Kendilerine "Tüydüler" Diyen Özbek'e İmzacılardan Cevap | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kendilerine "Tüydüler" Diyen Özbek'e İmzacılardan Cevap

[TABLE="class: m_-1522108627524893482templateContainer, width: 100%"]

[TABLE="class: m_-1522108627524893482mcnTextBlock, width: 100%"]

[TD="class: m_-1522108627524893482mcnTextBlockInner"][TABLE="class: m_-1522108627524893482mcnTextContentContainer, width: 100%, align: left"]

[TD="class: m_-1522108627524893482mcnTextContent"]GALATASARAY YENİDEN
OCAK 2018

[/TABLE]
[/TD]

[/TABLE]
[/TD]

[TABLE="class: m_-1522108627524893482mcnTextBlock, width: 100%"]

[TD="class: m_-1522108627524893482mcnTextBlockInner"][TABLE="class: m_-1522108627524893482mcnTextContentContainer, width: 100%, align: left"]

[TD="class: m_-1522108627524893482mcnTextContent"]Somut gerekçeleri halen tartışma konusu olsa da, bilindiği üzere Galatasaray Spor Kulübü yönetim kurulu aniden olağanüstü seçim kararı aldı. Sayın Dursun Özbek konuyla ilgili basın toplantısında Galatasaray Yeniden’i kastederek “imza toplayanlar herhalde bir aday çıkarırlar” diyerek baskın seçim yapıldığı eleştirilerini reddettiğini ifade etmiştir.

Sizlerin iyi bildiğini, hatırlamayanların hafızasını tazelemek adına tekrar etmek isteriz.

Galatasaray Yeniden çağrısı, Mayıs 2017’deki mevcut durum ve o tarih itibariyle yakın geleceğe dair yönetim kurulumuzun güven tazelemesine yönelik bir talepti. Erken seçim ana fikri üzerine, bu görüşü destekleyen üyelerimizin iradelerini beyan etmeleri esasına göre kurgulanan talep Tüzüğün 28/3 maddesi gereği ıslak imzalı dilekçelerin toplanmasını öngörmemekteydi. Ağırlıklı görüş yönetim kurulumuzun doğru zamanda gereğini yaparak, kalan bir yıllık süresini yeni bir ekip ve daha yüksek performansla tamamlamayı tercih edeceğiydi.

Galatasaray Yeniden hareketi bir liderin çevresinde toplanmış, iktidarı devralmak üzere hazırlık içinde, şahsi tercihlerini Galatasaray’a dayatmaya cüret eden bir blok değildi, asla olmadı. Hür iradeleriyle bu çağrıya imza koyan Galatasaraylılar, dört üyesi evvelce istifa etmiş ve yönetsel performans olarak kalan bir yıllık zorlu mücadeleye hazır olduğu izlenimi vermeyen kulüp yönetimine çözüm alternatifi sunmuşlardı ancak yönetim kurulu bu çağrının gereğini yapmak yerine yola devam etti, elbette kendi takdirleridir.

Galatasaray Yeniden çağrısının yapıldığı Mayıs 2017’deki dahili ve harici koşullar, mali durum, tüm branşlardaki sportif neticeler henüz hafızalardayken tekrarlamaya lüzum görmüyoruz ama çağrımız üzerine kalan bir yılı tamamlamak üzere olağanüstü seçim kararı alınsaydı;

- Yönetim kurulu yeni bir enerjiyle tazelenerek olması gerektiği gibi “takım” görüntüsü sergileyebilirdi.

- Kulüp ve bağlı şirketlerinin yönetim kurullarına girerek eksikleri gideren Galatasaraylılar idari, mali, sportif kararlarla ilgili farklı açılımlar getirebilirlerdi.

- Örneğin futbol sezonuna görevden alınan teknik direktörle başlanmayabilir, daha makul bir gider bütçesi ile isabetli transferler yapılabilir, basketbol şubesi için farklı isimler seçilebilir, tasarruf ve yeni gelir kalemleri üzerine bir yıllık hedeflere dönük projeler geliştirilebilirdi.

Kaybedilen zamanı geri almak mümkün değil…

Bugüne dönersek hepimizin önünde iki seçenek bulunuyor. En temel fark ise görev süresini 3 yıl daha
uzatmak maksadıyla seçim kararı alan görevdeki başkan ile Tüzük hükümlerince Mayıs 2018’de seçim
yapacağını duyurarak kulübümüzü normal takvimine döndürmeyi taahhüt eden başkan adayı.
Galatasaray’ın önündeki riskler, fırsatlar, sorunlar dikkate alındığında son derece hayati bir kararın arefesindeyiz.

Eğer siz de,

Tüzük hükümleri gereğince olağan seçime sadece 5 ay kala aniden olağanüstü seçim kararı alınmasına anlam veremiyorsanız,

Baskın seçim kararını doğru ve meşru bulmuyorsanız,

Kulübümüzün menfaatleri ile kişisel çıkarlar arasında çatışma olduğunu hissediyorsanız,
Oy pusulasında yer alacak başkan adayları ve kurullar mevcut haliyle sizi %100 temsil etmiyorsa,
Kampanya döneminde tartışılacak konuların Galatasaray'ın gerçeklerine uzak olduğunu fark ettiyseniz,

Çok anlaşılır sebeplerle kırgınlık ve küskünlük duyarak seçimek atılmamayı düşünebilirsiniz.

20 Ocak günü sandığa gitmezseniz, kırgınlık veya küskünlüğünüz sizde kalır, belki çok yakın arkadaşlarınız haberdar olur.

Oysa tepkinizi oy pusulası olarak sandığa atmanız ses getirecek, Galatasaray'da köklü bir değişim talebinin görülmesine vesile olacaktır.

Eğer tüm bu olan bitenden size kalanın özeti "mutsuzluk" ise; hepinizi seçime katılmaya, oy kullanmaya, kırgınlık ve küskünlüğünüzü "ARTIK YETER" mesajı olarak sandığa yansıtmaya davet ediyoruz.

[/TABLE]
[/TD]

[/TABLE]
[/TD]

[/TABLE]

Dursun denen GS baskanligi koltugunu isgal etmekte olan sahsi tekme tokat gonderecegimiz gun olsun 20 Ocak !!

Her yil torenlerle kutlayalim !!

Bıdı bıdı.
Biriniz aday olun 5 ay sonra yine seçim yapın bu kadar zor olmasa gerek.
Mustafa Cengiz'e bırakılır mı bu görev. Dursun'a rakip olarak bir tık üstü lazımdı.
Şimdi dursun yine 3 sene bizi düdükleyecek.

Gscimbom Mobile

Dursun Özbek'in bu arakdaşları tokatladığı gerçeğiyle yüzleşelim. Heyecanlı genç isimler ama kendilerine önder olarak gördüklerinin hiçbirinde serçe yavrusu kadar yürek yok.

İmza toplayıp seçim isteyecek akdar organize olan ekibin baskın seçim bahanesi anlamsız.

Bu kongre yapısı bizi daha çok Özbek gibilere mahkum eder.

Saçma sapan bir açıklama. Çıkıp biriniz aday olmadınız, üstüne de Dursunun rakibini bile desteklemeyip "artık yeter" pusulası atalım diyosunuz. Herkes bilir ki bu durum dursunun işine gelir. Dursunu istemiyosan oyunu Mustafa atarsın 5 aylığına. Çekimser oy kullanmak tekrar söylüyorum dursun kazansın demektir, hikaye anlatmasınlar.

o kadar kokuşmuş bir camia varki neresinden tutarsan tut elinde kalıyor.
Dursunu günahım kadar sevmem nefret ettiğim bir adamdır kendisi.

Lakin karşısına bir kişide çıkıp aday olmuyorsa en az dursun kadar haindir.Dursunun haklı olduğu tek nokta kaçtı hepsi elini taşın altına koyması gerekenler köşelerine çekildi bizler gibi izliyorlar.

Dursunu indirecek olanlar bunlar işte olursa.
Bin imzayı atan kişiye ve fazlasını Mustafa cengize oy atacak işte.
Ciddi bir oy potansiyeli var burada. Mustafa cengiz seçilirse supriz olur demiştim de bu artık uzak ihtimal değil okadar.

Ikisini ayiralim, dursundan memnun olmayip secime gitmesini isteyenlerin baskan adayi bulmak gibi bir gorevi yok. Mesela ben de imza verenlerdenim ama kimseyi baskanliga motive gibi bir sorumluluk hissetmiyorum

ama o 1000 kisi icinde bayrak 50 adam olup calismalidir denirse bunu anlarim hak da verebilirim

kongre yapisi ve aday cikmamasi acisindan soylenenler ise dogru , ben bunu senelerdir yaziyorum zaten

fb de onca borca ragmen bugun aziz ayrilsin , sirada ferit sahenk , murat ulker , ali koc gibiler var

bir alt kademe sadettin saran , hulusi belgu ve mehmet ali aydinlar gibiler var , cem boyner , hamdi akin var

bizde ali sabanci var , ama var mi yok mu belli degil

Fakat suna da katilmiyorum , neden aday cikarmiyorsunuz ya da neden aday olmuyorsunuz

adam buyuk is adami ve Gsarayli diye aday olmak , bu islere girmek zorunda degil ki .. bu bir zaman, gonul isi, isteyen girer istemeyen girmez, zorla da olmaz

Aynen yahu 2 aylik yonetim icin aysal gibi guclu bir aday ekip toplayip ben secime giriyorum diyecek ve dursunu ezecek kafalar paris

Üst Alt