# Kerim Volkan Kilimci | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
volkankilimcixa8.jpg

Volkan Kilimci

Galatasaray Eski Kalecisi

16.02.1972 İstanbul'da doğdu. Top aşkı amcalarının da futbolcu olmasının etkisiyle daha küçük bir çocukken kanına işlemiş. 11-12 yaşlarında Vefa'da santrfor olarak oynarken, evine uzak olduğu için 1. Amatör Lig'deki semtinin takımı Çapa Spor Kulübü'ne gitti. Hocası birgün Volkan'a kaleye geçmesini söyleyince profesyonel yaşamı da kaleci olarak devam etti. Z.Burnu, G.Antep, Adana, Kocaeli, Galatasaray, Küçükköy, Beveren, Eskişehir, K.Gümrük ve Y.Bosna'da oynadı. 9 kez A Milli ve 2 defa da U-21 Milli oldu.

Cevap: Volkan Kilimci

Aykut'tan 5 gömlek üstündü o döneme göre iyiydi 3 büyüklerin kalesinde Türk kaleciler vardı.

volkanv.jpg

Hayrettin meşhur PSG maçlarında zıcınca 96-97 devre arasında bunu Evren Turhan+bir miktar para yoluyla Kocaeli'den almışız.Aldıktan sonra askere gitmiş 4 hafta oynayamamış.Yapacağınız dransfere koyım ;DSonra 22. haftadan son haftaya kadar oynamış ve ilk 4 senelik serinin ilk şampiyonluğunda görev almış böylece.Ertesi sezon da kendisi ile devam edilmiş ama Volkan da Şampiyonlar Ligi'nde sırıtmış ve 18.haftadaki Bursaspor deplasmanında zıcması bardağı taşıran son damla olmuş ve önceki sezon Hayrettin'in başına gelen bu sefer kendisinin başına gelmiş.Devre arasında 3.Lig ekibi Sebat'tan aldığımız Mehmet Bölükbaşı kaleye geçmiş ve sezonu onunla tamamlamışız.Volkan Kilimci-Mehmet Bölükbaşı ortaklığıyla geçtiğimiz 97-98 sezonunda 43 gol yiyerek en çok gol yiyerek şampiyon olan takım unvanını kazanmışız ve bu unvan hala devam etmekte.

Özetlerden izlediğim kadarıyla şahsi fikrim Hayrettin bu ikisinden de iyi kaleciymiş.Herifi boşuna yollamışız gibime geldi ama herhalde onda da yılların birikimi etkili oldu.Ayrıca Volkan'ın da Mehmet Bölükbaşı'ndan daha iyi olduğunu düşünüyorum.Sürekli daha kötü kaleci alarak 2 sene üst üste şampiyon olarak iyi yırtmışız.

En kötü özelliği kalesinden zamanlama hatası yaparak çıkması diyebilirim.

2015'te Ergün'ün yanında kaleci antrenörlüğü yapmış bu arada.

105476.jpg

Mehmet Bölükbaşı

1599500313561.png

Son düzenleme:
volkanv.jpg

Hayrettin meşhur PSG maçlarında zıcınca 96-97 devre arasında bunu Evren Turhan+bir miktar para yoluyla Kocaeli'den almışız.Aldıktan sonra askere gitmiş 4 hafta oynayamamış.Yapacağınız dransfere koyım ;DSonra 22. haftadan son haftaya kadar oynamış ve ilk 4 senelik serinin ilk şampiyonluğunda görev almış böylece.Ertesi sezon da kendisi ile devam edilmiş ama Volkan da Şampiyonlar Ligi'nde sırıtmış ve 18.haftadaki Bursaspor deplasmanında zıcması bardağı taşıran son damla olmuş ve önceki sezon Hayrettin'in başına gelen bu sefer kendisinin başına gelmiş.Devre arasında 3.Lig ekibi Sebat'tan aldığımız Mehmet Bölükbaşı kaleye geçmiş ve sezonu onunla tamamlamışız.Volkan Kilimci-Mehmet Bölükbaşı ortaklığıyla geçtiğimiz 97-98 sezonunda 43 gol yiyerek en çok gol yiyerek şampiyon olan takım unvanını kazanmışız ve bu unvan hala devam etmekte.

Özetlerden izlediğim kadarıyla şahsi fikrim Hayrettin bu ikisinden de iyi kaleciymiş.Herifi boşuna yollamışız gibime geldi ama herhalde onda da yılların birikimi etkili oldu.Ayrıca Volkan'ın da Mehmet Bölükbaşı'ndan daha iyi olduğunu düşünüyorum.Sürekli daha kötü kaleci alarak 2 sene üst üste şampiyon olarak iyi yırtmışız.
Hayrettin yetenek olarak Türkiye’de tüm zamanların en iyi kalecisi bana göre.. ama ciddi mental sorunları vardı ve bir türlü istikrar tutturamadı.. bir maç dünya seviyesinde top class oynar; sonraki hafta maçın içine edebilirdi..
Ayrıca Mehmet Bölükbaşı’dan çok umutluydum o zamanlar.. fakat o da 5-0 lık chelsea maçından sonra toparlanamadı..

Hayrettin yetenek olarak Türkiye’de tüm zamanların en iyi kalecisi bana göre.. ama ciddi mental sorunları vardı ve bir türlü istikrar tutturamadı.. bir maç dünya seviyesinde top class oynar; sonraki hafta maçın içine edebilirdi..
Ayrıca Mehmet Bölükbaşı’dan çok umutluydum o zamanlar.. fakat o da 5-0 lık chelsea maçından sonra toparlanamadı..

Kafadan sakatti dogru. Ridvan'i yere yatirdigi mac var mesela. Benim hatirladigim cok iyi gecirdigi bir sezonu var. Hangi yil hatirlamiyorum. Ama dediginiz gibi pek istikrarli degildi. Simovic'in arkasinda yedek beklediydi bayagi. Yalniz Eser 80'den sonra oynamis en yetenekli yerli kaleciydi bence.

Bu kaleciyi hatirlayan var mi?

Çok iyi hatırlıyorum. En yoğun maça gittiğim hatta İstanbul'da hiç bir maçı kaçırmadığım sezonlarda oynayan kalecilerden. Sevdiğim bi kaleciydi, o dönem yabancı kuralı açısından iyi bir yerli kaleci bulmak büyük avantajdı. Son dönemlerinde kötü maçları oldu evet ama hiç bir zaman Hayrettin'e benzetmem, Hayrettin bir çok kez şans verilmesine rağmen bir çok maçta yediği goller de yumurtlayarak çileden çıkartmadığı kimse kalmamıştı.

Hatta Televole gibi magazin programlarında bile rakip oyuncu Okocha Hayrettin kumbara diye makara yapıyordu.

Üst Alt