Kim Kalacak, Kim Gidecek? İşte Galatasaray'da Kadro Yapılanmasındaki İlk Adımlar!


Yeni sezon öncesi kadro yapılanması çalışmalarına başlayan Galatasaray'da oyuncuların durumu netleşmeye başlıyor.

1450351-31003939-2560-1440.jpg


Sarı kırmızılı ekipte, bu sezon hayal kırıklığı yaratan bazı isimler ile yollar ayrılacak. Galatasaray yönetimi, sözleşmesi sona eren Hamit Altıntop ve Sabri Sarıoğlu ile ilgili kararını verdi. Hamit'e verdiği emeklerden dolayı teşekkür edip sözleşme yenilmeyecek sarı kırmızılılar, Sabri ile 1 yıl daha mukavele uzatmaya hazırlanıyor.

Devre arasında Kasımpaşa'dan transfer edilen ancak bir türlü istenilen performansı ortaya koyamayan Ryan Donk'a gelecek teklifleri değerlendirmeyi düşünen yönetim, Hollandalı oyuncudan önümüzdeki sezon verim alınamayacağı fikrinde. Eskişehirspor'dan kadroya katılan fakat fazla forma şansı bulamayan Tarık Çamdal'ı da kiralık olarak göndermeyi düşünen sarı kırmızılılar, genç futbolcunun sürekli forma giyebileceği bir kulüpte oynaması görüşünde. Sarı kırmızılılarda ayrılacak bir başka isim ise Jose Rodriguez. Sezon başında orta sahaya takviye amaçlı alınan genç futbolcu, performansıyla hayal kırıklığı yaratmıştı. Rodriguez'e Avrupa'dan bazı tekliflerin olduğu ve yakın zamanda imza atabileceği ifade edildi.

Galatasaray'da yönetim, Bruma, Telles ve Dzemaili ile yapılacak görüşmelere göre net karar verecek. Sezonu Inter'de geçiren Telles'e İtalya'dan talipler var. Brezilyalı oyuncunun vereceği yanıt önümüzdeki sezon için belirleyici olacak. Real Sociedad'ın satın alma opsiyonunu kullanmadığı Bruma'yı takıma kazandırmak isteyen sarı kırmızılılar, Portekizli oyuncuyla masaya oturup görüşme yapacak. Son olarak orta sahada savaşçı oyuncu eksiğini tüm sezon hisseden Galatasaray'da Genoa'da kiralık olarak forma giyen Dzmaili ikna edilmeye çalışılacak. İsviçreli oyuncuyu yeniden kadroya almayı düşünen yönetim, Dzemaili ile görüşüp yeni sezon yapılanmasında kendisine ihtiyaç duyulduğunu aktaracak.

Bursaspor'un transfer gündeminde olan Bilal Kısa'nın durumu ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Takımda kalmak isteyen ve 1 yıl daha sözleşmesi bulunan deneyimli oyuncu, yönetim ile fikir alışverişinde bulunacak.

Kaynak: Eurosport.com
 
----------------Muslera--------------
Linnes--Transfer--Transfer--Telles
---------Dzemaili--Transfer--------
-----Sinan----Sneijder----Bruma---
--------------Transfer---------------

Yedekler
Koray
Semih
Chedjou
Selçuk
Podoski
Carole
Yasin
Cenk

Gerisini gönder gitsin.
 
----------------Muslera--------------
Linnes--Transfer--Transfer--Telles
---------Dzemaili--Transfer--------
-----Sinan----Sneijder----Bruma---
--------------Transfer---------------

Yedekler
Koray
Semih
Chedjou
Selçuk
Podoski
Carole
Yasin
Cenk

Gerisini gönder gitsin.

xjamaili yasin chedjou selcuk ve semih'i de shutlarsan ok
muslera

linnes --- transf -- transf--- carole

transf----transf

bruma --- sneijder --- telles

podolski​
 
Üst Alt