Kim Gelmeli? Gheorghe Hagi mi? Fatih Terim mi? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kim Gelmeli? Gheorghe Hagi mi? Fatih Terim mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Göreve kim gelebilir? Neden? Uzun uzun aciklamak istiyorum.

Göreve gelecek isim hem otoriter olabilecek, hem saygi duygulan, hem futbol bilgisi, gecmisi güclü hem de medyaya fazla malzeme vermeyecek bir kisi olmali. Daha önce yazdim tekrar yaziyorum bu isim Gheorghe Hagi'den baskasi degildir.

Hatirlayin Hagi'nin Galatasaray TD'ü oldugu dönemi... Eldeki kadro iyi olmasada iyi futbol oynuyorduk, zevk aliyorduk maclari izlerken. O sezon yani 04-05 sezonu Fenerbahce'nin 3, Trabzonspor'un 1 puan arkasindan 3. olduk. Elde edilen derece ne kadar kötü gibi görünse de daha sonraki senelerde 3 ve 4.lüge abone olduk diyebiliriz. Peki Hagi bu takimi 3. yaptigi icin basarisizmiydi? Hayir hic de basarisiz degildi.

Istatistiksel olarak aciklamak gerekirse;

04-05 sezonu 76 puan toplayarak 3. olduk. 24 galibiyet, 4 beraberlik, 6 maglubiyet.

Son sezonlardaki sampiyonlara bir bakalim;

05-06 sezonu 83 puanla sampiyon Galatasaray. 26 galibiyet, 5 beraberlik. 3 maglubiyet. ( Fenerbahce 81 puanla ikinci oldu, 3.Besiktas 54 puanda.)

06-07 sezonu 70 puanla sampiyon Fenerbahce. 20 galibiyet, 10 beraberlik. 4 maglubiyet.

07-08 sezonu 79 puanla sampiyon Galatasaray. 24 galibiyet, 7 beraberlik. 3 maglubiyet. ( Fenerbahce 73 puanla ikinci oldu.)

08-09 sezonu 71 puanla sampiyon Besiktas. 21 galibiyet, 8 beraberlik. 5 maglubiyet.

09-10 sezonu 75 puanla sampiyon Bursaspor. 23 galibiyet, 6 beraberlik. 5 maglubiyet.

Hagi'den sonraki 5 sezon yer aliyor yukaridaki tabloda. 76 puanla basarisiz bulunan Hagi, o puanla son 4 senede Galatasaray'i sampiyon yapabiliyordu. Bunun yanisira 5-1'lik Fenerbahce galibiyetiyle alinan Türkiye Kupasini da unutmamak gerekiyor. Son olarak o sezon yapilan transferlere bi göz atalim...

Stjepan Tomas, Flávio Conceição, Alioum Saidou, Hasan Kabze, Franck Ribéry(yarim sezon), Rigobert Song transferleri yapildi. Mevcut kadroda bulunan TERIM transferleri de teker teker gönderildi. Bratu, Petre, Lukunku... Su andaki kadroyla arada cok acik bir güc farki var, bu fark su andaki kadronun daha güclü oldugunu isaret ediyor.

O dönem yapilmayan transferler ve Hagi'ye sampiyon yapmasi icin emanet edilen kadro, belki de son 10 yildaki en kötü kadrodur. Ama son 10 yilda ulastigimiz en iyi puanlar biri ve güzel futbol oynadigimiz ender senelerdendir.

Bu seneye gelip de Rijkard'in hatalari, yerli oyuncularin yenicerilesmeleri, gruplasmalari, kelle istemeleri, yönetimin aciz ve futbol bilgisinden uzak icraatlerini anlatmaya gerek yok. Zaten neyin ne oldugu asikardir.

Sonuc olarak biz o sezon bu kadroyla güzel futbol oynadik, güzel futbol izledik. Hagi'nin Türkcesinin yetmemesi nedeniyle olusan telefon mevzusu ve son hafta Trabzonspor'a da gecilmenin verdigi üzüntüyle yüklenen medyaya Hagi'yi kurban verdik. Ama bu adam hala Galatasaray'in davetlerine hayir diyemeyecegini acik acik söylüyor. Bu takimin ilaci, kurtaricisi Fatih Terim olamaz. Önceki sene Sampiyonlar Liginde ceyrek final oynayan takimi egolari, sistemi ugruna yerle bir edip 6. yapan Fatih Terim bu takima bu sene hic bir sey katamaz.

Felipe kosmuyor, benim sistemime uygun degil diyordu Sinyor Terim. Misimovic ne olacak?

Bratu, Tamas, Petre, Orhan Ak gibi adamlar transfer edildi paralar basilarak. Ne ugruna? Fatih Terim'in takimi 6. yapacagi sistemi ugruna. O sene Galatasaray 6. olurken sadece 54 puana sahipti, sadece 54... Simdilerde ise hem kulislerde, hem taraftar arasinda Fatih Terim sesi yükseliyor.

Fatih Terim'i tekrar basa getirmek Osmanli'da yeniceriler istedigi icin padisahin ya da sadrazamin kellesini ellerine vermektir. Bu futbolcularla yeniceriler arasinda tek bir fark var. Onlar padisahi istemedikleri zaman savasa gitmiyor, bunlar sahaya cikmiyor. Fatih Terim'i göreve getirmek Galatasaray ile puzzle gibi oynamaktir. Sistemini oturtmak icin verecegi cabalar, kararlar ne günü ne de gelecegi kurtaracaktir. Uefa sampiyonlugu, 4 sene üst üste Lig Sampiyonlugu herkesin Fatih Terim demesindeki en büyük neden... Ama unutulan bir nokta var, o takimi Fatih Terim kurmadi, belli bir birikim ve gücün oldugu takimi sahlandirdi. Fatih Terim'in kendi kurdugu ya da kuracagi takimlarin basari elde etmesi zor, bunu da 2.döneminden cok iyi biliyoruz.

Ayrica getir Fatih Terim'i takimin basina da teknik direktörleri basindayken "Imparator geliyormus abiler" diyebilen haysiyetsizler kazansin. Getirin bakalim...

Ekleme : Baska bir baslikta yazdigim bu yaziyi, daha genel bir bicimde tartismak icin bu basligi actim.

Cevap: Kim Gelmeli? Gheorghe Hagi mi? Fatih Terim mi?

Eğer Hagi veya Terim ikilisinden biri şartsa Hagi'den yanayım. Ama taraftar olası bir başarısızlık durumunda yuhalamamaya, ıslıklamamaya, istifaya çağırmamaya söz versin. Rijkaard'da da böyle olacaktı ama dönen çok oldu. Hagi'yi yuhalamak bir Galatasaray efsanesini daha yok etmek demektir.

Eğer Hagi veya Terim ikilisinden biri şartsa Hagi'den yanayım. Ama taraftar olası bir başarısızlık durumunda yuhalamamaya, ıslıklamamaya, istifaya çağırmamaya söz versin. Rijkaard'da da böyle olacaktı ama dönen çok oldu. Hagi'yi yuhalamak bir Galatasaray efsanesini daha yok etmek demektir.

Ne kadar kaypak bir taraftarimiz oldugu ortada zaten. Hagi'yi isliklayacak taraftar da bi zahmet sex ve seyahat... Hagi'den daha cok krediye sahip olan kim var taraftar icin?

O degilde Metin Oktay diyorum... Metin Oktay yasasaydi su son 10 yilda kesin teknik direktörümüz olurdu. Peki bu ultraslan ya da genel söyleyelim Galatasaray taraftari sürekli andigi, idol olarak gördügü Metin'e de bunlari yapmayacakmiydi? Bunu engelleyecek olan yönetimdir, ama o yönetimde su anda tek basina tuvalete gitmeye aciz...

@Onur : Galatasaray'da eskisi gibi degil, daha güclü bir kadroya, finansal olarak daha umut veren tablolara sahip. Aslinda anadolu takimlari hic bir zaman gücsüz olmadi Onur. Efsane bir Istanbulspor, Sakaryaspor, tüm büyüklere kök söktüren Antep, keza ayni sekilde Samsunspor... Bunlarda kötü takimlar degildi, gücsüz degillerdi.

Ne kadar kaypak bir taraftarimiz oldugu ortada zaten. Hagi'yi isliklayacak taraftar da bi zahmet sex ve seyahat... Hagi'den daha cok krediye sahip olan kim var taraftar icin?

O degilde Metin Oktay diyorum... Metin Oktay yasasaydi su son 10 yilda kesin teknik direktörümüz olurdu. Peki bu ultraslan ya da genel söyleyelim Galatasaray taraftari sürekli andigi, idol olarak gördügü Metin'e de bunlari yapmayacakmiydi? Bunu engelleyecek olan yönetimdir, ama o yönetimde su anda tek basina tuvalete gitmeye aciz...

@Onur : Galatasaray'da eskisi gibi degil, daha güclü bir kadroya, finansal olarak daha umut veren tablolara sahip. Aslinda anadolu takimlari hic bir zaman gücsüz olmadi Onur. Efsane bir Istanbulspor, Sakaryaspor, tüm büyüklere kök söktüren Antep, keza ayni sekilde Samsunspor... Bunlarda kötü takimlar degildi, gücsüz degillerdi.

Evet, öyle fakat skor taraftarı çok hocam. Böyle bir durumla karşılaşılmayacağı garantisi verilirse gözüm kapalı Hagi derim.

Evet, öyle fakat skor taraftarı çok hocam. Böyle bir durumla karşılaşılmayacağı garantisi verilirse gözüm kapalı Hagi derim.

Diyorum ya bu garantiyi Metin icin bile veremezdik eger yasasaydi... Ama tepki görürse kötü olur diye görev vermemek, ucak düserse diye ucaga binmemek gibi birsey bana göre.

Hagi'nin yem edilmesini, taraftar tarafından asılıp kesilmesini kaldıramam ben. Fatih Terim gelsin.

Böyle bir ihtimal varsa ben daha çok Hagi'yi isterim. Bizim kıymet bilmez taraftarımıza hiç korkmadan "yazıklar olsun bana bağırmayın onlara bağırın ben 5 sene oynadım onlar 15 sene oynadı ayıp!" diyebilen bir adamı tekrar şu oyuncu sürüsünün başında görmek isterim.

Ayrıca Baros Kewell Misimovic Neill Cana gibi iş ahlakı yüksek yabancılarla çalışmak Hagi için daha kolay olacaktır. Fatih Terim bunların yarısına bir kulp bulur gönderir kendi adamlarını doldurur takıma.

Yanlız öyle şartlandık ki ben bile Rijkaard giderse ne oluru konuşmaya başladım. Galiba kaçınılmaz sona doğru ilerliyoruz. Çok yazık olacak Türk futbolcu çetesine bir değeri daha kurban vereceğiz. Ama onların hakkından Hagi gelir eminim. Hem bu seferki takımda kendi döneminden (bizzat oynadığı) futbolcu da yok daha rahat olacaktır.

Hagi'nin yem edilmesini, taraftar tarafından asılıp kesilmesini kaldıramam ben. Fatih Terim gelsin.

Tamer hocam Emre'ye dedigim gibi aslinda, bu korku yüzünden de Hagi'ye görev vermemek ne kadar dogru sence? ultraslan denen sürü ne kadar taraftar oldugunu iddia ediyorsa, iddia da bulunmadan gercekten o kadar taraftar olan Galatasaray'lilarda var. Belki bir tribün devrimi bile gerceklesebilir bunun sonunda cok ütopik görünsede...

Bir yandan da sey var aslinda. Bizim medyada en cok cektigimiz kesim zaten Galatasaray'li kesim. Eski oyuncular, yöneticiler... Taraftarin kiskirtilmasini saglayan isimlerde bunlar, zaten kim olduklarini herkes biliyor. Ama bu kisilerin Hagi ile olan dostluklari, saygi ve sevgileri de malum. Bunun sonucunda Hagi'nin kolay kolay yem olabilecegini düsünmüyorum. Bilmem yaniliyormuyum?

terim ununu elemiş eleğini asmış

2 kere Galatasarayın başına geçmiş

mükemmel başarılara ulaşmış

artık başarı isteği azalmıştır diye düşünüyorum

ama Hagi TD olarak henüz kendinin kanıtlayamadı

o da hırslı bu konuda

TD olarak artık başarılı olabileceğini göstermek isteyecektir

daha önce geldiğinde aldığı kötü kadroya güzel futbol oynattı

ayrıca bir Hagi hayranıyım

hep Haginin resmi vardır

o yüzden kesinlikle Haginin gelmesini istiyorum

ama şu da var Hagi olmazsa Terim demiyorum

kimse bulunamazsa Hikmet Karaman-Tugay-A.Avcı olmazsa terim olmalı...

Aslantepeye teknik direktör olarak çıkmayı hak eden kişi Hagidir

Kombine karşılığı yönetimin paralı askerliğini yapanlar Hagi'yi de yuhlarlar.Hagi'ye hırsız diye tempo tutulduğunu ben unutmadım. Aynısı olur.

Tamer hocam Emre'ye dedigim gibi aslinda, bu korku yüzünden de Hagi'ye görev vermemek ne kadar dogru sence? ultraslan denen sürü ne kadar taraftar oldugunu iddia ediyorsa, iddia da bulunmadan gercekten o kadar taraftar olan Galatasaray'lilarda var. Belki bir tribün devrimi bile gerceklesebilir bunun sonunda cok ütopik görünsede...

Bir yandan da sey var aslinda. Bizim medyada en cok cektigimiz kesim zaten Galatasaray'li kesim. Eski oyuncular, yöneticiler... Taraftarin kiskirtilmasini saglayan isimlerde bunlar, zaten kim olduklarini herkes biliyor. Ama bu kisilerin Hagi ile olan dostluklari, saygi ve sevgileri de malum. Bunun sonucunda Hagi'nin kolay kolay yem olabilecegini düsünmüyorum. Bilmem yaniliyormuyum?

Hagi'ye şans verelim hocam da Adnan Polat döneminde değil :) Ben Skibbe'ye de bir şans verilmesini istiyorum mesela. Muhtemelen Rijkaard için de isteyeceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt