Khabib Nurmagomedov, Neden Galatasaray Taraftarı Olduğunu Açıkladı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Khabib Nurmagomedov, Neden Galatasaray Taraftarı Olduğunu Açıkladı!

0

UFC (Karma Dövüş Sanatları) hafif sıklet unvan maçında İrlandalı dövüşçi Conor Mcgregor'ı mağlup ederek adından söz ettiren Dağıstan asıllı Rus sporcu Khabib Nurmagomedov, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İstanbul Havalimanı'nın açılışı için İstanbul'a gelen Khabib, beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu.

Khabib Nurmagomedov, karma dövüş sanatları hafif siklet unvan maçında İrlandalı Conor McGregor'u yenerek unvanını korumayı başarmıştı. Bu maç sonrasında Türk sporseverlerin büyük ilgisini çeken ve yıllar önce Galatasaray formasıyla çektirdiği fotoğrafla gündeme gelen Nurmagomedov sarı kırmızılı takımı nasıl tutmaya başladığını açıkladı.

Dağıstanlı sporcu, ilk olarak Floyd Mayweather ile maç yapma olasılığı hakkında konuştu ve, "Floyd Mayweather ile dövüşüm zevkli olur. Tüm zamanların en iyi boksörü. Seyircilerin ilgi göstereceğine eminim. 2 ayrı dövüş için anlaşırız. İlk dövüşü boks kurallarına göre ringde, diğerini kafeste yaparız. Böylece daha adil olur." dedi.

"MUHAMMED ALİ'NİN YAKININDA BİLE DEĞİLİM"

Nurmagomedov, Muhammed Ali'ye benzetilmesi hakkında şunları söyledi, "İnsanlar beni birazcık Muhammed Ali'ye benzetiyorsa bundan onur duyarım. Ancak onun yerinde olmanın yakınında bile değilim. Hayatım boyunca onun röportajlarını ve maçlarını izledim. 15-16 yaşındayken ona benzetileceğimi söyleseler buna inanmazdım."

Benim tek hayalim iyi bir dövüşçü olmaktı. Hep büyük arenalarda, büyük kalabalıklar önünde dövüşmek isterdim. Şimdiki kadar büyük arenalara çıkacağımı ve böylesine reklamı yapılan dövüşlere katılacağımı gerçekten hiç düşünmemiştim."

"SUÇLU OLDUĞUMU DÜŞÜNMÜYORUM"

Conor McGregor ile yaptıkları maçta yaşanan olayları kendisinin başlatmadığını belirten Nurmagomedov, "Nevada Atletik Komisyonu'nun McGregor dövüşünde yaşanlar hakkında 10 Aralık'ta yapacağı soruşturmaya gitmeyeceğim. Çünkü suçlu olduğumu düşünmüyorum. Dövüşün başında ve sonunda yaşananları herkes gördü.

Nurmagomedov, Türkiye'den kendisine pek çok mesaj geldiğini belirtti ve, "Türkiye'den pek çok insanın dövüşlerimi izlediğini biliyorum. Avrupa ve Amerika'da birçok insan neden Türkiye'den bu kadar çok destek aldığımı anlamadı. Bunun ilk nedeni; hepimizin Müslüman olması. Hepimiz Müslümanız ve Allah bize 'Siz kardeşsiniz.' demiştir. Çünkü hepimiz Allah'a inanıyoruz. Allah bizleri kardeş kabul ediyor."

0

Yıllar önce Galatasaray formasıyla çektirdiği forma hakkında da konuşan Nurmagomedov, "Yedinci sınıfta okulda kazandığım bir şampiyonanın ardından bana ödül olarak Galatasaray forması vermişlerdi. Galatasaray'ı tutmam da o günden itibaren başladı." dedi ve şöyle devam etti, "Son dövüşümü kazanmamın ardından Galatasaray beni sosyal medya hesabından tebrik etti. Futbolu çok seviyorum ve iyi bir izleyiciyim. Büyük bir futbol hayranıyım."

A Haber

Üst Alt