazmak istiyorum da konu siyasete kayıyormuş!!,ama sonuç olarak ıslıklanmak çok işlerine geldi bana göre.

batu senle saatlerce tartismadikmi soylesene

ben adnan polattan kurtulmak icin planlar yapiyordum ozaman

sende onun buyuk baskan oldugunu iddia ediyordun bana degilmi?

bir konudada anlasamiyoruz renkdas senle:)

ama olsun maksat muhabbet tabi:)

mesela ben son zamanlarda eski baskanlarin ultimatomlariyla biraz daha akillandigini goruyorum baskanin

beceriksizligi devam ediyor o ayri:)

Evet tartıştık

Ve Adnan Polat'ın davranışıyla ilgili şöyle yazmıştım

Ayrıca Adnan Polat'ın düşündüğü sadece kendi menfaatleri değildir. Tabi ki Doğan Medya Grubu'nu dize getiren, Uzan'ları yok edenlerin Adnan Polat'ı da bitirmesi çok zor olmayacaktır ama kendisinin Polat Holding olarak bile kaybedecek bir şeyi olmasa düşünmek lazım.

Dün İnan Kıraç çıktı, ben başbakana özür mektubu yolladım dedi.

Beklediğimiz projelerin imarlarının çıkması, efendime söyliyim bir anda bir buçuk milyar TL'lik bir vergi cezasıyla karşılaşmamamız, hakem hatalarından belimizi doğrultamamamız, Seyrantepe yollarının bitmemesi gibi faktörler ve yine ayrıca kişilerin kendi ekonomik gelecekleri için kimse açıklama yapamaz.

Ve göreceksiniz Galatasaray Muhalefetinden de kimse açıklama yapmayacak yapamayacak.

Aynı koskoca medyada bir tane Galatasaray taraftarını haklı bulan insan çıkmayacağı gibi. Ama açın ekşi sözlüğü, orayı burayı Fenerli'sinden Beşiktaşlı'sına herkes hak verir Galatasaray taraftarına. Çünkü onlar sıradan halk. Birilerinin eli henüz oralara ulaşmıyor. Ama ulaştığı gün o tepkiler de kesilecektir.

Neyse bu mesaj siyasi bir şey değildir. Neden kimsenin tepki göstermediğine ilişkindir. Yazdıklarım ve yazacaklarım yorum değil, somut olaylardır. Nasıl ki Doğan Medya Grubu Milyarlarca liralık vergi cezası ile yola getirildiyse, nasıl günahım kadar sevmesem de Uzanlar bir şekilde linç edildiyse, nasıl muhalif medyanın ipi çekildi, emeklisinden faaline türlü generaller için ard arda tutuklulukla başlayan ceza davaları açıldıysa bu gün seçim öncesi AKP'yi zora düşürecek hareketleri yapan herkes aynı tehlikeyle karşı karşıyadır.

Ha belki sıcağı sıcağına karşılık vermezler. Ama sonrasında günü geldiğinde öyle bir karşılık verirler ki Galatasaray belini 10 sene doğrultamaz.

Yoksa Adnan Polat'ı da, İnan Kıraç'ı da çıkar derdi ki, biz devlete bu stad karşısında bize verdiğinden fazlasını verdik. Seyrantepe'de ve Mecidiyeköy'de bu stad karşılığı terkedilen araziler 5 kere bu stadı yaptırır, siz esas Kadıköy'de Fenerbahçe'ye peşkeş çekilen 350 milyon dolarlık araziden haber verin ve yiyosa Galatasaray'ı 30 milyon seçmeni bünyesinde barındıran bu camiayı stadssız bırak da görelim. Ama diyemezler. Galatasaray'ın çıkarları için diyemezler. Bu Ultraslan'ın şakşakçılığı gibi bir şey değildir. Ben olsam siz olsanız inanın yine denmezdi bunlar. Çünkü o mevkide bulunduğunuzda farklı şeyleri düşünmek zorundasınız.

Bu gün olsa Fenerbahçe de asamazdı sandıkta görüşürüz Mesut Yılmaz diye. Çünkü o günkü Türkiye bu günkü Türkiye'den farklı.

Ha Adnan Polat'ı sevmeyebilirsiniz. Ama şu anki tavırlarıyla yargılamayın. Çünkü bence açıklama yapmayan muhalefetinden yönetimine, insanların korumaya çalıştığı değer Galatasaray'dır.

Ve bu işin çözümü yine Galatasaray taraftarındadır ve çözüm yeri de bellidir.

Adnan Polat, İnan Kıraç veya Adnan Öztürk tek başına tepki veremezler. Birey birey seçim öncesi asla unutmayacakları bir taşı yollarına koyanları bitirmek, birilerine göz dağı vermek kimileri için çok kolay.

Ama taraftara bişey yapamazlar. 30 milyon seçmeni karşılarına alamazlar. 30 milyon seçmen derken şunu belirtmek isterim açın ekşi sözlüğü görün, Fenerli'si, Beşiktaşlı'sı ve diğerleri de arkamızda bu zorbalığa karşı. Bir yerde durup pisliklerini temizlemek zorunda kalırlar. İşte o zaman geri adımlar, suçlu olarak Toki Başkanı'nı göstermeler, 30 milyon kelle almaktansa bir kurumun başkanının kellesini almalar anında gerçekleşir.

Yönetim susar, taraftar susarsa daha bu işin cezasını verilen hakem kararlarında, projeler için gerekli imar izinlerinde ve çıkan her türlü aksilikte göreceğiz.

Ama o 30 milyon taraftar var ya... İşte kimse yapılacak en ufak hakem hatasının sorumluluğunu o 30 milyon taraftara karşı üstlenmeyi göze alamaz. Evde karısıyla sevişirken kasığından sakatlansa futbolcu, kimse bunun kendisinden bilinecek olmasının sorumluluğuyla karşı karşıya kalamaz. O yüzden bazen tepki vermek, bak bizi haksız yere mağdur etme yoksa... diye aba altından sopa göstermek gereklidir. İşte o zaman bu gün olduğu gibi Fenerli'si, Beşiktaşlı'sıyla o 30 milyon tüm Türkiye olur kimi zorbalıkların karşısında.

Bazen de herşeyi başkasından beklememek tepkiyi kendi kendine vermek gerekir.

Toki başkanının ıslıklanmasına bir lafım yok, doğru birşeydi. Adam stadyumda kendi şovunu yaptı, Galatasaray'ı resmen aşağıladı. Stad açılışını, Toki'nin yaptığı evlerin anahtar teslim töreni zannetti. Fakat Toki başkanının ıslıklanması ne kadar doğruysa, Başbakanın ıslıklanması bir o kadar da yanlıştı ki, bundan sonraki tepkilerde Başbakan'a yönelik olucaktır.

bende basbakani alkislamayi yanlis buluyorum. demokrasi budur. kimi alkislar, kimi isliklar. isin icine küfür ve hakaret girmedikten sonra her türlü tepkiye varim. ayrica yasal yönden de hic bir yaptirimi olamaz. fakat sorun olaylari bile bile göz yummak. kimse niye toki baskaninin yaptigi tam bir dengesizlik ve sovdur demiyor? tabiki yalakaliktan. konu basbakana gelince onu basketbol finllerinde bile islikladilar. cumhurbaskanini da ermenistanda isliklandi. isliklamak hakaret degildir. ama bizim millet sadece herseyi alkislamaya alismis. saksakci olmus.

Bu is uzarsa bunun altinda Hukumet kalir, Galatasaray kulubu degil.Bu kadar basit fazlada yoruma gerek yok.Ayrica bu camia bu yapilanlarin hepsini gun gelir odetir o burnu kaf daginda olan sahislara,bunuda kenara yazin.

Bakan Zafer Çağlayan'a bak....

Neymiş?

Yönetim bu protestoları yapanları cezalandırmalıymış, cezalandırmazsa sorumluluğa ortak olurmuş.

Hükümet her kanaldan tehdit ediyor camiamızı.

Çünkü bu işin altında kaldıklarının, ellerine yüzlerine bulaştırdıklarının ve seçimin yakın olduğunun farkındalar.

Rezalet. Rezaket ki ne rezalet.

Bakan Zafer Çağlayan'a bak....

Neymiş?

Yönetim bu protestoları yapanları cezalandırmalıymış, cezalandırmazsa sorumluluğa ortak olurmuş.

Hükümet her kanaldan tehdit ediyor camiamızı.

Çünkü bu işin altında kaldıklarının, ellerine yüzlerine bulaştırdıklarının ve seçimin yakın olduğunun farkındalar.

Rezalet. Rezaket ki ne rezalet.

isliklamanin cezasi neymis? göstersin anayasada bir paragraf. millet yolda yürürken bile islik calarak yürüyor. yalaka zurnalar. isleri gücleri basbakana yalakalik. umarim ilk macta da protestolar devam eder. nasil olsak sampiyonluk ya da avrupa derdimiz yok.

Bravo hayrettİn kozak.

Super konuŞtu.

süper konusma yapmis. zaten kendisi divan kurulu üyemiz. bizi iyi temsiletmis.

bir de biyiklinin (osman tanburaci) yazisina bakin.

son zamanlarda gstv de programlar cogalinca artik iyice yalakaligi abartti. adnan baskanina nasil yaranacak bilemiyor. kisa bir paragraf ;

Duydun mu Türkiyem…

Teşekkürler Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan…

Teşekkürler TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar…

Teşekkürler bu stat için emeği geçmiş bütün Galatasaraylılar. Sadece Galatasaraylılar için tek tek isim vermeyeceğim. Çünkü çok kişinin emeği var bu oluşumda. Birini öbüründen ayıramam…

Başkan Adnan Polat da birbirinden değerli diğer Galatasaray başkanları gibi bir başkan… Çok şanslı, çünkü tarihin, eline makas verip kurdele kestirdiği takdiren geçici görevde bir başkan … Ona da içine düştüğü bu zor durum için sabırlar diliyorum…

benim notum; seni seviyorum fatih terim :)

Ortada Taraftarın yaptığı bir terbiyesizlik var ve bunu hala savunmaya mı çalışıyorsunuz ? Belki Toki Başkanı da hatalı ama Yanlış Yanlışla düzeltilmez..

Başlığı açan arkadaşın siyasi hırsını takdir ediyorum hakikaten. Gayet başarılı buluyorum. Bir takım siyasi partilere tavsiye edilebilir. Galatasaray üzerinden devam ettirmesi de zekice.

Ha birde tüm Galatasaraylılarda bir bilinç oluşturma nasıl olacak acaba? Haydi hepimiz şu partiye mi oy veriyoruz diyeceksiniz?

Artık bitirin şu siyaseti yeter.

Ortada Taraftarın yaptığı bir terbiyesizlik var ve bunu hala savunmaya mı çalışıyorsunuz ? Belki Toki Başkanı da hatalı ama Yanlış Yanlışla düzeltilmez..

Taraftarın yaptığı terbiyesizlik nedir?

Camiasını aşağlayan insanı demokratik bir şekilde protesto etmek mi?

Küfür mü ettiler, çakmak mı attılar. Mecliste sayın millet vekillerinin birbirlerine yaptıklarından daha fazlasını mı yaptılar?

Hayır olabilecek en uygun şekilde tepki verdiler.

Peki bunun üzerine hazımsızlık çekip stadı terketmek, camiaya çeşitli platformlarda ve bizzat ve çeşitli kurumlar aracılığıyla çarşaf çarşaf tehdit savurmak da nedir?

Toki başkanı 52bin kişinin önünde Galatasarayı Ve Galatasaraylıları küçük düşürmüştür merhum Başkanımız Özhan Canaydını aşağılamıştır.Şu ana kadar bahsi geçen insanlara verdiğim destek bitmiştir hatta artık nefret ediyorum.Hükümetler gelir geçer ama GALATASARAY herzaman ayaktadır.Galatasaray dün vardı bügünde var yarında var olacaktır.Galatasaraylı yağcılık sevmez korkak deildir.Zaman Galatasarayımızın arkasında durma zamanıdır en iyi hükümet bile bir Galatasaray etmez.Çünkü Galatasaray bize ekmek su para vermedi en mutsuz en meteliksiz en kötü anımızda huzur verdi mutluluk verdi,bu yüzden Galatasarayımı ne 1 allah kuruşuna nede bir allah oyuna satarım Çünkü ben Galatasarayım

Taraftarın yaptığı terbiyesizlik nedir?

Camiasını aşağlayan insanı demokratik bir şekilde protesto etmek mi?

Küfür mü ettiler, çakmak mı attılar. Mecliste sayın millet vekillerinin birbirlerine yaptıklarından daha fazlasını mı yaptılar?

Hayır olabilecek en uygun şekilde tepki verdiler.

Peki bunun üzerine hazımsızlık çekip stadı terketmek, camiaya çeşitli platformlarda ve bizzat ve çeşitli kurumlar aracılığıyla çarşaf çarşaf tehdit savurmak da nedir?

Toki başkanı ıslıklanır tamam doğrudur.Ama Orda başbakanı ıslıklamak büyük bir nankörlük, terbiyesizlik..

Toki başkanı ıslıklanır tamam doğrudur.Ama Orda başbakanı ıslıklamak büyük bir nankörlük, terbiyesizlik..

1) O ıslıkları Başbakan üzerine alındı. Üstlendi. Yoksa Toki Başkanı konuşması esnasında değil öncesinde giderdi. Yoksa ıslıklanan Toki Başkanı'dır. Ama başbakanın verdiği tepki onu taraf yaptı.

2) Doğrusu Başbakan'ın çıkıp Toki başkanı amacını aşacak laflar etmiştir diyerek tüm takdirleri toplamasıydı.

3) Kaldı ki bu ülkede Başbakan da protesto edilebilir. Bu ölçüsü kaçmadığı sürece terbiyesizlik değil demoktratik tepkidir. Peki futbolcular ıslıklanırken terbiyesizlik oluyor mu? Hangi mevkiden itibaren başlıyor bir insanın ıslıklanmasının terbiyesizlik olması?

4) Nitekim kimse 106 senelik bir camianın yeni stadının açılışında o camiayı aşağlayan konuşmalar yapamaz. Yapılan esas terbiyesizlik budur.

Bir tepki verilecekse siyasi duygulardan arınmış, oldukça sade ve doğal bir tepki ortamı oluşturulmalıdır. Aynı şey bir fikir ortaya atarken de geçerli.

Biri onu çekiştiriyor, diğeri şunu... Her kafadan bir ses çıkıyor, herkes aynı görüşü taşıyormuşcasına organizasyon fikirleri ortaya atılıyor. Hoş ben hay hay derim ama önce bu ülkedeki vatandaşların siyasi partilere verdiği değeri tartmak lazım. Bakın, daha da temele inip, siyaset ve ideoloji kavramlarına inelim de demiyorum.

Ben kendi kişisel görüşüm ile bu tür organizasyonları desteklerim ama samimi gelmediği için yeterli çoğunluğu elde edemeyeceğimiz de aşikar. Görün işte, bir ıslık şovla kulüp, kaotik ortamın esiri olmuş durumda... Her kafadan farklı ses çıkıyor, biri hatalı olduğumuzu özür dilememiz gerektiğini savunurken, ötekisi tepki verelim diyor. Dediğim gibi bu olayda insanları organize etmek için bir çok seçenek sunulur ama öncelikle samimi olmak gerekir.

Bir tepki verilecekse siyasi duygulardan arınmış, oldukça sade ve doğal bir tepki ortamı oluşturulmalıdır. Aynı şey bir fikir ortaya atarken de geçerli.

Biri onu çekiştiriyor, diğeri şunu... Her kafadan bir ses çıkıyor, herkes aynı görüşü taşıyormuşcasına organizasyon fikirleri ortaya atılıyor. Hoş ben hay hay derim ama önce bu ülkedeki vatandaşların siyasi partilere verdiği değeri tartmak lazım. Bakın, daha da temele inip, siyaset ve ideoloji kavramlarına inelim de demiyorum.

Ben kendi kişisel görüşüm ile bu tür organizasyonları desteklerim ama samimi gelmediği için yeterli çoğunluğu elde edemeyeceğimiz de aşikar. Görün işte, bir ıslık şovla kulüp, kaotik ortamın esiri olmuş durumda... Her kafadan farklı ses çıkıyor, biri hatalı olduğumu özür dilememiz gerektiğini savunurken, ötekisi tepki verelim diyor. Dediğim gibi bu olayda insanları organize etmek için bir çok yol bulunur ama öncelikle samimi olmak gerekir.

mesela ben orada olsam

basbakani isliklamazdim sessiz kalirdim

o dallama oyle konusurkende gider o mikrofonu agzina sokar rezonans yaptirirdim

cok ta eyi olurdu

hem basbakan kalkip boyle seyler diyemezdi hem o bakanlarda yalakalik yapma durumuna giremezlerdi kimseyide karsimiza almazdik:)

Doğru olan Başbakan'ın ıslıklanması değildi.

Doğru olan orda seçim propogandası gibi davranmak da değildi.

Doğru olan Toki Başkanı'nın çıkıp koca bir camiaya terbiyesizlik yapması da değildi.

O açılışta çok yanlış vardı, ama Tayyip Erdoğan'ın orda kim varsa tepkili bir biçimde toplayıp gitmesi de doğru değildi.

Bu açılışın güzel şekilde gerçekleştirilmesi gerekirdi. Çıkıp Galatasaray ile birlikte çok önemli bir projeye imza attık. Çok çaba harcadık ama deydi cinsinden laflar edilmeliydi. Nitekim aslında Toki Başkanı konuşmaya başladığında da tepki yoktu, ta ki herkesin ayarını kaçırtacak laflar edene kadar.

Bir kimse de kalkıp ortamı sakinleştirmeye çalışmadı.

Açıkcası Adnan Polat da çok ama çok zor bir duruma düştü nedenlerini açıkladığım şekilde. Malesef resmi bir tepki vermek güç ve büyük risk Galatasaray adına.

İşin doğrusu hükümet için de ortamı biran önce yatıştırmakdır. Ard arda tehditkar mesajlar vermek değil. Hayri Kozak doğru, onurlu duruşu olan ve ılımlı bir strateji izlemektedir. Onun önderliğinde ve aynı sağ duyuya sahip hükümet temsilcileri önderliğinde bu meselenin tatlıya bağlanması herkesin çıkarınadır.

Yoksa dendiği gibi. 25 milyonluk camia böyle büyük suçlamaların ve bu hareketlerin altında kalmaz.

başbakana hayatının dersini verelim de kulağına kar suyu kaçsın..o daha tanımıyor GSARAYIn ne olduğunu..cimbomlularoylartayyibedegil.com

gibi bir site organize edilip medyada duyurulması..başbakan tavrını koydu hakaretini etti özürünü aldı rahat ama biz değiliz..sivas maçında toki başkanı icabında küfür hakaret adam gibi protesto edilmeli.

hatta başbakan da..

sıkıyorlarsa vermesinler stadın kullanım hakkını bize..

ya herru ya merru..

Üst Alt