# Kevin Prince Boateng - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Kevin Prince Boateng

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Kevin Prince Boateng

Bir kulüpten fazla isteyeni varsa söylediklerin hiçbir anlam ifade etmez,kayyum rekabet yasaları gereği en yüksek verene verecektir.Bilmem anlatabildimmi.Bu adamı isteyen 4-5 kulüp olduğu söyleniyor,Kayyum'a devredilen takımın oyuncuları akşam oldu böyle oldu hesabı satılmaz,değerlerinin bulması beklenir,hele birde bu oyuncu o takımın en iyi oyuncularından ve talibi çok olanlarındansa.

Boateng'in talipleri de gerizekalı değil herhalde, Portsmouth'un içinde bulunduğu duruma göre teklif yapacaklar. Adamlar oyuncu satmak zorunda. Hem de bir an önce. Fiyat yükseltmek için kimseyi oyalayacak durumları yok. 4 milyon veriyorum ben diyen alır adamı.

O kadar abartmayın bence, bir kere butun Avrupa adamın ne kadar bela bir karaketri oldugunu biliyor, bu yuzden herkes temkinli yaklasıyor. P'mouth'a kaça gelmiş 4.5m euro. Cunku Tottenham oyuncudan illallah etmiş ve satmış, yoksa baska bir sebebi yoktu. Berlin fahiş bir fiyata satmıştı cunku alıcısı defosunu bilmiyordu ve daha 19 yasındaydı o zaman. Toparlarsak, P'mouth'a geldigi gunle bugun arasında bir fark yok -hatta ballack olayı negatif etki eder-. Ederi ancak 4 bilemedin 5m eurodur.

Alırken bir tehlike var. Yuksek garanti para- dusuk maç başı ile anşlamazdım ben olsam. G.Saray'a gelse bile eminim ki bir sekilde sorun cıkartır ve en fazla 2 sezon oynar gitmek ister Boateng. Yuksek garanti para verirsen, ayrılmakta zorlanır, zarar ugrarsın. 2.Lincoln hatta daha kotusu olur. Lincoln displinsizdi ama kotu niyetli degildi, bu ise bildigin serseri, gerisini siz getirin.

Boateng'in talipleri de gerizekalı değil herhalde, Portsmouth'un içinde bulunduğu duruma göre teklif yapacaklar. Adamlar oyuncu satmak zorunda. Hem de bir an önce. Fiyat yükseltmek için kimseyi oyalayacak durumları yok. 4 milyon veriyorum ben diyen alır adamı.

Diğer kulüplerin enayi olmamasıyla rekabet olgusu arasında hiçbir bağlantı yok,talibi çoksa fiyat yükselir bu kadar basit.İktisat teorilerini arz,talep ilişkisinimi tartışalım yahu.Tövbe.Bu adamın kulübünün kayyuma devredilmesi ile oyuncu fiyatı arasında doğrudan ilişki yok,varsa dolaylı ilişkidir.Ancak başka sebeplerin varsa bu fiyatın düşük olacağı konusunda buyur söyle,kayyum büyük etken değil burda.

Arz-talep onemli tamamda talebi belirleyen temel sey ne? Fiyat/performans oranı. Yani Boateng'e bakış, Boateng ne kadar kaliteli bir oyuncu? bu soruya verdikleri cevap olcusunde, kulupler deger biçeçektir Boateng'e.

Misal bence Poulsen en fazla 4-5m euroluk topcudur. Juve'ye 10m euroya giderken de boyle dusunyordum. Algı cok onemli. Elano'yu eskiden de sevmezdim, inanmazdım. City gitti 13.5m euro verdi demek inandı oyuncuya. Hangi kulubun nasıl baktıgını bilmek lazım fiyat için.

Kayyumun yonetimden tek farkı, uzun vadeli dusunmeyecekleri ve mumkun oldugunca nakit veya garanti para yoluna gidecekleridir. (takasa sıcak bakmazlar kısacası) Cunku onemli olan onlar için en kısa surede en cok nakit getisini saglamak olacaktır.

Not: Kayymun tutumu, diger kuluplerin bakısı ve onerileri, bizden bagımsız olaylar. Bosuna konusmaya gerek yok. Bizim kendi gerceklerimize gore bir butcemiz var ve verilebilecek miktar asagı yukarı belli. Oyuncuyu iknada ise tek koz para, toplamda yuksek bir ucrete gelse de dusuk garanti-yuksek maç başı teklif ederdim. 500 bin euro garanti + maç başı 30 bin euro gibi.

Mehmet senin fiyatının düşük olacağı yönündeki tezine ve bunu desteklediğin yorumlarına birşey demiyorum zaten.Benim itirazım bu oyuncunun takımı kayyumda çok ucuza alırız bu oyuncuyu varsayımına,çünkü bu gerçek değil açıkcası,Kayyuma devredilen bir takımın oyuncuları değerinin çok altında satılır diye bir tez yok,varsada yanlış bu.Hatta kayyum bu konularda daha hesapçı bile davranabilir doğrusu.

Gelirse Poulsen'den daha iyi olacağı kesin.

------------------------------Cana-----------------------------------------

----------Boateng------------------------Elano--------------------------

fena can yakar.Elano yerine İnler olsa inletiriz gerçi ama.

Kayyumun yonetimden tek farkı, uzun vadeli dusunmeyecekleri ve mumkun oldugunca nakit veya garanti para yoluna gidecekleridir. (takasa sıcak bakmazlar kısacası) Cunku onemli olan onlar için en kısa surede en cok nakit getisini saglamak olacaktır.

Not: Kayymun tutumu, diger kuluplerin bakısı ve onerileri, bizden bagımsız olaylar. Bosuna konusmaya gerek yok. Biz kendi gerceklerimize gore bir butce var ve verilebilecek miktar asagı yukarı belli. Oyuncuyu ikna da ise tek koz para, toplamda yuksek bir ucrete gelse de dusuk garanti-yuksek maç başı teklif ederdim. 500 bin euro garanti + maç başı 30 bin euro gibi.

500 bin Euro'yu böyle bir oyuncunun kabul etmeyeceği belli

Kewell bile sakat haliyle diretiyor.

Boateng'in bunu kabul etme düşüncesi hiç gerçekçi değil

500 bin Euro'yu böyle bir oyuncunun kabul etmeyeceği belli

Kewell bile sakat haliyle diretiyor.

Boateng'in bunu kabul etme düşüncesi hiç gerçekçi değil

Kewell istedigi sartlarda bir kulup bulsun bakalım bulabiliyorsa, ancak burada aldıgının yarı ucretine, onuda yine en az yarısı maç başıyla ancak bulabilir. Hep birlikte gorecegiz. Boateng için de P'mouth'da net kazancı ne kadar, bunun ne kadarını garanti-maç başı alıyor sorgulamak lazım.

Benim mantıgı suna dayalıydı. İngiltere'de kaç alacak toplamda atıyorum 10 lira, sen 15 ver (zaten neredeyse vergiden cıkarıyosun farkı) hatta 17-18. Ama bunu 5 garanti + 12 maç başı yap. Sonuç itibarıla İngiltere'de alacagı 10 liranında tamamı garanti degil. Yani, İngiltere'de alacagı garanti para ne kadarsa aynı miktarı sen yine garanti olarak ver, ama ustune maç başı yap. Bu da yaklaşık %30 garanti %70 maç baına denk gelir.

Anatabildim umarım.

Ne Boateng ne Poulsen ne de hatta Ronaldinho. Takım olarak ekstra hamle fırsatı verecek transfer Gokhan İnler transferidir. Gökhan'ın Poulsen'den ya da Boateng'ten iyi oldugundan degil tabi. +1 saha içi yabancı kontenjanı acacagından. Napoli dısında buyuk talibi yok galiba. 6-7'ye Poulsen'e vermektense, 8m euro verip Gokhan'ı almak daha dogru zaten sırf gençliğiyle bu fiyat farkını kapatır. Poulsen 2 sene sonra para etmez cunku.

Bize kesinlikle Gökhan İnler gerek ama söylendiğine göre Udinese tok satıcı o yüzden imkansız görünüyor

Boateng bana pek Box-to-box bir futbolcu izlenimi vermedi . Koşuyor,mücadele ediyor eyvallahta bunları yapması savunma yönünün kuvettli olduğunu göstermez. Hırslı , kuvvetli , yetenekli bir ofansif orta saha oyuncusu Çok beğeniyorum ama Elano varken gereksiz olur bence . Elano ve Boateng çok uyumlu olmaz .

harika olur futbolu cok güzel gercekten ganada iyi isler yapti.

portsmouth 2.lige düstü gelmez diyenlere soruyorum neden gelmesin parasini verince ?

4-5 milyona alabiliriz bence ama kendisini ikna etmek biraz zor olabilir baska teklifler varsa eger yoksa seve seve gelir bence.

Mehmet senin fiyatının düşük olacağı yönündeki tezine ve bunu desteklediğin yorumlarına birşey demiyorum zaten.Benim itirazım bu oyuncunun takımı kayyumda çok ucuza alırız bu oyuncuyu varsayımına,çünkü bu gerçek değil açıkcası,Kayyuma devredilen bir takımın oyuncuları değerinin çok altında satılır diye bir tez yok,varsada yanlış bu.Hatta kayyum bu konularda daha hesapçı bile davranabilir doğrusu.

Var, ve dogru bir tez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt