Koronavirüs Hakkında Önemli Bilgiler

Şüphelendiğiniz durumlarda 184'ü arayın!

Kendine gel penguen!


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İslam'a Büyük Saldırı!Penguen saçmaladı

Allah'a ve dine hakaret eden Penguen'e çok sert tepkiler geliyor.Penguen dergisinde Bahadır Baruter imzalı bir karikatürle İslam’ın kutsallarına hakaret edildi. Karikatürde “Allah yok, din yalan” ibaresi gizlice yazılmış, caminin lambaları prezervatif şeklinde tasarlanmıştı.Dine böylesine saldıran karikatür Twitter’da büyük tepkilere neden oldu. Penguen dergisine yönelik büyük bir protesto başladı.Yerli bir mizah dergisinin İslam'a böylesine nefret dolu biçimde saldırması şok etkisi yarattı.Karikatür Penguen'in çizerlerinden Bahadır Baruter'in imzasını taşıyor. Twitter'da binlerce kişi Penguen'i twitleyerek tepkilerini dile getiriyorlar, boykot ve özür çağrısında bulunuyorlar.Tartışmaya yol açan karikatür Twitter ve Facebook kullanıcılarını ikiye böldü. Bazıları bunun inanç ve dine hakaret olduğunu söylerken bazıları da "Penguen'e linç girişimi başlatıldı" dedi.Twitter'da karikatürle ilgili tepkilerin bazıları şöyleydi:AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Fatih Şahin:
Penguen'in yaptığı ne mizah, ne sanat; düpedüz hakaret ve provakasyon. En doğrusu bunları ademe (yokluğa) mahkum etmek. #protestopenguenSamanyoluhaber tv. spikeri Asım YıldırımMelih bey gibi TÜKÜREYİM BEN BÖYLE MİZAHIN İÇİNE. Yazıklar olsun. Gidin kendi kutsallarinizla dalga geçin terbiyesizler.Hakan AkarBu gece ne Sevgililer Günü ne de Kandil konuşuluyor ne de ikisinin aynı gün oluşu suan konuşulan tek bir şey var o da Penguen ve karikatürü!Yazar Fikri Akyüz@CumaHikmet @nedimhazar katılıyorum, penguen'e en şiddetli tepkiyi verelim ama şiddetten kaçınılmasını şiddetle tavsiye ederim.kralexxKendi ayağına kurşun sıkabilen tek kuş hangisidir? PENGUENGazeteci yazar Önder AytaçPENGUEN ANADOLU INSANININ ETIK DEGERLERINE HAKARET EDEN KARIKATUR ICIN OZUR DILEMELI. AKSI HALDE BOYKOT EDILMELI.
 
Cevap: Kendine gel penguen!İnsanların kutsalına ve maneviyatına edilmiş daha önce örneklerini çok gördüğümüz hakaretler.Şeref eksikliği bu olsa gerek.
 
Cevap: İslam'a Büyük Saldırı!İnanırsın inanmazsın o ayrı şey ama inananların inandığı değerleri aşağılamak tüpedüz ahmaklıktır.
 
Cevap: Kendine gel penguen!Başta bu karikatür falan değil. Karikatür denen bir olgunun da kendi içerisinde prensipleri vardır. İnsanların inanışlarıyla, inandığı şeylerle ilgili dalga geçilmez. Kendi görüşüdür deyip, kestirip atmamak lazım. Karikatür de kişinin fikirleri ön planda olur, inandığı yahut inanmadığı şeyleri değil.
 
Cevap: İslam'a Büyük Saldırı!bunlari asmak lazim tabi ama bu karikaturleri yapan insanlarin entellektuel seviyesi acaba bu yapilan onlara yapilsa yada deger verdikleri seylere yapilsa olaya bunlari asmis olarak bakarlarmi sorusunu gundeme getiriyorcevabimdaha cook var bunlari asmamiza
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt