kişinin büyüdüğünü anladığı an


Büyürsün.Ağaçlar büyür.Bir zamanlar etrafı tarla olan evin taş binalarla çevrilmiş viran bir sığınak olur.Babanın saçında yıldan yıla artan beyazları takip edemez olursun.Büyürsün.Bir zaman peşinden elinde terlikle seke seke koşan annenin yüzündeki çizgileri sayarsın şaşkınlıkla.Büyürsün.Kucağında yemek yediğin nineni bırakırsın toprağa.Büyümek bitmez çünkü.Arkadaşların birer birer tanınmaz olur.Karışır kalabalıklara.Sen büyürsün.Dünya döner,insan değişir.Kendini bile tanıyamaz olursun zamanla.Tesekkür ederim Maske
 
Cevap: kişinin büyüdüğünü anladığı anBüyürsün."En büyük asker, bizim asker!" nidalari cinlatir kulaklarini.
 
Cevap: kişinin büyüdüğünü anladığı anne zaman oturduğun yerde rahatsız olursun ama bunu söylemekten çekinirsin, söyleyemezsin. işte o zaman büyüdüğünü anlarsın. hayatın zorlukları başlamıştır, kolay gelsin der bir ses sana.
 
Cevap: kişinin büyüdüğünü anladığı anbirisini unutmak için içiyorsan büyüdüğünü sanırsın. birisinin yaptığı bir şeyi unutmak için içiyorsan büyüdüğünü anlarsın.
 
Cevap: kişinin büyüdüğünü anladığı anbuyursun, ilk maasini aldigin ve calistiginin karsiligini alamadigini dusundugunde
 
Cevap: kişinin büyüdüğünü anladığı anhayatta birilerinin senin değil, senin birilerinin arkalarını kurtarmaya başladığın andır.
 
Cevap: kişinin büyüdüğünü anladığı anHayattaki sorumluluklarını omuzlarında hissettiğin anda; Büyüdüğünü anlamışsın demektir.
 
Cevap: kişinin büyüdüğünü anladığı aneski bir günün hatırlandığı, özlendiği andır.denizi, yağmuru, klitli yokuşu ve o sakat köpeği hatırlarsın, o zaman yarattığın dünyayı ablanın kahramanı olduğunu.
 
Cevap: kişinin büyüdüğünü anladığı anEtrafında en yakın arkadaşını göremediğin ve bundan sonra göremeyeceğini anladığında,

Annenin, babanın ve daha yakın akrabalarının artık yanında olmadığını anladığında,

Çocuğunun baba bana para ver arkadaşlarla dışarı çıkacağım dediğinde,

Faturalarını ödeyemediğinde,

Saçlarının dökülmesiyle beraber artık beyazlamaya da başlamasıyla,

Yoldan geçerken senin çocuğun yaşındaki birinin sana saygısız davranmasıyla,

Hey gidi gençlik dediğinde,

Bizim zamanımızda bunlar böyleydi dediğinde büyüdüğünü anlarsın ;)
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt