Kilit Adam Ndiaye! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kilit Adam Ndiaye!

5207777.jpg

Ndiaye, Aslan’ın vazgeçilmezi oldu. İşte rakamlar: Maç başına 3.3 top çalma, 0.7 top kapma, 2.7 faul aldırma, 0.4 uzaklaştırma, 0.3 şut engelleme, 1 şut, 0.9 kilit pas, 2.3 adam geçme, 44 başarılı pas, 1.7 uzun top, yüzde 87 pas isabeti...

Osmanlıspor’dan 9 milyon Euro’ya transfer edilince, “Ndiaye’ye bu para verilir mi?” eleştirileri yapılsa da, Senegalli futbolcu performansıyla ne kadar isabetli bir tercih olduğunu kanıtladı. Kısa sürede Aslan’ın orta sahadaki vazgeçilmezi haline gelen 26 yaşındaki futbolcunun istatistik verileri de aynı şeyi söylüyor. Ndiaye’nin savunmaya yaptığı katkı şöyle: Maç başına 3.3 top çalma, 0.7 top kapma, 2.7 faul aldırma, 0.4 uzaklaştırma, 0.3 şut engelleme... Fernando ile birlikte savunmayı rahatlatan Ndiaye’nin hücum istatistiği de dikkat çekici: 0.3 şut engelleme, 1 şut, 0.9 kilit pas, 2.3 adam geçme, 44 başarılı pas, 1.7 uzun top, yüzde 87 pas isabeti.

Avrupa devlerinin kıskacında

Bu tablo, Avrupa devlerinin de dikkatinden kaçmıyor. Başta İngilizler olmak üzere bir çok ülkeden önemli kulüplerin Ndiaye’yi yakın takibe aldığı ve Galatasaray’a ciddi tekliflerle gelebilecekleri ifade ediliyor.​

Fanatik

GSCimbom Portal

Son düzenleme:
Klasik gaz alma,futbolcunun kafasını karıştırma haberi

Ndiaye henüz Osmanlı'da ki performansına bile ulaşmadı.Daha iyisini yapabilir,yapacak

Badou esas Fenerbahçe maçında çok kritik. Defansif müdahaleleri bazen çok dengesiz, Aykut mutlaka üzerine plan yapar kırmızı yedirtmek için. Alper'in, Valbuena'nın falan çalım tekniklerini iyi izlerse sorun olmaz çünkü ayakları yavaş bi adam değil. Ama önemsemezse sıkıntı olur.

Klasik gaz alma,futbolcunun kafasını karıştırma haberi

Ndiaye henüz Osmanlı'da ki performansına bile ulaşmadı.Daha iyisini yapabilir,yapacak

Tam Reşit Akçay'ın 10 numarası aslında di mi?
Geriyi sağlam tutup öne hızlı çıkan bi takımda daha değerli görünür ama bence bu sisteme de alışacak. Osmanlı'da geçen seneye burda başlamıştı sonra öne geçti.
Bu tempoda Fernando'nun yanı biraz ciğerini zorlasa da ben alışacağını düşünüyorum.

Tam Reşit Akçay'ın 10 numarası aslında di mi?
Geriyi sağlam tutup öne hızlı çıkan bi takımda daha değerli görünür ama bence bu sisteme de alışacak. Osmanlı'da geçen seneye burda başlamıştı sonra öne geçti.
Bu tempoda Fernando'nun yanı biraz ciğerini zorlasa da ben alışacağını düşünüyorum.

Aslında tam 10 gibi de değil

8 de oynatmak doğru olmaz

8-10 arası serbestlik vererek oynatmalıyız

Herşeyi geçtim kontralarımız çok tehlikeli olur.Top taşıyacak adam yok şu sistemde

Aslında tam 10 gibi de değil

8 de oynatmak doğru olmaz

8-10 arası serbestlik vererek oynatmalıyız

Herşeyi geçtim kontralarımız çok tehlikeli olur.Top taşıyacak adam yok şu sistemde

Evet harika top taşıyıcı. Zaten 10 numara derken klasik 10 değil de Reşit Akçay'ın 10'u diyorum. Önde 4 uçurtmayla oynadığı için hoca :D

Biz de genelde önde oynadığımız için Badou'nun o özelliği pek çalışmıyor. Şu anki oyunda o özelliklerinden çok tempolu deparlarını preste kullanıyoruz. Ama gün gelir onları da kullanmak gerekir.
Gomis'in olmadığı zaman mesela. İlerde pres başlatamayınca takım geride kompakt durabilir, o sırada da Badou, Feghouli, Belhanda santraforsuz 3'lü bile olur. O kontraları görür gibiyim :)

Tudor biraz geriye öektiği için son 1-2 maçta göze batmıyor. Ama önceki haftalarda çıkışları ile takımı rahatlatan adamdı. Biris yazmıştı forumda hatırlamıyorum ama gerçekten yokluğunda önemi hissedilecek bir oyuncu. Yüzü bizim kaleye dönük top aldıktan sonra topu tekrar yana ya da geriye vermeden rakip eksilterek rakip kaleye doğru dönen çok az oyuncu var bu ligde. Müthiş bir kazanım bu anlamda.

Tudor biraz geriye öektiği için son 1-2 maçta göze batmıyor. Ama önceki haftalarda çıkışları ile takımı rahatlatan adamdı. Biris yazmıştı forumda hatırlamıyorum ama gerçekten yokluğunda önemi hissedilecek bir oyuncu. Yüzü bizim kaleye dönük top aldıktan sonra topu tekrar yana ya da geriye vermeden rakip eksilterek rakip kaleye doğru dönen çok az oyuncu var bu ligde. Müthiş bir kazanım bu anlamda.

en büyük özelliği belkide bu özelliğini çekinmeden daha özgüvenli bir şekilde kullanmaya devam etmeli.Arkası dönük top alıp bir anda rakip kaleye dönebilen ve mesafe kat edebilen gerçektende çok oyuncu yok hasret kalmıştık bu tarzda bir oyuncuya.

Ilk maclarda cok daha etkili oynadi cünkü görevi daha ileri dönükdü nezaman daha geriye cekildi verimi sanki biraz düstü.

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Savunma yönü çok iyi. Çok çabuk ve hızlı. Pozisyona girebilse bitiriciliğide iyi osmanlıdan biliyorum. Fakat gerçekten pas oyununda aşırı kötü bu arkadaş. Yani 10m önüne pas atarken. Topa sanki büyük bi raketle vuruyorlar. Çok fazla müsait ara pası pozisyonlarında hata yapıyor. Pas oyununu geliştirirse ve oyunda daha aktif olursa müthiş bir oyuncu olur. Yapabilir. Takımda hazır iyiyken bu yönlerini geliştirmeli. Pas oyunu anlamında Fernando ona çok şey öğretmesi şart.

Üst Alt