Kiralık Oyuncudan Katkı Alınmaz Yalanı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kiralık Oyuncudan Katkı Alınmaz Yalanı!

Geçenlerde aklıma takıldı özellikle bizim ülkemizde bu olay çok revaçta.Forumun da büyük çoğunluğu böyle düşünüyor.Bunda ülkemizde ki sevgili yazarların etkisi büyük tabi.4 büyük takımın kolay kolay kiralık isimlere yöneldiğini görmüyoruz

Aslında bu olay kulüplerimiz finansal açıdan bu kadar kötü durumdayken düşünülmesi ve irdelenmesi gereken mevzulardan biridir.Geçici çözüm bazen iyidir.Buyrunuz örneklerle gösterelim ;

Dortmund Aubameyang'ı 63,75 milyon avroya satıp elinde yeterli bir bütçe de varken gidip Batshuayi'yi kiraladı.Batshuayi lige fırtına gibi başlayıp 6 maçta 5 gol attı

Keza West Ham Jao Mario gibi bir oyuncuyu 1,2 milyon avroya kiraladı.Şu an orta sahamızda ki tempo ve yaratıcılık sorununa ilaç olabilecek bir isimdi

Ligimizden örnek verecek olursak Bjk nin Talisca,Aboubakar dan aldığı performanslar ortada ne kadar beğenmesem de Paşa da ki Trezeguet iyi performanslar ortaya koydu.En yakın örnek tabi ki bizden bir isim Nagatomo

İlla paraları saçmak mı gerekiyor ?

Fm kafasında yönetelim demiyorum ama şu algıyı bir kenara bırakmamız lazım

Epl,La liga gibi liglerde bizde oynayabilecek tonla ucuza kiralayabileceğimiz isimler var.Uefa kapımıza dayanmışken artık ince çizgimizi çekmemiz lazım

Kiralık oyuncu katkı sağlamaz safsatasına, son vermenin zamanı geçmişti.. Eline Sağlık Aydın Aslan

Bizim için en büyük örneği Melodur. Kiralık oyuncu almaktan ziyade yapılan sözleşme önemlidir.

Satın alma opsiyonu konulmalı ve bu çok uçuk bir rakamda olmamalıdır.

Kiralık veya bonservisiyle iş tamamen doğru oyuncuyu bulmakta... Bahsettiğin isimler Batshuayi-Joao Mario-Talisca gibi zaten yüksek potansiyeli olan oyuncular... Veya Nagatomo gibi kendine büyük takımlarda yer edinmiş tecrübeli topçular... Böyle adamlar tabi ki kiralık da patlamaz bonservsiyle de ..Bana kalırsa en güzeli opsiyonlu kiralamak patlarsa yollarsın coşarsa alırsın

kim diyor kiralık oyuncudan verim alınmaz diye ?

nereden kimi kiraladığına bağlı. transferin son günleri kimsenin istemediği adamı kiralarsan verim almak zor olur.

Arkadaşlar cümle kurmadan isim sıralayalım yeter bence;

Radu Niculescu, Sergen Yalçın, Fleurquin, Sebastian Perez, Mondragon, Gütschow...

Josue Sigdursun falan gibi yetersiz adamları kiralarsan tabi katkı alamazsın.

Oyuncu kiraladın mı ya potansiyelli genç oyuncu kiralayacaksın ya da takımında şans bulamayan tecrübeli adamları.

Nagatomo örneği var önümüzde mesela.

sent via GSC

Felipe+Melo+SSC+Napoli+v+Galatasaray+Pre+Season+2XpCEvUS1L5x.jpg

türk futbol tarihinin en komple orta saha oyuncusu da kiralikti

Kesinlikle katılıyorum. Aşının tutmaması durumunda da çok zarar edilmiyor Josue gibi. 5 yıllık sözleşme yapıp yıllarca kazıklanmaktansa kiralamayı tercih ederim.

Kesinlikle katılıyorum. Aşının tutmaması durumunda da çok zarar edilmiyor Josue gibi. 5 yıllık sözleşme yapıp yıllarca kazıklanmaktansa kiralamayı tercih ederim.

Aynen öyle baktın aşı tuttu satın al

Öyle abartı opsiyon bedeli koymadan bu tarz isimleri kiralayabiliriz

Nagatomo ya 3-4 milyon opsiyon koysak Inter'in hayır diyeceğini sanmıyorum.Biz koymamayı tercih ettik ki büyük hata

Aynen öyle baktın aşı tuttu satın al

Öyle abartı opsiyon bedeli koymadan bu tarz isimleri kiralayabiliriz

Nagatomo ya 3-4 milyon opsiyon koysak Inter'in hayır diyeceğini sanmıyorum.Biz koymamayı tercih ettik ki büyük hata

Opsiyonda çok önemli değil. Oyuncu iyi oynasın burayı benimsesin iş hallolur. Melo ve Denayer gibi. Nagatomo da burda kalmak isterse ve kulüp satın almak isterse çok zorluk çıkarılacağını sanmıyorum.

Üst Alt